Enne pühapäeva:

Erinevatest probleemidest pungil laupäeva kiuste alustab Tänak päeva liidrikohalt, kuid tema vahepeal suhteliselt turvalisena tundunud edu on sulanud: tiimikaaslane Kris Meeke on eestlasest vaid 4,3 sekundi kaugusel, Hyundai esisõitja Thierry Neuville jääb maha 9,2 sekundiga.

Ralli käik:

Kohe pühapäeva esimesest katsest peale oli selge, et esikolmiku mehed on teistest selgelt kiiremad - Tänak, Meeke ja Neuville näitasid teistest tunduvalt paremaid katseaegu. Kui päeva avakatsel vähendas Meeke Tänakuga vahe vaid 2,4 sekundile, siis kaks järgmist katset suutis eestlane võita ning kindlustas sellega oma üldedu.

Päeva esimesel katsel käis aeglases kurvis üle katuse Esapekka Lappi. Kui esialgu sai ta võistlust jätkata, siis järgmisel katsel rammis ta auto tagaosaga kõrget teeperve ning lõhkus vedrustuse, mistõttu oli ta sunnitud katkestama.

Ralli eelviimasel katsel tegi väga valusa eksimuse Kris Meeke, kes jäi Lappile hommikul saatuslikuks saanud kurvis kinni, pidi tagurdama ja ennast ümber pöörama ning kaotas seetõttu 17 sekundit - see kukutas ta kolmandale kohale.

Draamat jätkus ka punktikatsele: teise WRC autona stardis olnud Sébastien Loeb lõhkus seal vedrustuse, järgmisena stardis olnud Gus Greensmith tegi aga vaid paarsada meetrit enne finišit päris suure avarii ning pidi katkestama. Kuna tema auto jäi rajale risti ette, näidati punast lippu juba rajal olnud Jari-Matti Latvalale, kes seetõttu lisapunktidele pretendeerida ei saanud.

Halva avarii tegi Kris Meeke, kes sõitis kõigest paarsada meetrit pärast starti kurvis kivile otsa, lõhkus esisilla ning pidi katkestama. Meeke'i eksimused viimasel kahel katsel tähendasid seda, et Tänaku peakonkurendid Thierry Neuville ja Sébastien Ogier tõusid seetõttu mõlemad koha võrra ning teenisid MM-sarjas magusaid punkte juurde, Toyotal jäid suured punktid võtmata ka tootjate arvestuses.

Punktikatsel võttis maksimumi Ogier, kes jäi sellega ka MM-sarjas liidrikohale. Järgnesid Neuville, Tänak, Suninen ja Sordo.

Ralli lõppseis:Pühapäevane ajakava (kogu ralli ajakava vaata artikli lõpust):

SS16 Montim 1 (8,76 km) - kell 10.25
SS17 Fafe 1 (11,18 km) - kell 11.08
SS18 Luilhas (11,89 km) - kell 11.49
SS19 Montim 2 (8,76 km) - kell 12.35
SS20 Fafe 2 (11,18 km) - kell 14.18 (punktikatse)

Portugali MM-ralli
Värske rallisaade on siin!https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/kuula-kuues-kaik-kulla-meeke-mida-sa-tegid-kruuda-raagib-enda-kogemustest-saatuslikul-fafe-katsel?id=86403483
https://twitter.com/krismeeke/status/1135164388158124032
Tänaku sõnul pidurdas ta punktikatse finiši eel meelega õige pisut, et Ogier Sardiinia eel liidriks jääks - suurepäraselt tehtud!
Tänak tunnistas intervjuus, et see oli tema karjääri üks raskemaid võite. Tuleb nõus olla!
Portugali ralli lõppseis:
Punktikatse tulemused:
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/mm-sarja-uldseis-ott-tanak-tousis-ogier-kannule?id=86402407
Tänak finišis - alles kolmanda ajaga! Kaotust Ogier'le 1,6 sekundit!
Tänaku teine splitt - ta on Ogier'st 0,3 sekundit maas! Kümnendike mäng!
Neuville ongi teise ajaga finišis, kaotust Ogier'le 0,9 sekundit.Ott Tänaku esimene splitt: ta on Ogier'st 0,3 sekundit kiirem!
Neuville on teises splitis Ogier'st nüüd vaid 0,8 sekundit maas. Kas tuleb katse teine aeg?
Dr: Väga suur pettumus - ta pidi lihtsalt lõpetama enne Neuville'i ja tal oli 10s edumaa. Tal polnud mingit mõtet isiklikke punktikatse punkte korjata (neid saab ainult sõitja, tiimide arvestuses need ei loe). Ja ta käkkis jälle ära, kinkides nii Neuville'ile kui Ogierile punne.
Neuville'i esimene splitt: ta on Ogier'st 0,6 sekundit aeglasem.
...ja ka videos:https://twitter.com/OfficialWRC/status/1135158275312427010
Meeke'i auto avarii järel...https://twitter.com/OpensTightens/status/1135160008755298304
Neuville on nüüd rajal!
Meeke'i autot transporditakse raja kõrvale. Neuville peaks olema järgmine mees stardis.
Mäkinen: "Loomulikult on see suur pettumus. Kris oli juba enne viimast katset eelmisel katsel juhtunu tõttu vaimselt häiritud. Aga selline on ralli - loomulikult on kahju kõigist, sest meil oli nii hea nädalavahetus. Ott on aga mentaalselt väga tugev ning loodetavasti tuleb ta tugevalt lõpuni."
Meeke'i auto on veel risti rajal, nii et Neuville'i pole veel rajale lubatud.
Mehed peavad ralli katkestama. Ülivalus!
Kordusest näidatakse, kuidas Meeke paremkurvis mingisugusele kivile otsa sõitis, mis Toyota roolisüsteemi lõhkus.
Ogier on aga liidriajaga finišis - edu Sunineni ees 4,0 sekundit. Võimas aeg - aga mis toimub Meeke'iga?
Ogier tõuseb üldarvestuses kolmandaks! Kas põhjaiirlane saab üldse liikuma?
200 MEETRIT STARDIST! 
Ogier' teine splitt: edu Sunineni ees on kasvanud 2,5 sekundile.
MEEKE SEISAB!
Sportlikust vihast pulbitsev Kris Meeke on nüüd samuti lähte saanud.
Järgmisena on rajal aga Ogier, kes hoidis täna rehve ainult ja ainult punktikatseks - ning esimeses vaheajapunktis ongi ta Suninenist 0,4 sekundit kiirem.
Suninen ongi katse liidrina finišis - edu Sordo ees 1,1 sekundit. Kokkuvõttes ralli viies koht - pole üldse paha!
Suninen jätkab võimsalt ka teises splitis, kus on Sordost 0,8 sekundit nobedam. Kas tuleb uus katse liidriaeg?
M-Spordi tiimipealik Rich Millener on staabis igatahes väga tülpinud näoga. Evans finišeerib teise ajaga, kaotades Sordole 1,1 sekundiga.Suninen on samal ajal avasplitis liider, edestades Sordot 0,1 sekundiga.
Evans ei ole esimeses splitis väga kiire - ta kaotab Sordole 1,4 sekundiga.
Evans on nüüd rajal!
Elfyn Evans on nüüd järgmine mees, kes peaks rajale minema. Teda pole veel starti lubatud.
Latvala on juba punktikatse lisapunktidest loobunud ning loodab nüüd vaid seda, et talle antakse vähemalt selline aeg, et ta kaheksandaks tõuseks. Mõistlik suhtumine.
Latvala on nüüd finišis. Mis temast saab?
Korduste järgi arvestades oli Greensmithil kusjuures juba hüppe ajal üks ratas viltu all, nii et mingisugune rike oli seal juba enne maandumist.
Latvala oli esimeses splitis Sordost 0,3 sekundit aeglasem. Greensmithi autot tassitakse samal ajal juba rajalt ära, nii et teised mehed saavad ilmselt võidu sõita - aga mis saab Latvalast?
See katse jäetakse ilmselt pooleli - Latvalale on juba tema sõidustiili arvestades punast lippu näidatud!
Greensmith läheb suurde kuulsasse hüppesse liiga uljalt sisse, kaotab maandumise järel kontrolli ning sõidab vastu teeperve auto puruks! Elu esimese WRC ralli lõpuni oli mõnisada meetrit...
Mehed on autost väljas!
Greensmith teeb suure hüppe järel avarii!
Gus Greensmith näitab esimeses splitis korralikku tempot - ta  kaotab Sordole 1,7 sekundit. 
Loebil koguneb kaotust lõpuks 1.11,2.
Loeb lausa liipab katse lõpuni - üks tagaratas on tal ikka päris lahtiselt all. Tema ja Hyundai õnneks ei lähe siit punkte kaduma.
Kordusest näitab, kuidas Loeb ühes paremkurvis eksib. Sinna läksid ka igasugused lootused punktikatselt midagi noppida.
Sébastien Loeb on esimeses splitis Sordost 1,2 sekundit kehvema ajaga.
Sordo vägeva hüppe järel finišis - ajaks 6.40,1. Hommikul oli sellest kiirem vaid Ott Tänak - vaatame, kuidas tulevad teised.
Sordo on teises splitis õige pisut tagasi andnud, kui tema minekut hommikuste aegadega võrrelda.
Ja nüüd ongi aeg WRC autode käes - esimesena on juba rajal Dani Sordo, kes näitab esimese spliti põhjal väga korralikku minekut.
Rovanperä sõidab välja hetkel teise aja - finišis kaotab ta Östbergile 1,1 sekundit. WRC2 Pro arvestuses on ta aga ralli võitja ning ühtlasi ka kiireim R5 auto.
Kopecky finišeerib ajaga 7.07,4. Hommikul oli ta seitse kümnendikku aeglasem.
Järgmise mehe Jan Kopecky sõitu on selles suhtes kusjuures huvitav jälgida, et Jari-Matti Latvala soovib temast kindlasti üldarvestuses mööduda. Enne seda katset on Latvala tšehhist 13,1 sekundit maas ning hommikusel läbimisel suutis Latvala siin Kopeckyt peaaegu 20 sekundiga lüüa.
Mads Östberg on esimese mehena katse finišis - ajaks 7.04,7. Oma hommikust läbimist ei suuda ta parandada, vaid kaotab sellele 5,2 sekundiga.
Mads Östberg on katsele startinud!
Paistab, et on paika pandud ka viimase katse stardijärjestus. Esimesena näeme kolme WRC2 Pro autot - kell 14.18 saab lähte Östberg, tema järel Kopecky ja Rovanperä. Seejärel kell 14.30 läheb rajale Dani Sordo, neljaminutiliste intervallidega järgnevad Loeb, Greensmith, Latvala, Evans, Suninen, Ogier, Meeke, Neuville ja Tänak.Tänaku stardiaeg peaks olema 15.06 ehk täpselt tunni pärast.
Ralli üldseis pärast 19. katset: Meeke kinkis teise koha Neuville'ile!
19. katse tulemused: Neuville'ile katsevõit, Meeke'ilt valus eksimus.
Tänak: "Paar punkti punktikatselt oleks tore. Vaatame, mis on võimalik."
Tänak finišis kenasti kolmanda ajaga, kaotust Neuville'ile 1,5 sekundit. Viimase katse eel on tema edu belglase ees seega 16,6 sekundit.
Tänak on esimeses splitis Neuville'ist 0,7 sekundit maas.
Meeke: "Jäin tagasipöördes kinni ja ei saanud korralikult liikuma. F**k!"
Meeke eksis samas kohas, kus hommikul Lappi - ja kaotust tuleb 17,4 sekundit, mis tähendab, et ta langeb Neuville'ist tahapoole!
Kümme sekundit oli tema puhver võrreldes Neuville'iga. Ootame teda finišisse...
MEEKE TEGI SPINNI!
Neuville pole veel alla andnud - ta lööb Loebi katse lõpus 1,3 sekundiga ning läheb liidriks. Mida suudavad nüüd Meeke ja Tänak?
Sordo kaotab finišis 6,0 sekundit. Rehvisäästmine on ilmselt ka tema taktika.
Sordo on seda katset väga rahulikult alustanud, kaotust avasplitis Ogier'le 4,1 sekundit.
Loeb virutab Ogier'le ja Suninenile veel omakorda 1,1 sekundiga ära.
Parem video Lappi avariist:https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/video-esapekka-lappi-keeras-puhapaevasel-avakatsel-auto-kaks-korda-ule-katuse?id=86402243
Lappi katkestamise tõttu oli nüüd väike paus sees, aga Ogier on finišis Sunineniga täpselt võrdse ajaga. Prantslaselt oleks isegi oodanud rehvisäästmise nimel natuke rahulikumat sõitu.
Esapekka Lappi avarii videos:https://twitter.com/rallypl/status/1135121444168491008
Suninen sõidab seekord hea aja välja ning edestab Latvalat 1,9 sekundiga.
Evans kaotab palju - ta jääb Latvalale alla 7,2 sekundiga. Võimalik, et ta hoiab punktikatseks rehve.
alavrits: Meek ja Tänak on ülesõidul juba pikalt koos ühes punktis olnud. Ei tea kas panevad mingit plaani paika või on seal mingi muu tegevus käsil?
Latvala lööb Greensmithi aja üle ning saab kirja 5.50,6.
did_249520: Otil ei laabu koostöö Crissiga, ta ei usalda Meek´i. Sellepärast ei taha ta midagi jätta juhuse hooleks, et ei tekkiks olukorda, kus Meek viimasel katsel enne lõpujoont võtab kiiruse maha ja võitjaks tuleb tegelikult Ott ja Meek´il jääb eneseuhkus "aga tegelikult olen mina maailma parim sõitja"
Greensmith saab ajaks 5.54,5. Hommikusel läbimisel olid sellest kiiremad vaid esikolmikumehed.
Greensmith on sealjuures eelviimasele katsele juba startinud.
Ralli üldseis pärast 18. katset: Tänaku edu Meeke'i ees 8,1, Neuville'i ees 18,1 sekundit.
18. katse tulemused: Tänakule veel üks katsevõit!
Tänak finišis võimsa ajaga - edu Meeke'i ees tuleb 2,7 sekundit!
Enne Tänaku finišit veel natuke fotosid Lappi masinast:https://twitter.com/OfficialWRC/status/1135114771890606083
Tänak on teises splitis Meeke'ist lausa 2,7 sekundit kiirem! Eestlane vajutab!
Kris Meeke tuleb taas võimsalt - ta edestab finišis Sordot 1,1 sekundiga, Neuville'i 1,8 sekundiga. Üldedu Neuville'i ees on Meeke'il nüüd täpipealt 10 sekundit.
Neuville kaotab finišis Sordole 0,7 sekundiga, kusjuures oli näha, et ühes kurvis tõi ta rajale päris suure kivi.Tänak on esimeses splitis samal ajal belglasest 0,6 sekundit maas.
Neuville'i teine splitt: edu Sordo ees vaid 0,1 sekundit.Tänak on nüüd samuti lähte saanud.
Meeke jääb samal ajal esimeses splitis Neuville'ile 0,4 sekundiga alla.
Dani Sordo lõpetab Loebist lausa 4,4 sekundit kiirema ajaga ning läheb katse liidriks.
Loeb läheb samal ajal selle katse liidriks, edestades Latvalat 2,5 sekundiga.Neuville on esimeses splitis Sordo ees 0,5 ja Loebi ees 2,5 sekundiga omakorda liider.
See on hea küsimus. Ilmselt nad siiski saavad, sest korraldajad panevad punktikatseks uue stardijärjekorra paika, kus nad siiski peavad suhteliselt alguses rajale minema. Regulatsioonides on kirjas selline lause:Any crew which does not start the Power Stage in the given order will not be eligible to score Power Stage points as per Art. 5.3.2 of the 2019 FIA WRC Sporting Regulations. Such crew may neither detract points from other drivers.
1121 1121: wrc otse eetris on räägitud nagu saaks Sordo ja Loeb teenida punktikatse punkte aga kas reeglite järgi ei peaks nad punktiarvestusest väljas olema, kuna trikitasid viimasel päeval stardipositsioonidega?
Ogier finišis, kaotust Latvalale 4,5 sekundit.
Punktid: Lappi tõi Hyundaile 2 punkti. Nüüd saab teine Hyundai mees 7. koha punktid.
Ametlik teade Citroenilt - Esapekka Lappi on katkestanud.https://twitter.com/CitroenRacing/status/1135111084875100160
Suninen on küll tiimikaaslastest märgatavalt kiirem, kuid rahvuskaaslasele ta vastu ei saa - kaotust Latvalale tuleb 1,6 sekundit.
kõlkajalg: Sellel katsel on teel näha väga palju suuri lahtisi kive. Arvestades, et esikolmik sõidab täiega....
Lappi pole endiselt liikuma saanud, kuigi ta peaks juba rajal olema. Väga võimalik, et ta on sunnitud katkestama.
Evans kaotab üllatavalt palju - finišis on ta Latvalast 12,9 sekundit aeglasem.
Latvala lööb finišis Greensmithi aega lausa 12,6 sekundiga.
Meeldetuletuseks: kõik WRC sõitjad on rajal viie keskmise seguga rehviga - erandiks Neuville, kel on nelja keskmise seguga rehvi kõrval kaasas ka üks kõva rehv.
Tiit: Mis rehvi valik top3 on?
Greensmith lõpetab katse, ajaks 8.29,0.
Lappi töötab endiselt ülesõidul auto kallal. Õigeks ajaks ta kindlasti starti ei jõua.
Latvala on 18. katse esimeses splitis Greensmithist 2,0 sekundit kiirem.
Hetke virtuaalne punktiseis ilma punktikatse punktideta viiks Ott Tänaku MM-sarja üldliidriks:https://twitter.com/KiwiWRCfan/status/1135098000399667200
Erilist kohvipausi meile siinkohal aga ei pakuta - Luilhase katse on juba alanud ning Greensmith on rajal.
Tänak: "Pidin natuke suruma, kuid meie jaoks on oluline vahet Thierryga hoida. Praegu läheb selles suhtes hästi ja ka Kris suutis temast kiirem olla."
Tänak on finišis katsevõitjana - edu Meeke'i ees tuleb lausa 3,0 sekundit ning üldedu kasvab seega 5,4 sekundi peale! Ülivõimas!
Ralli üldseis pärast 17. katset:
17. katse tulemused: Tänak näitas võimu!
Tänak on teises splitis Meeke'ist 2,5 sekundit kiirem!
Meeke sõnab, et tema jaoks on praegu kõige olulisem Toyota kaksikvõit. Kui temalt küsitakse, kas ta oleks teise kohaga rahul, paneb ta oma klapid pähe ning sõidab minema.
Kris Meeke jätkab heas tempos - ta on finišis Neuville'ist 1,1 sekundit kiirem ning suurendab oma üldedu belglase ees 8,2 sekundile. Hästi!
Tänak on avasplitis võimas - ta edestab Meeke'i 0,7 sekundiga.
Neuville: "See ei olnud minu poolt perfektne katse, aga jätkan kiiresti sõitmist. Midagi ei ole veel läbi."
Neuville finišis - edu Sordo ees tuleb lõpuks 0,6 sekundit.Meeke on samal ajal esimeses splitis belglasest 0,2 sekundit kiirem.
Atmosfäär on Fafe katsel, nagu alati, kümnest kümme.https://twitter.com/TM_Figueiredo/status/1135103044268548096
Sordo lööb finišis Latvala aja üle 5,5 sekundiga.
Neuville'i esimene splitt on taas võimas - ta edestab Sordot (kes edestas omakorda Evansit 2,1 sekundiga) 0,4 sekundiga.
Loeb sõidab finišis välja kolmanda aja, kaotust Latvalale 0,8 sekundit.
Ogier finišis, kaotust Latvalale 1,6 sekundit.
https://twitter.com/Karlip1/status/1135100862844608512
Lappil läheb katse lõpp aga päris raskeks - tundub, et ta on tagumise vasakpoolse vedrustuse lõhkunud!Kaotust finišis 28,9 sekundit, mis tähendab, et Suninen läheb temast üldarvestuses mööda. Oluline on nüüd aga teada saada, kas ta saab üldse jätkata!https://twitter.com/ma_ipp/status/1135101009892728833
Ogier on alustanud taas tagasihoidlikult, esimeses splitis on tema kaotus Evansile 2,6 sekundit. Ilmselt on kogenud prantslane neljanda kohaga leppinud ning mõtleb juba punktikatsest.Samal ajal näidatakse kordusest, kuidas Lappi auto korra päris ärevalt kahe ratta peal käis. Eelmisel katsel üle katuse käimine on tema masina aerodünaamikat korralikult kahjustanud, aga splittide järgi on ta seda arvestades väga korraliku kiirusega tulnud.
Suninen sõidab finišis välja hetkel kolmanda aja, kaotust 1,1 sekundit.
Evans ei suuda finišis Latvala aega lüüa - ta kaotab 0,7 sekundiga.Esimeses splitis on samal ajal Evans endiselt liider, Suninen kaotab talle seal 0,1 sekundiga.
Latvala edestab finišis noort britti 7,0 sekundiga.
Greensmith on finišis - ajaks 6.55,8.
Latvala edestab Greensmithi esimeses splitis 3,0 sekundiga.
Greensmith on ühtlasi juba kaks minutit ka rajal olnud - see jäi ennist märkimata. Latvala läheb temast tõesti kolm minutit hiljem rajale.
ST: Stardiintervall, siin katsel? 3 või 2 min?
Paistab, et sel katsel - mis on ka telekatse - on intervall kolmeminutiline. Õnneks.
Järgmisena on kavas kuulsate hüpetega Fafe katse esimene läbimine - sama trass on hiljem ka punktikatseks. Greensmith stardib kell 11.08!
Tänak: "Seni, kuni oleme Thierryst kiiremad, on kõik korras."
16. katse tulemused: Meeke'ile võimas katsevõit, esikolmik näitas võimu.
Ralli üldseis pärast 16. katset: Tänaku üldedu on vaid 2,4 sekundit!
Ott Tänak finišis - teine aeg, kaotust Meeke'ile 1,9 sekundit. Üldedu jääb Tänakule seega vaid 2,4 sekundit!
Meeke paneb omakorda Neuville'ile 2,2 sekundiga ära!Tänak on samal ajal ka ise avasplitis nobe - ta edestab Meeke'i 0,1 sekundiga.
Neuville: "Tolmu oli palju, aga surusin kõvasti. Tundub, et läks päris hästi."
Aga Meeke tuleb spliti järgi veel 1,6 sekundit kiiremini! Siin on väga vägev võitlus käimas...
Neuville finišis ülivõimsa ajaga - ta edestab Loebi lausa 6,4 sekundiga! See nõudis tolmu sees väga julget sõitu!
Neuville teeb korraliku avalduse: esimeses splitis on ta seal seni liidrikohta hoidnud Ogier'st lausa 2,7 sekundit kiirem!Ott Tänak on samal ajal ka rajale pääsenud.
Dani Sordo sõidab välja teise aja - 0,6 sekundit kaotust Loebile. Hyundaid on hästi alustanud - mida suudab nüüd Neuville?
Loeb sõidab välja seni kiireima aja - edu Latvala ees 1,3 sekundit.
Ogier finišis, kaotust Latvalale 1,8 sekundit.
Lappi: "Pean vaatama, kas autoga on kõik korras. Praegu veel ei tea."
Ühes suhteliselt aeglases paremkurvis keerab Lappi natuke liiga palju peale ning käib justkui aegluubis üle katuse, õnneks võrdlemisi pehmelt. Finišis tuleb kaotust 23,0 sekundit ning praegu on vähemalt näha, et esiklaasis on üks suur mõra.
Lappi on üle katuse käinud, aga sõidab edasi!
Suninen on finišis seni kõige kehvema ajaga, kaotust Latvalale 3,9 sekundit.
Iga sõitjaga läheb tolmuolukord järjest kehvemaks. Iga sõitja peale Greensmithi on seni tunnistanud, et pidi mõnel lõigul gaasipedaali kergitama, sest nähtavust polnud.
Evans kaotab finišis Latvalale 0,8 sekundiga.
Ahaa - telepildist on nüüd näha, et kaheminutilise stardiintervalli tõttu segab Greensmithi tolm Latvalat päris kõvasti. Ilmselt tuligi väike ajakaotus sellest.
Latvala edestab finišis Greensmithi vaid 1,3 sekundiga. Võimalik, et tal juhtus midagi väikest katse lõpus.
Sel katsel on vaid üks vaheajapunkt, 6,6 km peal. Latvala on seal Greensmithist 3,1 sekundit ees.
Greensmith paneb teepuhastajana finišis esimese märgi maha - 6.00,3 on tema ajaks.
Hyundai ongi taas trikitanud - nii Sordo kui Loeb on starti taas sihilikult hilinenud ning lähevad rajale pärast Ogier'd.
Paistab, et vähemalt päeva avakatsel on stardiintervallid kaheminutilised. Latvala ongi juba rajal.
Greensmith on tänasele avakatsele startinud!
Tänane stardijärjekord - Hyundai taas trikitab ning saadab Sordo ja Loebi hiljem rajale. 1. Greensmith, 2. Latvala, 3. Evans, 4. Suninen, 5. Lappi, 6. Ogier, 7. Loeb, 8. Sordo, 9. Neuville, 10. Meeke, 11. Tänak.
Neuville: "Sihime teist kohta, esikoha püüdmine võib olla keeruline."
Ott Tänak oma plaanist: "Rallivõit.""Kris oli eile kiire ja ta on kindlasti ka täna kiire olla. Meie sihiks on täna kaksikvõit kindlustada. Olen üldiselt rahulik ja autoga rahul."
Ott Tänaku laupäevaõhtune õnnelik õnnetus videos!https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/video-vaata-eksimust-mis-maksis-ott-tanakule-laupaeva-viimasel-katsel-omajagu-sekundeid?id=86401465
Tere hommikust! Päeva esimese katseni on veel 40 minutit aega, aga rehvivalikud on juba teada: suurem osa sõitjaid on kaasa võtnud viis keskmise seguga rehvi, kusjuures ainsana erineb teistest Neuville, kes on teinud valiku nelja keskmise seguga rehvi ja ühe kõva seguga rehvi kasuks.https://twitter.com/Michelin_Sport/status/1135073107172036609
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/delfi-video-portugalist-ott-tanak-loogiliselt-vottes-poleks-pidanud-auto-vastu-pidama-aga-meil-laks-onneks?id=86400185
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/kuula-kuues-kaik-kruuda-selgitab-mis-juhtus-tanaku-pidurite-ja-vedrustusega?id=86400187
Tänak on nüüd ka kenasti liikuma saanud ning vuhiseb hoolduspargi poole. Seda hooldust on praegu kõvasti vaja...
Jah - täname kõik siinkohal Vila Nova de Gaia linnavalitsust, kes otsustas paar nädalat tagasi, et ei saa kahte täna õhtusse planeeritud linnakatset läbi viia!
Janno k: Jumal tänatud, et oli päeva viimane katse!
Tänak ja Neuville seisavad mõlemad finišist mitte väga kaugel ning teevad ilmselt auto kallal tööd, enne kui päeva viimast ülesõitu alustavad.
Tänak: "Eesmine parempoolne amort on katki."Hoolduspargini on veel vaja sõita 85 kilomeetrit. Tavateel see probleem ei tohiks õnneks liiga palju tunda anda.
Ralli üldseis pärast laupäeva:
13. katse tulemused:
Tänak on finišis 12,7-sekundilise kaotusega!
Ka Tänakul on auto eesmine parempoolne vedrustus katki! Ratas põrkab all nagu kummipall...
Tänaku viimane splitt - kaotust Neuville'ile on 12,1 sekundit. Kuskilt on juurde tulnud!
Kris Meeke on finišis teise ajaga, kaotades Neuville'ile 1,8 sekundit. Viimase päeva eel jääb tema edu belglase ees seega 4,9 sekundit.Tänak on eelviimases splitis Neuville'ist 7,8 sekundit maas ehk eestlane võidab natuke aega tagasi.
Tänaku seitsmes splitt - kaotust on 8,1 sekundit, mis näitab, et autoga on ilmselt kõik korras. Ehk suretas ta auto välja?
Neuville finišis liidrina - edu Ogier' ees 3,5 sekundit. Viimasele päevale läheb ta seega vastu 11,8-sekundilise eduga prantslase ees.
Tänaku kuues splitt tõestab, et tal tõesti juhtus midagi - ta kaotab seal Neuville'ile 8,4 sekundit. Loodetavasti on auto terve.
Sordo on samal ajal finišis, kaotust 8,9 sekundit.
Teleülekandest öeldakse, et Tänak on seisma jäänud, aga GPS näitab, et ta liigub. Ehk jäi ta vaid korraks seisma?
Tänak püsib liider ka viiendas splitis, kus tema edu Neuville'i ees on 1,6 sekundit.
Loeb finišeerib Ogier'st 8,0 sekundit kehvema ajaga.
Neljandas splitis püsib Tänaku edu 2,1 sekundi peal. Neuville ise on läbi tulnud eelviimasest splitist, kus ta edestab Lappit 1,7 sekundiga. Telepildist on näha, et belglane on auto esiosa kuskil pisut lõhkunud.
Ogier finišis liidrina - 2,5 sekundit edu Lappi ees.Ott Tänak on samal ajal surumas ning suurendab kolmandas splitis edu Neuville'i ees 2,4 sekundile.
Viiendas splitis on Meeke Neuville'ilt pisut tagasi võtnud ning kaotab 1,4 sekundiga. Ogier kaotab seal belglasele 3,9 sekundiga.
Teises splitis on Tänaku edu Neuville'i ees 1,3 sekundit.
Suninen finišis, kaotust Lappile tuleb 12,6 sekundit. Selles võitluspaaris on Lappi nüüd korraliku vahe sisse sõitnud - enne viimast päeva edestab ta rahvuskaaslast 25,2 sekundiga.
Meeke'i kaotus Neuville'ile on neljandas splitis juba 3,6 sekundit.
Ott Tänak läheb avasplitis 0,8 sekundiga Neuville'i ette liidriks!
Meeke kaotab kolmandas splitis Neuville'ile 1,9 sekundiga.Ott Tänak on samuti rajal.
Neuville on kolmandas splitis Ogier'st 2,0 sekundit kiirem. Paistab, et Hyundai trikitamised tulid lõpuks belglasele kenasti kasuks.
Lappi finišis - edu Evansi ees koguneb lõpuks 12,9 sekundit.
Gus Greensmithi auto on sellises olukorras. Seda sealt ise välja ei saa, paraku tuleb päev katkestada.
Meeke ei alusta katset kõige lubavamalt: ta kaotab esimeses splitis 1,8 sekundit.
Evans paneb finišis märgi maha - 25.21,1. Latvala võitis hommikul sama katse 11 sekundit kiirema ajaga.
Neuville on esimeses splitis taas kiireim, edestades Loebi ja Ogier'd 0,3 sekundiga.
Ogier jätkab korraliku hooga, ent neljandas splitis jääb ta Lappile 0,1 sekundiga alla.
Loeb sõidab esimeses splitis välja Ogier'ga täpselt võrdse aja.
Sunineni ja Lappi heitlus on samuti põnev. Kolmandas splitis on Lappi 2,2 sekundiga peal.
M-Sport teatab, et Greensmith sõitis teelt välja, kahjustas auto tagumist vasakut osa ning on kraavis kinni.
Ogier läheb esimeses splitis Lappi ette 0,4 sekundiga liidriks. Suninen (+1,2) on seal hetkel kolmas.
Telepilt pole veel sinna jõudnud, aga noor britt on juba mitu minutit seisnud. Veel ei tea, kas tegu on tehnilise rikke või avariiga.
Greensmith seisab!
Toyota kinnitab, et Latvala on tänaseks katkestanud. See tähendab talle kümneminutilist ajatrahvi, aga homme saab ta jätkata.
Greensmith on esimeses splitis Lappist 1,6 sekundit aeglasem. Lappi ei ole sel katsel suutnud Evansiga võrdluses eelmistele katsetele kohaselt vähemalt seni suurt vahet sisse sõita - teises splitis on vahe vaid 1,0 sekundit.
13. katse esimeses splitis on Lappi Evansist 1,2 sekundit kiirem.
Päeva viimane katse on alanud - Elfyn Evans on rajal.Jari-Matti Latvala endiselt seisab endiselt päris kaugel.
Latvala parandab igatahes endiselt eelmise katse finiši läheduses autot. Teised WRC sõitjad on juba sealt edasi liikunud.
sünoptik: Kõik Tänaku katkestamised on olnud see aasta laupäeva teises pooles
Väga kena vaatepilt!
juuksed hallid, vanust 21: Minul on igatahes väga julm deja vu. Nimelt, kui tuletada meelde Argentiina rallit, Tänak jäi samamoodi enne viimast laupäevast katset teistest aeglasemaks ja katse lõpus sõitjate kommentaare ei võetud (kõik eeldasid, et hoiab rehve), järgmisel katsel aga generaator ehk akuga oli kõik. Täna, erinevalt Argentiinast, me juba teame, et mingisugune probleemipoeg võib olemas olla.
Wrc: Tänak saab korraldajatelt paluda, et talle antakse lisaaeg stardis, siis ei tohiks Latvala tolm segada
Ralli üldseis pärast 12. katset: Tänak jääb liidriks, Latvala kukub kivina.
Arnivald: Huvitav kui toenaoline on, et Ott hoidis rehvide saastmiseks veidi tagasi sellel katsel...
12. katse tulemused: Tänakut võib vaevata väike mure, Latvalal on aga vedrustusega tõsised probleemid.
Täank finišis, kaotust Neuville'ile tuleb lõpuks 6,3 sekundit. Üldarvestuses on tema edu Meeke'i ees nüüd 15,2, Neuville'i ees 21,9 sekundit.Õnneks tundus, et Latvala tolm ei olnud eestlastele probleemiks.
Katse lõpus tundus asi eriti hulluks minevat. Loodetavasti ei sega tema tolm nüüd Tänakut ja nagu Jaks just ütles - ehk oleks siin õige käik järgmise katse starti hilineda, et mitte Tänakule jalgu jääda.
Latvala finišis - kaotust Neuville'ile koguneb lõpuks lausa 56,7 sekundit, mis kukutab ta üldarvestuses viiendaks. Kui probleemile järgmise katse eel lahendust ei leita, võib arvata, et ta lõpetab päeva alles kaheksandana.
Jaks: Kui Latvalal tõsine probleem, siis võiks ta starti hilineda, et Ottbei peaks tema taga sõitma:)
Tänak kaotab neljandas splitis Neuville'ile 5,7 sekundit.
Meeke'i edu Neuville'i ees on nüüd üldarvestuses 6,7 sekundit.Tänak kaotab belglasele kolmandas splitis samal ajal juba 4,4 sekundit, Latvala on neljandas splitis juba 30,9 sekundit maas. Valus.
Neuville tegi katsele väga tugeva lõpu. Meeke kaotab talle finišis 2,1 sekundit, aga läheb selle katse arvestuses teiseks. Põhjaiirlasel oli finiši eel sealjuures päris ärev moment.
kõlkajalg: Kui Latvala probleemi lahendada ei suuda, on Otil suur mure, ta satuks soomlase tolmupilve ja võib palju kaotada.
Tänak on teises splitis alles seitsmes, kaotus Neuville'ile 2,7 sekundit.Latvala kaotus Neuville'ile kolmandas splitis on 22,3 sekundit. Belglane ise on samal ajal liidrina finišis - edu Sordo ees 3,4 sekundit, Ogier' ees 5,5. Kokkuvõttes on Neuville nüüd Ogier'st 8,3 sekundiga ees.
Sordo läks samal ajal finišis Lappi ette 1,5 sekundiga liidriks.
Latvala kukub ilmselt selle katsega viiendaks. Ja kui ta pikaks katseks ka midagi paremaks ei saa, võib teda isegi kaasmaalaste Lappi ja Sunineni juurde langemine.
Tänak on avasplitis kuuenda ajaga, kaotust Meeke'ile 1,6 sekundit.Teises splitis on Latvala aga Neuville'ist juba 16,7 sekundit maas. Ja siin on päeva lõpuni veel palju minna...
Latvala ei ole oma probleemi nähtavasti korda saanud. Esimeses splitis kaotab ta Meeke'ile juba 5,4 sekundit.
Kolmandas splitis on Neuville endiselt liider. Ogier'ga võrdluses on belglase edu 3,9 sekundit.Loeb on samal ajal hetkel neljanda ajaga finišis, kaotust Lappile 3,4 sekundit.
Meeke jätkab kiirelt - ta on esimeses splitis Lappi ees 0,3 sekundiga liider.
Neuville läheb teises splitis liidriks - edu Sordo ees 1,2 sekundit, Ogier' ees aga lausa 3,1. Kas belglane suudab sel katsel selles duellis olulised sekundid enda kasuks kallutada?
Ogier finišis - tiimikaaslane Lappi on teinud ikka päris hea katse, sest prantslane kaotab talle tunduvalt parema stardipositsiooni juures 0,6 sekundiga.
Neuville on esimeses splitis kolmanda ajaga, 0,2 sekundit Lappist maas. Ogier'd edestab ta seal juba 1,3 sekundiga.
Suninen kaotab finišis Lappile 2,8 sekundit. Ogier on teises splitis hetkel alles viies, aga kaotus Sordole ei ole suur - 1,9 sekundit.
Suninen on ka pisut Lappile tagasi andnud ning kaotab viimases splitis 2,3 sekundit.Sordo on samal ajal läbi tulnud esimesest vaheajapunktist ning kaotab seal vaid Lappile, sedagi pelgalt 0,1 sekundiga.
Tundub, et üks esirehv on katki. Kahju - enne seda näitas ta väga korralikku minekut ning oleks tiimikaaslasele Evansile kindlasti ära teinud.
Gus Greensmith teeb muidu väga korraliku sõidu, kuid katse lõpuosas juhtub midagi - ta kaotab finišis 32,4 sekundit.
Loeb on otsustanud sel katsel parema jala pisut sirgemaks sättida - esimeses splitis on ta teise ajaga, 0,7 sekundit Lappist aeglasem.
Lappi lööb Evansit finišis 15,9 sekundiga.Splittide järgi võib Suninen temast isegi märksa paremini tulla - kolmandas splitis (kokku on sel katsel viis splitti) on Suninen kaasmaalasest 0,9 sekundit kiirem.
Ogier kaotab esimeses splitis Lappile 1,5, Suninen 1,8 sekundit.
Evans finišis - 13.56,7. Latvala võitis hommikul sama katse 13.42-ga.
Latvala hakkas lõpuks ülesõidul taas liikuma. Õigeks ajaks starti jõudmisega ei tohiks tal probleeme tekkida.
Esimeses splitis on Greensmith Lappist 3,0 sekundit aeglasem.
Mäletame, et hommikul oli seis täpselt vastupidine - Latvala peatus Tänaku juures, kui eestlasel pidurimured olid.
S: Tänak peatus Latvala juures Ülesõidul, proovib aidata!
Stardiintervallid on hetkel jäetud kolmeminutilisteks, mis tähendab, et jälgimise mõttes on katse tempo pisut kiirem kui hommikul.
Esimeses splitis on Lappi Evansist 2,9 sekundit kiirem.
Samal ajal on Elfyn Evans startinud juba 12. katsele.
Olavi: Telepilt reetis et Ott ja Martin midagi siiski sättisid auto kallal pärast kiiruskatse finišit
Ralli üldseis pärast 11. katset: Tänak kindlustas liidrikohta, Toyotal endiselt kolmikjuhtimine.
11. katse tulemused: Tänakule päeva esimene katsevõit.
Tänak: "Kõik on hästi, kõik on korras. Tundsime midagi Jariga sarnast, aga loodan, et mitte midagi nii tõsist."
Tänak finišis katse võitjana - edu Meeke'i ees 1,0 sekundit!
Väidetavalt olevat Latvala autost finišist lahkudes jäänud järele õlilaik, ilmselt amordist. Spekuleeritakse, et ta peab ehk päeva lõpuni "põrkava" esirattaga vastu pidama.
Tänak on kolmandas splitis Meeke'ist 0,2 sekundit kiirem.
Latvala: "Ma arvan, et me sõitsime ühes rööpas kivile otsa ja võisime rehvi kahjustada. Üritasin seepeale ettevaatlikult võtta, et mitte seda rohkem lõhkuda."
Soomlase edu Meeke'i ees jääb nüüd üldarvestuses vaid 4,6 sekundit.
Latvala kaotab finišis Meeke'ile 8,7 sekundit. Kas üks esirehvidest on pisut viga saanud?
Latvala kaotab Meeke'ile kolmandas splitis juba 6,9 sekundit.
Tänak on teises splitis liider! Edu Meeke'i ees on seal 1,4 sekundit.
Meeke vajutab aga kõvasti - ta läheb finišis Neuville'i ette lausa 3,5 sekundiga liidriks! Toyotade kolmikjuhtimisele on see väga hea uudis.
Tänak on esimeses splitis korraliku kiirusega: Meeke'ile kaotab ta 1,5 sekundit.Latvala on samal ajal teises splitis Meeke'ile veel paar kümnendikku ära andnud ning kaotab seal 3,5 sekundit.Neuville on aga pisut isegi ootamatult liidriajaga finišis - ta edestab Ogier'd 0,9 sekundiga. Splittide järgi ei oleks temalt liidriaega oodanud.
Sordo finišis - kaotust Ogier'le 4,3 sekundit.
Latvala ei ole esimeses splitis üldse väga kiire - kaotust Meeke'ile on ootamatult palju, juba 3,3 sekundit.Rajale on pääsenud ka Ott Tänak.
Kris Meeke näitab kiirust - esimeses splitis läheb ta 1,3 sekundiga Sordo ja Lappi ees liidriks.Splittide järgi on Sordo sealjuures pisut ära andnud ning kaotab kolmandas vaheajapunktis Ogier'le 4,2 sekundiga.
Loeb finišis endiselt sellise kulgeva tempoga: kaotust Ogier'le koguneb 10,2 sekundit.
Neuville ei alusta kõige paremini - esimeses splitis on ta Sordost-Lappist 1,2 sekundit aeglasem ning kaotab poole sekundiga ka Ogier'le.
Finišis on Ogier Lappist 2,7 sekundit kiirem ning läheb katse liidriks.
Kolmandas splitis on Ogier gaasipedaali üles leidnud ning edestab seal Lappit 2,9 sekundiga. Eelmistes vaheaegades oli soomlane kiirem.
Suninen finišis, kaotust Lappile 0,7 sekundit.Sordo on samal ajal esimesest splitist läbi tulnud ning on seal Lappiga täpselt võrdse ajaga.
WRC2 klassi mehel Nikolai Grjazinil sai vahetult enne hooldusparki jõudmist kütus otsa ning viimase otsa pidid mehed autot ise lükkama!https://twitter.com/nikolay_gryazin/status/1134828268262166530
Loeb kaotab avasplitis Lappile 3,9 sekundit. Ilmselt on legend taas rahuliku režiimi peal kulgemas.
hm: Kas ainult mulle tundub või telepilt petab, et nagu hommikuste läbimistega oleks see suurem liiv ja pehme kruus pealt ära sõidetud ja tee tolmab natuke vähem ? Võibolla jäävadki 3min peale.
Greensmith teeb korraliku katse ning kaotab Lappile vaid 4,0 sekundiga.
Lappi on finišis üllatust täis. "Tee on nii kare! Ma ei oleks osanud oodata, et see nii hull on. Nii palju lööke läbi rehvide ja auto..."
Lappi lööb Evansit finišis 17,5 sekundiga.Esimesest splitist on samal ajal läbi tulnud Ogier, kes kaotab seal Lappile 0,7 sekundiga.
Suninen on samal ajal läbi tulnud esimesest splitist ning kaotab seal Lappile vaid 0,3 sekundit.
Evans on finišis - ajaks 13.17,1.
Rada on hommikuga võrreldes õige pisut kiiremaks läinud, kui Lappi splitte vaadata. Kuna seda on aga vahepeal paljud autod läbinud, on see rehvidele ja masinatele aga kindlasti kurnavam.
Gus Greensmith tuleb esimesest splitist läbi hetkel teise ajaga, Lappist 3,0 sekundit aeglasemini.
Hea point. Ehk tõesti.
hm: võibolla tegu ainult selle katsega kuna tegemist eetrikatsega ja vaja mingi aja sisse ära mahtuda vms ?
Millegipärast on korraldajad tagasi läinud kolmeminutiliste stardiintervallide peale.Lappi edestab eksimuse teinud Evansit esimeses splitis kohe 9,7 sekundiga.
Evans teeb kohe esimese minuti jooksul väikese eksimuse ning peab korra tagurdama. Kaduma läks maksimaalselt ehk viis sekundit.
Elfyn Evans on 11. katsele startinud!
https://twitter.com/TGR_WRC/status/1134819675907530758
Pärastlõunane rehvivalik on järgmine: Ogier on võtnud kaasa neli kõva ja kaks keskmise seguga rehvi, Lappi, Latvala, Meeke, Tänak, Neuville ja Loeb on rajal viie kõva seguga rehviga, Sordol on kaasas kolm kõva ja kolm keskmist, Suninen, Evans ja Greensmith (ehk kogu M-Sport) on rajal kolme kõva ja kahe keskmise seguga rehviga. Seega on Ogier ja Sordo kaasa võtnud kuus, teised mehed viis rehvi.https://twitter.com/Michelin_Sport/status/1134811066133831681
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/delfi-portugalis-jarveoja-taispehmete-rehvidega-me-teist-ringi-labi-ei-soidaks?id=86398307
Kel veel kuulamata, siis praegu on õige aeg paus sisustada "Kuuenda käiguga"!https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/kuula-kuues-kaik-kruuda-ajutisel-asendajal-on-ponev-teooria-miks-utlesid-hyundai-autod-katse-ajal-akitselt-ules?id=86391677
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/delfi-portugalis-ott-tanak-piduriprobleemist-nelja-kilomeetri-jarel-sain-aru-et-pidureid-pole-enam-uldse?id=86397723
Latvala tunnistas, et mõtleb rohkem sellele, et Neuville, Ogier ja teised tagumised mehed enda selja taga hoida kui sellele, et Tänaku liidrikohta püüda.
Esapekka Lappi naljatab, et ta oli nagu Tänak - suutis teiselt stardipositsioonilt Amarante katsel väga kiiresti sõita.
Ole Christian Veiby auto läks WRC2 klassi liidrikohalt põlema.https://twitter.com/VeibyErik/status/1134780925521387520
Nüüd ootab ees väike paus, varsti peaksime aga ka Ott Tänakult ja Martin Järveojalt pisut põhjalikuma kommentaari ka saama. Püsige lainel!
Ralli üldseis pärast 10. katset:
10. katse tulemused: Latvalale kena katsevõit, Tänak kolmas.
Tänak: "Piduriprobleemid saime enne seda katset korda."Latvala ajast kuuldes ei ole eestlane mures. "See ei ole midagi."
Tänak finišis - kohaks kolmas, kaotust Latvalale tuleb 5,8 sekundit. Üldarvestuses jääb eestlane liidriks, aga edu Latvala ees on vaid 5,1 sekundit!
Tänaku kaotus Latvalale on viimases splitis 6,3 sekundit.
Latvala on katse võitjana finišis, edu Neuville'i ees 4,2 sekundit.
Neuville on viimases splitis Latvalalt õige pisut tagasi võitnud - vahe on seal 4,5 sekundit soomlase kasuks. Latvala on nüüd peagi ka finišis.
Eelviimases splitis on Tänaku kaotus endiselt 5,7 sekundit. Tundub, et mingit konkreetset probleemi Eesti ekipaažil õnneks ei ole.
Meeke meenutab katselõpuintervjuus, et samal ajal eelmisel aastal oli ta teel haiglasse ja tööd kaotamas, nii et praegu läheb tal seda arvestades päris hästi.
Kris Meeke finišis - kaotust Neuville'ile 3,8 sekundit. Üldarvestuses jääb ta belglase ette vaid 5,3 sekundiga, Ogier on temast 7,2 sekundit maas. Väga põnev!
Seitsmes splitt: Tänaku kaotus Latvalale on seal 5,7 sekundit. Meeke kaotab soomlasele seal 7,1 sekundit.
ST: Asi on taktikas, Ott ja Meeke soovivad ära kasutada pehmed rehvid, õhtuses ringis on paremad kõvad rehvid ja homme ka , latvalal pole enam nii palju kõvasid rehve alles tänu sellele. Inimesed rahunege maha okei.
Neuville kahetseb finišis pisut hommikust otsust ühe varurehvi asemel kaks kaasa võtta.
Kuuendas splitis on Tänak Latvalast aga vaid 5,3 sekundit aeglasem ehk on pisut aega tagasi võitnud. Meeke kaotab seal näiteks 7,4 sekundit.
Neuville finišis liidriajaga - edu Lappi ees 1,8 sekundit, Ogier' ees 2,1 sekundit. See tähendab, et belglane läheb Ogier'st kokkuvõttes 1,9 sekundiga ettepoole.
Samal ajal on samas suurusjärgus aega kaotamas ka Meeke. Kas tõesti võib olla tegemist puhtalt erinevusega rehvivalikus?
Viinedas splitis on Tänaku kaotus suurenenud 6,0 sekundile. Enne seda katset oli Latvala eestlasest sealjuures ju vaid 10,9 sekundi kaugusel.
Sordo finišis kolmanda ajaga - kaotust Lappile 3,2 sekundit.
Neljandas splitis on Tänaku kaotus järsult 4,5 sekundit. Kolmanda ja neljanda spliti vahe oli sealjuures vaid 2,2 kilomeetrit. Loodetavasti ei tähenda see järjekordset probleemi, vaid pigem mõnda väikest eksimust.
ST: Tuletame meelde, et Latvalal on selleks katseks parem rehvivalik kui Meekel ja Tänakul, äge laske end splittides hirmutada.
Eelviimases splitis on Neuville Ogier'd 3,2 sekundiga edestamas.
Kolmandas splitis on Tänak teine, kaotades Latvalale 0,9 sekundit.
Loeb finišis - kaotust Lappile tuleb isegi ootamatult palju, 18,4 sekundit. Samas ei ole vanameistril vajadust ka praegu otseselt vajutada.
Ott Tänak läheb esimeses splitis liidriks - ta edestab Latvalat 0,2 sekundiga.
Ogier finišis - ta sõidab Lappiga suhteliselt võrdselt ning kaotab lõpuks 0,3 sekundit.
Ott Tänak on nüüd samuti rajal. Ootame teda esimesse splitti.
Latvala on samal ajal esimesest splitist läbi tulnud ning edestab seal Neuville'i 0,1 sekundiga.Meeke kaotab kolmandas splitis Neuville'ile 1,3 sekundiga, belglane ise on aga viiendas splitis Sordost 0,3 sekundiga tahapoole vajunud.
Suninen tõdeb, et autol pole tavapärasel määral jõudu taga, aga "suurt probleemi ei ole".
Suninen kaotab finišis üllatavalt palju - ta jääb Lappile alla 14,7 sekundiga ning langeb ka üldarvestuses kaasmaalase seljataha.
Kris Meeke tuleb esimesest splitist läbi kolmanda ajaga - kaotust Neuville'ile 0,6 sekundit.Belglane kasvatab samal ajal vaikselt Ogier' ees edu - kolmandas vaheajapunktis on vahe 1,1 sekundit.
Gus Greensmith suretab paaril korral auto välja ning kaotab Lappile finišis 35,6 sekundit. Sisuliselt sekund kilomeetrile.
Neuville edestab teises splitis Ogier'd täpselt sekundiga. Vahepeal on rajale saanud ka esimene Toyota, Kris Meeke.
Neuville näitab katse alguses head tempot, lüües Ogier'd 0,3 sekundiga. 
Lappi naljatab finišis, et rada oli nii liivane, et nad võiksid selle kogemuse pealt järgmisel aastal Dakari rallile minna.
Lappi lööb Evansit finišis 24,0 sekundiga. Kilomeetreid on palju ja vahed tulevad päris suured.
Sordo kaotab esimeses splitis Ogier'le 0,6 sekundiga.
Elfyn Evans saab esimesena lõunapausi poole teele asuda: ta saab finišis kirja aja 25.40,4.
Loeb on esimeses splitis kolmanda ajaga, kaotades Ogier'le 1,2 sekundit.
Esapekka Lappi stiilinäide, kus on muuhulgas ka näha, kui palju tolmu kuiva ja tuulevaikse ilma tõttu autode taha tekib.https://twitter.com/FakeHinkelstein/status/1134764872602984449
Sébastien Loeb on nüüd samuti rajal ning nagu arvata oli, läks ta rajale pärast Ogier'd.
Ogier alustab kenasti, esimeses splitis on ta Lappist 0,8 sekundit kiirem.
Esimesest splitist on läbi tulnud ka Suninen, kes kaotab seal Lappile vaid 0,4 sekundiga. Vaheaegade vahendamise tempo on praegu päris aeglane, sest stardiintervallid on suured.
Greensmith kaotab esimeses splitis Lappile 5,8 sekundit. Lappi ja Evans on mõlemad läbi tulnud juba neljandast vaheajapunktist, kus Lappi edu on täpselt 10 sekundit.
Adamo: Ilmselt oli hommikul lootus, et äkki suudab Loeb sõiduga tõusta punktikohale. Nüüd mõisteti, et see pole reaalne ja kogu aur läheb Neuville abistamisele, sest tal on ilmselgelt Ogieri vastu võitluses abi vaja.
Sel pikal katsel on koguni üheksa splitti. Esimeses neist on Lappi Evansist 3,2 sekundit kiirem.
https://twitter.com/Karlip1/status/1134761207959883781
Alar Mägi: Tõenäoliselt stardib Loeb ka Ogieri ja Neuville vahel
Evans sai nüüd stardi kell 12.54 ehk esimene auto on esialgsest plaanitust seitse minutit hiljem lähte saanud.
Elfyn Evans on nüüd esimesena stardis, kuid teda pole veel rajale lubatud.
Kusjuures mitte lihtsalt liikuma hakanud, vaid ta pole veel isegi stardialasse läinud. Trikitab ka tema?
Katse algus paistab pisut viibivat: Sébastien Loeb peaks juba rajal olema, kuid ta pole veel liikuma hakanud.
Legendaarne: kirra jah tightens, soome sõnast kiristämä sealt lyhendatud siis
Minu teada peaks "kirra" tähendama sama, mis inglise keeles "tightens" ehk "kitseneb".
Dr: Tervist, keeleküsimus: soomlaste kaardilugemist pealt kuulates olen märganud neid sageli kasutamas sõna "kirra", mõnikord kasutatakse seda ka topelt ja põristatakse R- i õige pikalt. Mida see tähendab? Ja siis veel - praegu lõppenud kiiruskatsel kuulsin sama sõna loetavat ka Sordole - kas on ta selle sõna soomlastelt üle võtnud, või ongi tegemist mingi sõnaga mis on paljudes keeltes sama? No nagu õli, oil, olja jne.
Jan: Põhimure võib olla nüüd rehvide vastupidavus, kui pidureid polnud, võisid ka rehvid rohkem vatti saada!
ChLoNiCaL: Ott on lõpetanud 2007 aastal Kuressaare Ametikooli automehaaniku erialal. Ei tohiks eriti raskusi olla ise remontimisega kui see on tema võimuses. :)
Kõik hästi: Päeva alguses olid põhilised konkurendid Neuville ja Ogier vastavalt 24,2 ja 25,8 sekundit Otist maas. Nüüd on siis vastavalt 25,3 ja 25,1 sekundit. Justkui polekski midagi juhtunud :)
Järgmisena on kavas aga ralli pikima katse (37,6 km) esimene läbimine. Siin on võimalik päris korralikult aega võita - ja samas ka kaotada.
Saarlane: See näitab, et poisikesena veedetud aeg garaažis ei jooksnud mööda külge maha.
Kahju ainult, et selle katse lõpus meile intervjuusid ei pakuta.Siin on aga 9. katse tulemused:
Ralli üldseis pärast 9. katset:
Tänak on finišis teise ajaga - kaotust Latvalale tuleb vaid 0,3 sekundit. Suur kergendusohe üle kogu Eesti!
Latvala edestas Meeke'i finišis 2,7 sekundiga.
Latvala läks ilmselt katse liidriks, aga tema aega meile veel ei pakuta. Tänak on viimases splitis soomlasest 0,3 sekundit aeglasem.
Tänak on ka kolmandas splitis kiire, ent Meeke on temast 0,2 sekundiga mööda läinud.
Latvala tuleb ka hea tempoga. Praegu on sel katsel isegi Toyota kolmikvõit potentsiaalselt laual.Meeke on aga finišis ja edestab seal Sordot vaid 0,2 sekundiga. 
Tänak jätkab võimsalt: teises splitis on ta endiselt liider, aga vahe Meeke'iga on suurenenud 0,5 sekundile. Sportliku viha pealt?
Rajal on nüüd veel ainult kolm Toyotat. Meeke on splittide põhjal liidriks minemas.
Ott Tänaku esimene splitt: ta läheb Lappi ja Meeke'i ees 0,1 sekundiga liidriks! Tundub, et piduriprobleem sai lahendatud!
Neuville finišis kolmanda ajaga - kaotust Sordole 1,8, Ogier'le 0,7 sekundit.
Thierry Neuville'i ja Sébastien Ogier' võrdlus on aga endiselt põnev. Eelviimases splitis on belglane 1,2 sekundiga peal. Sordo on seal Neuville'ist veel 0,7 sekundit nobedam.
Ott Tänak on nüüd samuti rajal! Ootame huviga vaheaegu...
Latvala kaotab avasplitis Lappile-Meeke'ile 1,7 sekundit.Meeke ise läheb samal ajal teises vaheajapunktis Sordo ees 0,7 sekundiga liidriks.
Sordo lähebki finišis liidriks - edu Ogier' ees 1,1 sekundit.
Meeke sõidab esimeses splitis Lappiga võrdse aja välja ning on seal liider. Järgmiste vaheaegade põhjal on aga Sordo Ogier' katse liidrikohta ohustamas.
Ogier finišis - edu Lappi ees 3,9 sekundit.
Neuville jäi nähtavasti korra seisma. Suretas mootori välja?https://twitter.com/Karlip1/status/1134747656117526528
Neuville kaotab esimeses splitis Lappile 0,5 sekundit.
Suninen lõpetab hetkel teise ajaga, kaotust Lappile 2,3 sekundit.
Esimeses splitis on Lappi endiselt liider, Sordo kaotab talle 0,2 sekundiga ja Ogier 1,0 sekundiga.
Greensmith on vahepeal finišeerinud teise ajaga, kaotust Lappile 8,8 sekundit.
Ei tea küll, mis sellel lõigul kiirusepiirang oli, aga GPS-i järgi üle 95 km/h Tänaku kiirus kordagi ei tõusnud.
Tõnn: Kas tegi Lukjanuki ja ületas kiirust ka, et õigel ajal jõuda?
Tänak on nüüd stardialas. Tema esialgse stardiajani on veel üle viie minuti aega. Tundub, et läks õnneks.
Paistab, et Tänak jõuab siiski õigel ajal kontrollpunkti. Ta on juba Latvalal sisuliselt kannul.
Lappi edestab finišis Evansit 11,7 sekundiga. Soomlane on päeva kenasti alustanud.
Evans jõudis vahepeal 9. katse finišisse Loebist 7,2 sekundit parema ajaga.
Kalle Kaljula: Stardialas ei tohi autot parandada. Kontrollpunkti ei tohi ka varem sisse sõita. stardialaks loetakse reeglina ca 100-300 m enne ajakontrollpunkti
Visuaalselt kaardi peal ei ole õnneks järgmise katse stardini liiga palju maad minna. Ehk saab ilma ajatrahvita hakkama? Peaküsimus on muidugi see, kas pidurid saadi korda või mitte.
Tänak liigub!
9. katse aegadest niipalju, et Lappi on seni splittides kiireim olnud.
Tänaku esialgse stardiajani on veel 13 minutit aega.
Lifetimelill: Ilmselt saab ta trahvi, ei tundu nagu reaalne, et ta jõuaks sinna kontrollpunkti,,
1121 1121: Meeke sai eelmine etapp ju karistada, kui stardialas ohtliku tuuleklaasi eemaldas.
Loeb on samal ajal finišis ajaga 14.09,8.Tänak endiselt seisab samas kohas ja teeb ilmselt auto kallal tööd.
Kui ma ei eksi, siis pärast kontrollpunkti jõudmist enam parandusi teha ei tohi, jah.
Meelis: Miks nad kohe kontrollpunkti ei sōitnud ja seal ei parandanud? Reeglid ei luba?
9. katsel on esimesed vaheajad teada. Lappi edestab Loebi esimeses splitis 2,7 sekundiga, kolmandas splitis on Evansi edu Loebi ees aga 5,4 sekundit.
 Olgu see ka ära mainitud, et iga kontrollpunkti hilinetud minuti eest tuleb ajatrahvi kümme sekundit.
Praegu igatahes Tänak endiselt seisab ning liikuma pole veel saanud.
Peep Pahv raporteerib kohapealt: Toyota meeskond olevat öelnud, et Tänakul on kõik vajalikud vahendid kaasas, et kahe katse vahel ise probleem ära parandada. Loodame!
Pakun, et tegelikult tuleb Tänakul kontrollpunkti ikkagi endisel ajal jõuda, vastasel juhul oleksid sõitjatel ebavõrdsed tingimused.
Hiq: Kui 4 minutit intervall, siis see annab Tänakule lisa 10 minutit auto kallal töötamiseks aega
Latvala asus nüüd Tänaku juurest liikuma, eestlaste auto endiselt seisab ülesõidul eelmise katse finiši lähedal.
Stardiintervallid on õnneks nüüd neljaminutilisteks muudetud, nii et tolm peaks olema väiksem faktor.
Margo: stardi intervallid ikka 3 minutit?
GPS-i pealt on näha, et Tänaku auto juures seisab ka Latvala. Võimalik, et soomlased üritavad kuidagi aidata.
Sébastien Loeb on samal ajal 9. katsele startinud.
Töö auto kallal igatahes käib.
Hoolduspausini on vaja vastu pidada 60 kilomeetrit kiiruskatseid...
Ralli üldseis pärast 8. katset:
8. katse tulemused:
Valus, valus - arvestades seda, et kaks pikka katset on veel hoolduspausini minna. Loodetavasti on tegu mõne sellise veaga, mida saab kahe katse vahel leevendada.
Üldarvestuses jääb Tänak Meeke'i ette nüüd 11,3 sekundiga.Tänakul pole pidureid! "P**** nendega" on ainus, mis eestlase suust kõlab.
Finišis on Tänak viienda ajaga, kaotust tuleb 9,0 sekundit. Mis juhtus? Kas üldse juhtus?
Pisut murettekitav - kolmandas splitis on Tänak Meeke'ist 8,8 sekundit aeglasem. Seda on üllatavalt palju.
Latvala finišis teise ajaga - kaotust Meeke'ile tuleb 3,0 sekundit. Üldarvestuses jääb soomlane Meeke'i ette vaid 2,5 sekundiga.
Latvala on kolmandas vaheajapunktis teine, kaotust Meeke'ile 3,1 sekundit.
Meeke palub samuti neljaminutilisi stardiintervalle.Ott Tänak on samal ajal teises splitis langenud neljandaks, kaotust Meeke'ile 4,4 sekundit.
Meeke finišis - tulebki esimene aeg alla 13 minuti, 12.59,3. Edu Ogier' ees seega 4,6 sekundit.
Neuville tõdes, et kahe varurehvi tõttu oli tal pisut juhitavusega tegemist.
Meeke jätkab aga võimsalt - kolmandas splitis edestab ta Ogier'd lausa 4,7 sekundiga.
Ott Tänak esimesest splitist läbi - aeg on teine, kaotust Meeke'ile 0,4 sekundit. Kiire algus.
Neuville finišis - kaotust Ogier'le tuleb lõpuks 1,1 sekundit. Prantslaselt vägev sõit.
Neuville kaotab kolmandas splitis Ogier'le 1,5 sekundit.Sordo mainib finišis, et hilines starti, kuna tahab paremini Sardiinia ralliks valmistuda. Mees mõtles ilmselt seda, et Sardiinia avapäeval läheb ta ka umbes sellises positsioonis starti.
Meeke edestab samal ajal teises vaheajapunktis Ogier'd 4,3 sekundiga.
Sordo finišis - kaotust Ogier'le 5,7 sekundit.
Latvala on avasplitis hetkel teine, kaotust Meeke'ile 1,6 sekundit. Ott Tänak on samuti rajal.
Ogier: "Mul pole Hyundai taktikamängu kohta midagi öelda. Küsisime korraldajatelt neljaminutilisi stardiintervalle - eile olin mina rajal esimene ja kõik teised said neljaminutilise vahega tulla, täna mitte."
Ogier ongi finišis ja aeg on võimas! Lappit edestab ta koguni 10,4 sekundiga.
Järgmistes splittides on aga liider Ogier, kes liigub nüüd finiši poole.
Meeke tuleb avasplitist läbi võimsa ajaga - ta edestab Sordot 1,8 sekundiga ning läheb liidriks.
Suninen kaotab finišis Lappile vaid 0,1 sekundiga.
Neuville kaotab esimeses splitis Sordole 1,6 sekundit.
Paistab, et Greensmithi ei seganud tolm nii palju või oli ta lihtsalt julgem - ta võtab Lappiga võrdluses katse lõpus mitu sekundit tagasi ning kaotab lõpuks 2,6 sekundiga.
Sordo ongi rajale läinud Ogier' ja Neuville'i vahel. Hispaanlane on avasplitis ka liider, edestades Sunineni 1,1 ja Ogier'd 1,3 sekundiga.
Lappi: "Kolmeminutilised stardiintervallid ei ole piisavad. Pidin vahepeal kõvasti pidurdama, sest ma ei näinud tolmu tõttu midagi."
Paistis, et Lappil tuli tolmu tõttu kohati hoog maha võtta ning ka vaheajad tõestavad seda. Kui vahepeal oli ta Evansist üle seitsme sekundi ees, siis finišis on vahe vaid 3,0 sekundit.
Eks punktikatselt on ikka võimalik midagi saada. Samuti on ju mängus tootjate arvestuse punktid.
Sihver Plaat: "Hilinemise eest saab ajatrahvi, mida saavad endale lubada ainult need, kellel pole üldarvestuses enam midagi püüda." Sorry, mu asjatundmatust, aga kui pole enam midagi püüda, milleks siis see kõik? Mis selle asja mõte on?
Evans lööb Loebi finišis 8,9 sekundiga.Suninen alustab samal ajal katset esimeses splitis Lappist 0,4 sekundit kiirema ajaga.
Loeb on finišis - 13.26,2. Võib arvata, et kiiremad mehed võivad isegi alla 13 minuti sõita.
Greensmith on avasplitis Evansiga täpselt võrdne.Teises splitis on Lappi edu Evansi ees 6,3, Loebi ees 10,8 sekundit.
Jah, see jäi ennist mainimata - alustatud on kolmeminutiliste intervallidega.
Alar Mägi: Kas on teada ka mis stardi intervallid täna?
Ei tea, kas tee puhastub tõesti nii palju, aga ajavahed on juba avasplitis väga suured. Lappi lööb Evansi aega omakorda 4,1 sekundiga.
Esimeses splitis on Evans Loebist 3,0 sekundit kiirem.
Hilinemise eest saab ajatrahvi, mida saavad endale lubada ainult need, kellel pole üldarvestuses enam midagi püüda.
t.r.m.: Kas see hilinemine nii lihtsalt käibki? Siis võivad ju kõik puntis seista ja oodata esimest rumalat?
Teleülekandes spekuleeritakse, et Hyundai võib Sordo starti saata Ogier' järel ja enne Neuville'i, et Neuville'il oleks Ogier' ees pisut suurem eelis.
Hyundai: Mida Sordol kaotada või võita on?
Täpselt nii - Sordo kavatseb ilmselt meelega starti hilineda, et parem stardipositsioon saada. GPS-i pealt on näha, et ta seisab koos teiste sõitjatega tee peal natuke enne stardiala.
Paistab, et Dani Sordo pole starti kohale jõudnud. Hoopis Sébastien Loeb on esimesena rajale läinud ning seda Sordo esialgsest stardiajast minuti võrra hiljem.
Wrc: Vaadates kui palju on teedel väikseid kivisid, siis ma söön oma püksid ära kui kellegil täna rehv puru ei lähe aga hoiame toyota meestele pöialt
Tänane stardijärjekord pandi paika eilsete pikkade katsetega ning on järgmine:1. Sordo, 2. Loeb, 3. Evans, 4. Lappi, 5. Greensmith, 6. Suninen, 7. Ogier, 8. Neuville, 9. Meeke, 10. Latvala, 11. Tänak.
Muide, rehvide osas on täna tehtud päris erinevaid valikuid. Evans, Suninen ja Latvala on rajal kolme keskmise ja kahe kõva seguga rehviga. Meeke, Tänak, Sordo, Loeb ja Ogier on kaasa võtnud viis keskmise seguga rehvi (nagu ka näiteks eile hommikul). Gus Greensmith on otsustanud kolme kõva ja kahe keskmise kasuks, Neuville ja Lappi on aga eriti ettevaatlikud ning kaasa võtnud lausa kuus keskmise seguga rehvi - kilomeetreid on ees palju.https://twitter.com/Michelin_Sport/status/1134714983227494400
https://twitter.com/TGR_WRC/status/1134720957661270016
14. ja 15. katse otsustati paar nädalat tagasi tühistada, sest kohalik linnavalitsus leidis ühtäkki, et nad ei ole võimelised linnakatseid läbi viima. Või midagi sellist.
Lauri: Tere hommikust. Miks SS14 ja 15 tühistatud on?
Kalle Kaljula: Ma vaatan seda seisu ja hirm tuleb peale. Kolm Toyotat ja kohe kuklas Neuville ja Ogier. Otil suht turvaline edu, kui mingit jama ei ole. No tõesti võiks ükskord ka nii minna, et Toyotal oleks õnne ja kõik vastu peaks. Kui Neuville ja Ogier sõiduga mööduvad pole hullu, see ongi ralli. Suured pöidlad pihku
Tere hommikust! Laupäevase esimese katseni ei ole enam palju jäänud ning on viimane aeg ka meie otseblogi taas käima panna.
Ralli üldseis pärast 7. katset:
7. katse tulemused:
Tänakult uuritakse, mis on tema kiire päeva saladus. "Ei ole mingeid erilisi saladusi. On olnud raske päev. Tunnetus on olnud hea ja olen endast parima andnud. Ütlesime juba enne rallit, et reedene päev on väga otsustav ja tegime siin hea töö. Nüüd tuleb meil ülejäänud etapp hästi sõita."
Tänak ja Latvala finišis - eestlaselt kolmas aeg (+1,1), soomlaselt seitsmes (+3,2).
Neuville: "Meie jaoks oli väga raske päev, olen hommikuga pisut pettunud. Pärast rasket avariid läks pisut aega, et õige tunnetus üles leida."
Viimases paaris on nüüd rajal Toyota ässad Tänak ja Latvala.
Neuville läheb Ogier' ette 0,9 sekundiga liidriks ning tõuseb prantslasest üldarvestuses mööda, aga tuletame meelde, et homne stardijärjestus pandi paika eelmise katse finišiga.Meeke (+2,2) on neljas.
Järgmisena on joonel Neuville ja Meeke!
Ogier teeb väga hea sõidu ning läheb Lappi ette 0,5 sekundiga liidriks. Suninen kaotab 5,4 sekundit.
Lappi alistab Evansi 1,7 sekundiga, Greensmith (+2,3) on kolmas.Nüüd on stardis Ogier ja Suninen.
Lappi ja Greensmith on järgmisena stardis.
Evans läheb liidriks, edestades Loebi 2,9 sekundiga. Bergkvist kaotab 4,6 sekundiga.
Täpselt nii. Grjazin (+1,5) sõidab välja hetkel neljanda aja, Heller (+5,3) kaheksanda.Nüüd on stardis aga Elfyn Evans ja WRC2 sõitja Bergkvist.
Raiki: Kas Loeb ja Sordo olidki hetkel ainukesed wrc masinad ja nüüd ss wrc2 ja r5 masinad?
Nüüd on stardis Grjazin ja Alberto Heller.
Katsuta jääb Loebile vaid 0,1 sekundiga alla! Veiby kaotab prantslasele 1,7 sekundiga.
Järgmisena on rajal Veiby ja Katsuta.
Kopecky jääb Loebile alla 1,6, Guerra 5,4 sekundiga.
Kopecky ja Guerra on järgmiseks võistluspaariks.
Nagu publikukatsetel vahel ikka, ei ole siin WRC ja R5 autode vahed eriti suured. Rovanperä kaotab Loebile vaid 1,0 sekundiga, Pieniazek 6,9 sekundiga.
WRC ja R5 autod sõidavad vaheldumisi, nii et nüüd on stardis hoopis Pieniazek ja Rovanperä.
Loeb saab kirja 2.41,5, Sordo kaotab talle 3,1 sekundiga.
Sordo magas stardi maha - lähte ajal oli tema uks lahti!
Esimeses paaris on vastamisi tiimikaaslased Sordo ja Loeb.
Publikukatsel sõidetakse paarisrajal. Tänak läheb ralli liidrina vastamisi Latvalaga ning järjekorras viimasena. Stardiintervallid paistavad päris suured olevat, nii et see katse võib kella kümneni venida.
Jaanus Teder: See on nii sümptomaatiline, et paari esimese kiiruskatsega kaob Ott teistelt eest ära ja pisitasa hakkavad Neuville ja Ogier teiste eksimuste või ebaõnne tõttu ette poole tõusma.
Parandan - on siiski! Lappile määrati viiendal katsel aja 13.10,1 asemel kirja 12.20,4. See tähendab, et ta võidab tagasi 49,7 sekundit - üldarvestuses tõstab see ta Sunineni ja Greensmithi järele, kusjuures vahed on selles seltskonnas suhteliselt väikesed.Kuna tabelites veel parandus ei kajastu, siis siin on ralli seis:1. Tänak2. Latvala (+15,2)3. Meeke (+21,7)4. Neuville (+25,3)5. Ogier (+26,0)6. Suninen (+1,10,5)7. Greensmith (+1.19,5)8. Lappi (+1.23,4)
Praegu ei ole seda veel igatahes tagasi antud.
wrc: Kas Lappi on saanud aja tagasi, mis ta tolmu sees sõites kaotas?
Värske rallisaade on siin - ja pange tähele, Karl Kruuda asemel on eetris uus külaline! https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/kuula-kuues-kaik-kruuda-ajutisel-asendajal-on-ponev-teooria-miks-utlesid-hyundai-autod-katse-ajal-akitselt-ules?id=86391677
Susi80: Homme on Meekel ja Latvalal päris korralik pingutus , et hoida Neuville ja Ogieri tagapool. Otti pärast väga ei muretse , kui mingeid üllatusi ei tule(rehv või tehniline rike vms)
Ühesõnaga - Toyota kolmikjuhtimine on tagasi!
Ralli üldseis pärast 6. katset. Selline näeb pööratud järjekorras välja ka homne stardijärjestus.
Sordo finišis - kaotust tuleb 18,9 sekundit. Suurt midagi olulist see muidugi ei tähenda, kuna eelnevate probleemide tõttu on tal kaotust niiehknaa juba väga palju tulnud.6. katse tulemused:
Sordo kaotus suureneb teises splitis 10,9 sekundile.
Gus Greensmith finišis - kaotust Neuville'ile 19,6 sekundit.Esimeses splitis on samal ajal ka Sordo kaotus üllatavalt suur, 5,0 sekundit.
Kalle Kaljula: Õige rallimees ei kasutagi pidurit :)) nali naljaks kahju Teemust hea minek oli mehel
Suninen: "Ma ei saa autoga mitte midagi teha, pidureid pole üldse. Võib-olla lõhkusin midagi ise ära. Piduriteta autoga on raske sõita."
Suninen on finišis, kaotust tuleb 58,6 sekundit. Kokkuvõttes langeb ta kuuendaks. Soomekeelseid roppusi lendab siia ja sinna. Kahju.
Tundub tõesti, et piduritega on probleemid. Soomlane kaotab viimases splitis juba 44,9 sekundit...
Sunineni autol on tõsised probleemid! Kas pidurid on katki? Enne kurve peab mees siksakke tegema, et hoogu maha saada!
Latvala: "Suretasin mootori ühes tagasipöördes välja ja käivitamisega läks pisut aega. Vaatame, mida Teemu suudab."
Aga ka Suninen annab aega ära! Teises splitis on ta 8,5 sekundit Ogier'st aeglasem ning jääb seal 0,8 sekundiga ka Latvalale alla!
Latvala finišis - kaotust Neuville'ile tuleb lõpuks 7,7 sekundit. Katse lõpuosaga kaotust juurde ei tulnud.
Suninen on samal ajal korraliku tempoga liikumas - esimeses splitis on tema kaotus Ogier'le 1,5 sekundit.
Paistab, et Latvala võib teiselt kohalt langeda. Teises splitis on tema kaotus belglasele juba 7,7 sekundit.
Loeb, kes jäi hommikul selle katse esimesest läbimisest sisuliselt ilma, kaotab finišis 12,4 sekundit.
Latvala kaotab juba avasplitis Neuville'ile 5,5 sekundit. Mis toimub?
Kalle Kaljula: Tänane päev pole veel läbi, aga siiani hea päev Eesti spordile Kaia Kanepi võitis ka täna mängu ja on nüüd Prantsusmaa lahtiste neljandas ringis 16 parema seas
Lappi finišis - 3,2 sekundit kaotust Neuville'ile.
Loeb kaotab juba esimeses splitis 4,0 sekundit. Lappi on samal ajal teisest splitist läbi tulnud ja jääb seal Neuville'ile vaid sekundiga alla.
Elfyn Evans lõpetab katse hetkel viimase ajaga, kaotust Neuville'ile 8,0 sekundit.
Meeke finišis - 3,9 sekundit kaotust Neuville'ile. Tema jääb stardijärjekorras nii Neuville'ist kui Ogier'st tahapoole, mis on meie jaoks kindlasti hea uudis.
Homsed stardipositsioonid pannakse paika selle katse järel - reglemendi kohaselt pannakse laupäevane järjekord paika reedese viimase pika katse järel (katse, mis ei ole publikukatse).
Karlis: Üks katse ju veel
Neuville edestab finišis Tänakut 1,3 sekundiga, aga mis veel olulisem - Ogier'd 2,8 sekundiga, mis tähendab, et ta saab homseks prantslasest parema stardipositsiooni vaid 0,7 sekundiga!
Neuville on viimases splitis Tänakust 0,9 sekundit kiirem.
Tänak: "Oleme kõvasti ponnistanud, aga olud ei ole enam nii ühtlased. Olen senise päevaga rahul."
Tänak hoiab edu ka finišini - ta edestab Ogier'd 1,5 sekundiga.
Virtuaalne tabeliseis 5. katse järel tootjate arvestuses: Toyota ja Hyundai oleksid viigis!https://twitter.com/KiwiWRCfan/status/1134468429476327432
Viimases splitis on Tänak aga Ogier'st juba 1,3 sekundit kiirem.
Ka teises splitis on Tänak Ogier'st 0,5 sekundit aeglasem.
Ogier on juba ka finišis - 9.01,3. Tänak võitis hommikul selle katse ajaga täpselt üheksa minutit.
Nüüd aga juba kuuenda katse juurde. Esimeses splitis on Ogier Tänakust 0,5 sekundit kiirem. Võimalik, et prantslane pani rehvivalikuga täppi.
Ralli üldseis pärast 5. katset: Tänak on endiselt liider, Suninen tõusis esikolmikusse.
5. katse tulemused:
Sordo on finišis, kaotust Suninenile tuleb lõpuks 1.09,0. Võimalik, et tal purunes rehv, aga kuna telepilt on juba järgmisel katsel, siis praegu me seda kindlalt teada ei saa.
Sordol on midagi taas lahti. Viimases splitis kaotab ta 49,0 sekundit.
Järgmine katse on juba alanud, aga Sordo finišeerib juba pooleteise minuti jooksul, nii et ootame esmalt selle ära, enne kui kuuendale katsele keskendume.
Greensmith tõdes, et ta pidi katse stardis kümmekond sekundit ootama, enne kui liikuma sai. Mingisugune väike tehniline rike.
Greensmith kaotab sel katsel taas tippudega võrreldes natuke rohkem ning on finišis tiimikaaslasest Suninenist 21,1 sekundit aeglasem.
Suninen lähebki katse liidriks ning tõuseb üldarvestuses kolmandaks. Edu selle katse finišis Ogier' ees tuleb 0,6 sekundit.
Teemu Suninen näitab aga võimu - eelviimases splitis on tema edu Tänaku ees koguni 1,9 sekundit.
Latvala finišis viienda ajaga, kaotust Ogier'le 5,1 sekundit.
https://twitter.com/OfficialWRC/status/1134462854944440320
.: Aga Evans ei käitunud valesti, ta oleks pidanud Lappit ootama ja seejärel oleks ta omakorda hakanud Loebi segama oma tolmuga, lumepalli effekt.
Sébastien Loeb on finišis Neuville'iga sama ajaga - Ogier'le tuleb kaotust 2,3 sekundit.
Lappi: "Kui ma seda aega tagasi ei saa, siis oleks see tõsiselt ebaaus. Ma peaksin selle eest kindlasti tagasi saama."
Evansi sõnul ei ole tal kõik päris perfektne. "Midagi on ikka imelikku."
Lappi tema järel - kaotust tuleb lõpuks 56,3 sekundit. Kas soomlane läheb nüüd Evansile akna peale koputama ja pahandama?
Evans finišis - kaotust Ogier'le 4.04,3.
Lappi kaotab üha juurde. Viimases splitis on ta Ogier'st juba 50,3 sekundit maas. Tolmu sees ei saa mõistagi kiiresti sõita.
Kas: Tõesti profirallil on lihtsalt sedasi, et üks juhe tuleb lahti?? no ei mahu pähe see asi, liiga suvaline probleem.
Lappi kaotab kolmandas splitis koguni 34,2 sekundit. Evansi kaotus on samal ajal nelja minuti tuuri, mis tähendab seda, et soomlane on Evansist vaid poole minuti kaugusel seljataga. 
Meeke tõdeb, et umbes kümne kilomeetri peal süttis tal rehvirõhu ohutuli. Ilmselt on üks rehvidest pisut pehme.
Paistab, et Evans seisis täpselt sellise aja, et Lappi on nüüd tema tolmus lõksus. Ebaõnn.
Meeke kaotab finišis Ogier'le 6,5 sekundit.
Igal juhul on ka Evans nüüd suurest mängust väljas. Sõitjaid langeb tipust nagu loogu.
Evans on kaardilugejaga autost väljas. Ülekandest on kuulda, kuidas mees seletab tiimile, et kui ta gaasipedaali vajutab, ei juhtu midagi. Ta leidis küll ühe lahti tulnud juhtme, kuid selle tagasiühendamisel ei juhtunud esialgu midagi.Nüüd on aga mehed autos tagasi - tundub, et juhtme ühendamisest oli kasu ning auto sõidab taas!
Neuville: "Mul oli väga hea katse. Olen autoga ja endaga rahul."
Neuville on samal ajal finišis ning temagi annab katse lõpuga paar sekundit ära - kaotust Ogier'le 2,3 sekundit.
Waleslane on suhteliselt katse alguses seisma jäänud. Mingisugune tehniline probleem seal on. "No response" on võimalik teleülekandest kuulda.
Evans seisab!
Neuville ja Ogier on eelviimases splitis viigis.
Tänak: "Katse oli küllaltki kareda pinnaga. Üldiselt puhas sõit."
Tänak: "Katse oli küllaltki kareda pinnaga. Üldiselt puhas sõit."
Teises splitis on Neuville Tänakust 1,1 sekundit aeglasem, Ogier kaotas talle seal 1,5-ga ja Meeke 2,3-ga.
Tänak kaotab finišis Ogier'le 1,7 sekundit. Mis seal katse teisel poolel siis toimus? Katse algas eestlase jaoks kenasti, aga teisel poolel toimus kerge äralangemine.
Viimases splitis on Tänak Ogier'st 0,4 sekundit aeglasem. Harjumatu!
Ogier finišis - 12.13,8. Hommikusel läbimisel tõi Tänakule katsevõidu kuus sekundit aeglasem aeg.
Neuville on samal ajal esimesest splitist läbi tulnud ja kaotab seal Tänakule täpselt sekundile.
Kolmandas splitis on Tänaku edu vähenenud 0,5 sekundile. Loodetavasti vaid kerge tempolangus, mitte midagi halvemat.
Teises splitis on Tänaku edu kasvanud 1,5 sekundile.
Tänak on esimeses splitis Ogier'st 0,9 sekundit kiirem.
Ogier on juba üle kuue minuti viiendat katset sõitnud. Telepildist on näha, kuidas ta ühes kurvis pisut välja libiseb ning auto tagaosa vastu teeperve lööb, kuid midagi hullu ei tundunud juhtuvat.
Ralli üldseis pärast 4. katset:
Sordo ongi finišis katse võimsa võitjana.4. katse tulemused:
Alar Mägi: Loeb, Sordo, Östberg said trahvi hilinemise eest
Sordo sihib sarnaselt hommikule katsevõitu. Teises splitis on ta koguni 2,5 sekundiga liider.
Greensmith finišis - kaotust 3,6 sekundit. Tuletame meelde, et tegu on tema esimese MM-ralliga WRC autos.Samal ajal on Ogier juba järgmisele katsele startinud. Meie ootame siin veel aga ka Sordo ära.
Gus Greensmith on stardijärjekorras Dani Sordost mööda tõstetud ning on finiši poole teel. Avasplitis suutis ta vaid Neuville'i edestada ning sedagi 0,1 sekundiga.
Suninen sõidab samuti suurepärase aja välja - ta on Latvalaga täpselt viigis ning jagab seega katse liidrikohta.
Latvala lähebki katse liidriks - sealjuures on tema edu Evansi ees minimaalne, vaid 0,1 sekundit!
Teises splitis on Latvala juba liider - 0,3 sekundit on tema edu Evansi ees.
Latvala alustab kenasti, esimeses splitis on ta mängus sees. Kaotust Evansile 0,9 sekundit.
Loeb läbib selle katse probleemideta ning sõidab välja kolmanda aja - 1,5 sekundit kaotust Evansile. Vaid ühe kümnendikuga jääb ta alla ralli liidrile Ott Tänakule.
Lappi kaotab finišis Evansile 2,9 sekundit ning läheb hetkel neljandaks.
Ott Tänaku stiilinäide kolmandalt katselt!https://twitter.com/RallyingUK/status/1134448846128451584
Evans lähebki finišis liidriks - edu Tänaku ees 1,4 sekundit.
Lappi ei ole samal ajal seda katset kõige paremini alustanud - ta kaotab esimeses vaheajapunktis Evansile 1,5 sekundit.
Evans lööb teises splitis Meeke'i aja 0,8 sekundiga üle. Kas siit tuleb katsele uus liidriaeg?
Meeke ei suuda aga finišis Tänaku aega lüüa - kaotust tuleb aga vaid 0,3 sekundit.
Eints: Märkasin, et stardis on ka teine eestlane Georg Linnamäe ukrainlasest kaarilugeja Volodõmõr Korsia, Peugeot 208 R2!
Elfyn Evans võtab avasplitis nüüd Meeke'ilt omakorda 0,5 sekundiga liidriohjad üle. Meeke on teises splitis Tänakut 0,4 sekundiga edestamas.
Belglane on finišis - kaotust eestlasele tuleb 2,4 sekundit. Seni temal kõik korras.Kris Meeke läheb samal ajal avasplitis 0,5 sekundiga Tänaku ette liidriks.
Neuville'i teine vaheaeg on Tänakust vaid 1,9 sekundit aeglasem.
Tänak finišis - ta edestab Ogier'd 3,1 sekundiga."Sõitsin hästi, aga teekate on nüüd palju lahtisem ja järgmistel meestel ilmselt lihtsam."
Ogier' lõppaeg on 9.07,1. Sordo võitis hommikul sama katse kaks kümnendikku kiirema ajaga.Tänak edestab Ogier'd teises splitis 2,4 sekundiga, Neuville kaotab esimeses splitis eestlasele 1,5 sekundiga.
Paistab, et WRC+ ajavõtusüsteem on kinni jooksnud. Ogier on igatahes finišis, rohkem vaheaegu hetkel pakkuda pole.
Tänak on esimeses splitis Ogier'st 0,8 sekundit kiirem. Hommikul oli vahe mõistagi suurem, aga pigem võib arvata, et Ogier on võrreldes esimese läbimisega jalad kõhu alt rohkem välja võtnud.
Huvitavat statistikat. Portugali ralli reede on senise hooaja lühim, laupäev aga pikim.https://twitter.com/KiwiWRCfan/status/1134442943639506944
Ogier alustab esimeses splitis ajaga, mis oleks hommikul olnud seal kiireim. Tänak on nüüd samuti rajal.
Jah, see on nii. Päris lõputus koguses ei saa sõitjad rehve kasutada.
Sébastien Ogier on 4. katsele startinud!
Kiku: Kas ma sain õigest enne wrc livest aru, et sõitjatel on ainult teatud arv pehme ja kõva seguga rehve.. st kui täna palju kõvasi ära kasutad siis homme nii palju ei saa....
Dani Sordo: "Auto kaotas katse alguses lihtsalt jõu ning kütusepumbaga on mingisugune probleem. Võib-olla on probleem midagi sarnast nagu Mehhikos oli."
Teoorias pisut, aga praktikas jätkab tee ilmselt iga autoga puhtamaks minemist.
olavike@gmail.com: Pärastlõunal sõidetakse täpselt samad kiiruskatsed, mis hommikul. Kas siis on eesstartijal võrdsemad olud võrreldes tagumistega?
Võiks muidugi, aga need tuleb esiteks autosse ära mahutada ning teiseks muudab nendest tulenev lisakaal auto aeglasemaks.
Karu: Kas rehvide arv on ka piiratud, mida võib katsele kaasa võtta? Võiks ju võtta terve jooksu varu rehve ja vahepeal need alla panna?
Pärastlõunased rehvivalikud: Ogier läheb teistest natuke eraldi ning võtab viie kõva seguga rehvi asemel kaasa kolm kõva ja kaks keskmise seguga rehvi.https://twitter.com/Michelin_Sport/status/1134436970485157890
Pärastlõunaseid katseid oodates sobib ära kuulata ka rallieelne "Kuues käik"! Muide - täna õhtul on Karl Kruuda asemel stuudios üllatuskülaline! https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/kuula-kuues-kaik-supermani-trussikud-ja-ott-tanaku-ajalooline-muster-kas-tanaku-koht-portugalis-on-juba-teada?id=86378899
https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/delfi-portugalis-tanak-kuumus-mangib-siin-ullatavat-rolli?id=86387717
Tere: Toyotal on siis nüüd suurepärane seis kolmikjuhtimise näol. Oleks aeg lõpuks võtta süllekukkunud seisust maksimum ja kõik autod ilma jamadeta finišisse tuua! Loodetavasti Mäkinen tiimijuhina mõtleb samamoodi ja paneb mõned sõitjad seal tiimis paika lõpuks... Meeke'i ja Latvala poolsed asjatud riskid on vähemalt tänasel teisel läbimisel täiesti lubamatud.
Sõitjaid ootab nüüd rehvivahetus ja tankimine - tuletame meelde, et eraldi hoolduspausi täna kavas ei ole. Järgmine katse algab pisut enam kui tunni pärast.
Sordo jõudis ka kolmanda katse finišisse ning kaotab üle 18 minuti.
Siin on ka värsked Ott Tänaku kommentaarid!https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/peame-jumalale-lootma-et-neuvilleil-sama-ei-juhtu-tiimiboss-kommenteeris-loebi-ja-sordo-tehnilist-riket?id=86386971
Wrc: Kuna hoolduspausi ei ole, siis hyundaidel on eriti nutune seis aga sellest pigem võidavad Ogier ja Neuville
Ralli üldseis pärast 3. katset: Tänak tõusis liidriks:
Greensmith finišis - kaotust 15,9 sekundit.3. katse tulemused, samal ajal on Sordo veel kuskil katse peal aeglaselt liikumas:
Kui ta oleks katkestanud, ei oleks ta saanud ka tänaseid ülejäänud katseid sõita.
Karu: Katkestatud katse pealt saab ajatrahvi +7min. Loeb kaotas viimasel katsel +15:36.3. Kas tal ei oleks olnud targem katse katkestada?
1121 1121: Huvitav, mis tunne võib olla praeguses olukorras Neuvillel, kuna tal ju sama masin tagumiku all.
Sordo tuleb korra autost välja ning askeldab midagi oma istme juures. Loeb tegi samamoodi.
Loeb finišis - kaotust tuleb 15.36,3.WRC teleülekandes näidatakse samal ajal ÜLIKURJA näoga Hyundai tiimibossi Andrea Adamot, kes telefoniga kedagi kätte üritab saada.
Loeb läheneb katse lõpule ning on isegi 80 km/h kätte saanud. Sordo liipab ka kuidagiviisi edasi.
rometmanniste@gmail.com: Toyota võimalus Hundayd hammustada meeskondlikus mõttes
Otsepildist näidatakse, kuidas tulivihane Sordo rooli peksab ning üritab meeskonnaga ühendust saada. "Kas kuulete mind? Kas kuulete mind?" kõlab juba eiteamitmendat korda.
Kas sarnane viga nagu Loebi autol? Rehvi ei tundunud mehed vahetavat, aga korra nad seisid. Kordusest näidatakse, et vaid mõnisada meetrit peale starti kaotas auto järsku jõu. Hispaaniakeelsed ropud sõnad jõudsid ka eetrisse.Sordo liigub igatahes samamoodi aeglaselt nagu Loeb. Katastroof Hyundaile!
Sordo ka seisab!
Latvala finišis - kaotust Tänakule tuleb 5,3 sekundit.Suninen kaotab esimeses splitis eestlasele 1,5 sekundit.
Finišis tuleb soomlasel kaotust 1.04,6. Kahju.
Lappil paistab olevat rehv katki, aga ta sõidab katse lõpuni. Kolmandas splitis on kaotus juba 47,3 sekundit.
Lappil on ikkagi mingisugune muu probleem! Teises splitis kaotab ta juba 22,3 sekundit ning auto teeb imelikku häält!
Latvala kaotab avasplitis Tänakule 2,5 sekundit.
Lappi kaotab esimeses splitis koguni 10,5 sekundit. Ehk tuli see Loebist möödumise ajal aeglustamise tõttu.
Loeb on sealjuures päris katse alguses, ta tuleb alles nüüd enam kui viieminutilise kaotusega avasplitist läbi. GPS-i järgi liigub ta vaevu 30 km/h.https://twitter.com/OfficialWRC/status/1134411609542189056
Loeb liigub taas, aga väga aeglase tempoga. Päris huvitav, mis neid vaevab ning mis neist nüüd üldse saab.
Evans on samal ajal finišis hetkel viimase ajaga, kaotust tuleb 6,7 sekundit.
Paistab, et legendi sõiduga ongi vähemalt hetkel kõik. Ta parkis auto raja kõrvale ning üritab ilmselt tiimiga ühendust saada.
Tundub, et Loeb jäi nüüd uuesti seisma! Kas ta peab katkestama?
Loeb jäi korra seisma, aga liigub seejärel edasi! Autoga on midagi lahti!
Evans kaotab ka sel katsel päris mitmeid sekundeid. Tundub, et tema Fordiga võib midagi nautke lahti olla.
Meeke kaotab finišis Tänakule 5,8 sekundit.
Tanel Vein: Ogier ja Neuville päeva lõpuks paremale kohale ei suuda sõita on homme eest alustades edurivis tõusmine suht vaevaline.
Paistab, et Meeke on raadioside korda saanud. Teises splitis kaotab ta aga Tänakule sellegipoolest 3,2 sekundit.
Neuville finišis teise ajaga ja tundub, et nüüd tuli vähemalt probleemideta katse - kaotust Tänakule 1,7 sekundit.
Tänak finišis - edu Ogier' ees tuleb lõpuks 14 kilomeetri peale 6,5 sekundit. Väga kena hommikune tiir Eesti ekipaažilt, pole midagi öelda!
Ints: Kuna katsed on sõitjatele täiesti uued siis kiirematel on legend paremini tehtud
Ogier finišis - ajaks 9.06,5.
Neuville alustab Ogier'ga samas tempos, esimeses splitis on mehed võrdse ajaga.
Teises splitis 7,24 km peal on Tänaku edu Ogier' ees 3,9 sekundit.
Kolmandal katsel on Tänak ja Ogier esimesest splitist (3,5 km) läbi tulnud ning eestlane on seal prantslasest 0,5 sekundit kiirem.
Ralli üldseis pärast teist katset:
Millegipärast kaotavad paljud sõitjad katse viimase osaga Tänakule suhteliselt palju. Sama juhtub ka Greensmithiga - finišis on ta WRC autodest viimase ajaga, kaotust koguneb 18,7 sekundit.Teise katse tulemused:
Gus Greensmith tuleb splittide järgi ilmselt tagumisse otsa kuuluva ajaga. Taaskord ootame tema ära, enne kui kolmanda katse juurde läheme - seal on Ogier juba startinud.
Sordo kaotab finišis Tänakule 3,7 sekundit ning jääb napilt üldarvestuses liidriks.
Sordo kaotab kolmandas splitis Tänakule vaid 1,1 sekundiga.
Soomlane ei hakka põhjustesse süüvima ning sõidab tiimikaaslase Evansi kombel kiirelt minema.
Suninen annab katse lõpuga järsult väga palju ära. Finišis kaotab ta Tänakule koguni 8,8 sekundit. Rehv katki?
Latvala tõdeb, et tegi hea katse, aga tema jaoks on uskumatu, kui kiiresti suudab Tänak selle stardipositsiooni kohta sõita.
Teine splitt: Sordo kaotab Latvalale 0,3, Suninen 1,2 sekundit.
Katse esimesed kolm neljandikku Tänakuga ühes rütmis sõitnud Latvala kaotab lõpuosaga õige pisut aega ning jääb finišis eestlasele täpselt ühe sekundiga alla. Sellegipoolest teine aeg.
Eelmise katse võitnud Sordo on avasplitis alles kuues, aga kaotust Latvalale on tal vaid 0,8 sekundit.
Lappi finišis - kaotust Tänakule tuleb 6,6 sekundit.
Teises splitis on Latvala edu Tänaku ees 0,1 sekundit. Eelmisel katsel kiire olnud Suninen kaotab esimeses splitis Latvalale 0,6 sekundit.
Tom: Et suurema mängu mehed on kõik Tänakust laias laastus 20 sekki maas, on lihtsalt hämmastav. Eeldusel, et kõigi autod koos püsivad, on isegi sellist ajavahet päris keeruline tagasi võitma hakata.
Eelmisel katsel WRC-dest lausa viimaseks jäänud Loeb jääb seekord Tänakule alla 9,5 sekundiga, aga edestab Neuville'i ja Evansit.
Latvala lööb avasplitis Tänakut 0,3 sekundiga.
Evans ei taha teist katset järjest kommentaare anda, vaid sõidab edasi. Võimalik, et tegu on generaatoriküsimusega, mida nägime näiteks ka Mehhikos - autodel tuleb edasi liikuda, et aku tühjaks ei saaks.
Evans kaotab finišis Tänakule koguni 13,3 sekundit.Mis toimub aga splittides?Loeb jääb kolmandas vaheajapunktis Tänakule alla 5,7 sekundiga, Lappi on avasplitis Tänakust vaid 0,2 sekundit aeglasem.
Meeke on finišis tulivihane: "Lihtsad asjad, lihtsad asjad. P**** küll!"
Meeke finišis - kaotust 5,5 sekundit. Viimasel lõigul võttis ta isegi Tänakult pisut aega tagasi!
Kris Meeke'il on probleem raadiosidega! Kaardilugeja peab autos Meeke'ile käemärkidega kurve ja kiirusi selgeks tegema!"Viimases splitis on Meeke'i kaotus Tänakule 5,8 sekundit, nii et liiga palju pole tema õnneks kaotsi läinud. Peaasi on see aga korda saada, sest ees ootab veel päris mitu katset...
Neuville: "Suretasin ühel ristmikul auto välja ning läks pisut aega, et mootor uuesti käivitada."
Neuville finišis - kaotust Tänakule lausa 11,5 sekundit. Kokkuvõttes jääb ta kahe katse järel eestlasele juba 21,9 sekundiga alla.
Evans kaotab teises splitis Tänakule 4,4 sekundit.
Wrc: Kuna Sordo sõidab praktiliselt koduradadel, siis võib ta olla kogu ralli vältel stabiilselt kiire, seda soosib ka stardipositsioon
Tänak: "Tunne on okei, aga sellest stardipositsioonist on imesid raske korda saata."Eestlaselt küsitakse, kas teda üllatab tema kiirus stardipositsiooni arvestades. "See on alles teine katse."
Neuville kaotab eestlasele kolmandas splitis samal ajal juba 8,7 sekundiga. Meeke on samuti kehvalt alustanud - esimeses splitis on ta hetkel neljast mehest viimane, kaotust 2,3 sekundit.
Täpselt sama on Tänaku edu ka finišis - ta lööb Ogier' aega 5,3 sekundiga. Üldarvestuses on vaid kahe katse järel Tänaku edu prantslase ees juba 16,6 sekundit.
Viimases splitis on Tänaku edu Ogier' ees 5,3 sekundit.
Neuville kaotab teises splitis Tänakule juba 6,2 sekundit ning jääb 3,8-ga alla ka Ogier'le. Kas jälle liiga ettevaatlik?
Ogier finišis - 12.25,0.
Kolmas splitt (11,38 km): Tänaku edu Ogier' ees on 3,7 sekundit.
Neuville kaotab avasplitis Tänakule 0,8 sekundiga.
Teises splitis 6,07 km peal on Tänaku edu suurenenud 2,4 sekundile.
Hüppame kohe teise katse juurde. Esimeses splitis 3,18 km peal on Tänaku edu Ogier' ees 0,7 sekundit.
Gus Greensmithilt WRC debüütkatsel igati viisakas aeg. Kaotust Sordole 9,9 sekundit, kohaks kaheksas.1. katse tulemused ja ühtlasi ka ralli üldseis:
Muide, teine katse on juba alanud ning Ogier on rajal. Ootame aga Greensmithi ära ja siis keskendume juba uuele trassile.
Sordo läheb finišis koguni 4,2 sekundiga Tänaku ees liidriks!
Esimest rallit WRC auto roolis tegev Gus Greensmith näitab avasplitis korralikku tempot - kaotust Sordole tuleb vaid 2,0 sekundit.
Sordo edestab teises splitis Tänakut 3,0 sekundiga!
Suninen finišis - Tänakule ta ära ei tee, aga kaotust kogunebki lõpuks vaid 0,2 sekundit. Hea sõit soomlaselt!
Suninen kaotab teises splitis Tänakule vaid 0,2 sekundiga.Dani Sordo on aga esimeses splitis Suninenist veel 0,5 sekundit nobedam!
Wrc: Tundub, et tagantpoolt startijatele on ikkagi kerge eelis, Ott peab tänase päeva hambad risti vastu pidama
Latvala finišis ning katse uut liidrit veel ei saa - soomlane on Tänakust 0,6 sekundit aeglasem.
Latvala teises splitis Tänakust vaid 0,3 sekundit aeglasem.
Latvala alustab väga hea hooga - esimeses splitis on ta Tänakust vaid 0,8 sekundit aeglasem.Aga Teemu Suninen läheb avasplitis suisa liidriks - edu Tänaku ees 0,3 sekundit!
Lappi finišis - kaotust Tänakule 3,9 sekundit. Lootustandev algus mehele, kelle viimased rallid on päris aia taha läinud.
Loeb kaotab finišis Tänakule 11,9 sekundit. Vanameistrilt mitte kõige parem algus.
Evans kaotab finišis Tänakule lõpuks 1,7 sekundit."Ei tundnud, et kõik oleks perfektne olnud."
Evans kaotab teises splitis Tänakule vaid 0,6 sekundit!
Kris Meeke teeb katselõpuintervjuu asemel vihje sellele, mis toimus Tšiilis. "Kas mu tuuleklaasiga on kõik korras?"Tuletame meelde, et Tšiilis leidsid korraldajad, et Meeke võttis katkise tuuleklaasi eest kohas, kus ta poleks seda tohtinud teha ning andsid talle ajatrahvi, mis kukutas ta mitu kohta allapoole.
Kris Meeke kaotab Tänakule finišis 2,7 sekundit ning lähebki teiseks.
Evans kaotab Tänakule esimeses splitis 2,7 sekundit. Meeke peaks vaheaegade järgi hetkel finišisse tulema teise ajaga.
Neuville'i kaotus tulenes tema enda ettevaatlikusest: "Tolmu tuli üha rohkem ja rohkem, aga olin katse alguses liiga ettevaatlik. Katse teises pooles sain juba parema rütmi kätte."
Esimesest splitist on nüüd läbi tulnud ka Meeke, kes kaotab Tänakule vaid sekundiga.Neuville on aga finišis - kaotust Tänakule 10,4 sekundit, edu Ogier' ees 0,9 sekundit.
Neuville'i aeg on teises splitis Ogier'ga täpselt võrdne, kaotust Tänakule 9,3 sekundit. Huvitav, kas belglast vaevab mingi probleem või ongi eestlane lihtsalt sedavõrd kiire olnud.
Nii palju on raja kohal tolmu!
Tänak: "Andsin endast parima. Reede on väga oluline, peame sõitma Ogier' tolmu sees ja samal ajal mõneti ka teed puhastama. Tunnen end hästi ja auto on hea, aga tee puhastumisel on siin suur roll."
Tänak finišis - 11,3 sekundit edu Ogier' ees!
Teises splitis on Tänaku edu Ogier' ees juba 9,3 sekundit. Vahed tulevad juba avakatsel päris pirakad.
Neuville kaotab esimeses splitis Tänakule lausa 5,4 sekundit!
Priit: Viimastel startijatel võib eelnevate sõitjate tolm siiski häirivaks osutuda. Päris põnevaks võib minna!
Ogier finišis - ajaks 9.22,4."Nagu oodatud, on olud libedad. Päev tuleb minu jaoks keeruline, aga saame Portugali päikest nautida."
Tänaku pardakaamerast on näha, et tolm teda vist siiski liialt ei sega. Vaid mõnes kohas metsa vahel tuulevarjus on pisut tolmu õhus.
Aga ei ole probleemi! Esimeses splitis on Tänak Ogier'st juba 3,9 sekundit nobedam.
Mine tea, võib-olla on esimesena startimine Ogier' jaoks hoopis kasulik - nagu näha, siis hoolimata neljaminutilisest vahest on prantslase autost jäänud tolm endiselt ka Ott Tänakut ehk pisut häirimas.https://twitter.com/Karlip1/status/1134382561281679360
Nagu enne mainitud, on stardiintervallid täna lausa neljaminutilised.
Tom: Stardiintervallid? Okei oleks ju oodata kuni tolm kadunud.
Nüüd on rajal ka Ott Tänak!Ogier on samal ajal esimesest vaheajapunktist läbi tulnud - ajaks 3.04,6.
Esimesel katsel on ainult kaks splitti: 4,2 km ja 10 km. Kokku on sel katsel pikkust 12,35 km.
Juba 00-auto tekitas raja kohale sellist tolmu...https://twitter.com/davidevansrally/status/1134380964136869889
Sébastien Ogier on Portugali ralli esimesele katsele startinud!
https://twitter.com/AnttiL_WRC/status/1134378984609894401
https://twitter.com/OttTanak/status/1134375290573115392
Kuna ilm on väga kuiv, siis tekib palju tolmu ning korraldajad on seetõttu otsustanud autode stardiintervalliks määrata pisut tavatult lausa neli minutit.
Nagu mainitud, siis hoolduspausi täna ei ole - keskpäeval saavad autod vaid rehve vahetada ja tankida.
Tervitused kõigile rallisõpradele! Portugali ralli esimene päev on peagi algamas ning Michelin on avalikustanud ka esimese rehvivaliku: kõik sõitjad lähevad rajale viie keskmise seguga rehviga.https://twitter.com/Michelin_Sport/status/1134375585956933632
https://twitter.com/TGR_WRC/status/1134355337530793984
Värske rallisaade on üleval!https://sport.delfi.ee/news/auto/wrc/kuula-kuues-kaik-supermani-trussikud-ja-ott-tanaku-ajalooline-muster-kas-tanaku-koht-portugalis-on-juba-teada?id=86378899
https://twitter.com/WorldRallyFans/status/1134031423516696577
Neuville näitab, et karm avarii on peast pühitud! https://twitter.com/thierryneuville/status/1134026209808044034
Suninen tegi testikatse neljandal läbimisel eksimuse, aeg 3.17,7. Paras tänavasõidu tempo :)
Loeb tõusis neljanda läbimisega Tänakuga ühele pulgale. Mõlema kiireim aeg on 3.02,7.
https://twitter.com/FakeHinkelstein/status/1134017155421356033
https://twitter.com/RallyeSport/status/1134017447131041792
Toyota tehasetiimi mehed jätsid testikatse kolmanda läbimise vahele.
Neuville paugutas kolmandal läbimisel 3.02,1. Läheb esimeseks.
M-Spordi mees Teemu Suninen sõitis välja päeva parima aja - 3.02,5. Tänakust 0,2 sekundit kiirem.
Algasid testikatse kolmandad läbimised.
https://twitter.com/DanielAzevedo71/status/1134013522982113280
https://twitter.com/MatraxRacing/status/1134013322217623558
Neuville jättis teise läbimise vahele. Samamoodi ka Sordo ja Evans.
Enamus tuleb kiiremini kui esimesel korral. Loeb parandab aega koguni 3,4 sekundi võrra - 3.05,8.
Meeke ja Suninen on testikatse teise läbimise võrdluses samuti kiiremad kui Tänak. Meeke'i aeg 3.03,2 ja Suninenil koguni 3.03,0.
https://twitter.com/ToranzoWRC/status/1134006319499948032
Latvala oli teisel läbimisel 0,2 sekundi võrra kiirem, päeva kiireim aeg kuulub endiselt Tänakule.
Testikatse teine läbimine käib ja Tänak näitas aega 3.03,8.
https://twitter.com/DaniSordo/status/1133998017042952193
https://twitter.com/TGR_WRC/status/1134001493114331141
Kõik WRC masinad on tiiru ära teinud, nüüd on peal R5 autod.
https://twitter.com/rallyplus/status/1133996015843827712
Vaatamata varajasele ajale on publikut testikatse lõpus meeletult! https://twitter.com/TM_Figueiredo/status/1133997042374721536
Kui kümme meest on korra testikatse läbinud, siis nelja parema seas kolm Toyota meest! Esinelik 1,5 sekundi sees, kõige kiirem ikka Tänak.
Jari-Matti Latvala esimese läbimise aeg 3.04,2. Läheb neljandaks, Neuville'i ette.
Sebastien Loeb hetkel ülekaalukalt kõige aeglasem - 3.09,2.
https://twitter.com/TGR_WRC/status/1133993369724760064
https://twitter.com/CitroenRacing/status/1133979294982692864
Tänaku tiimikaaslane Kris Meeke sõitis meie mehe klassist aja 3.02,9. Tänak siiski 0,2 sekundit kiirem.
Kolmas tiitliheitluse mees Thierry Neuville sai esimesel läbimisel ajaks 3.04,6. Ilm ja tingimused on hetkel väga head.
https://twitter.com/JariMattiWRC/status/1133990586409725952
https://twitter.com/thierryneuville/status/1133991383268777984
Tänak tegi väga kiire esimese läbimise ja oli väga heas meeleolud! Tänaku aeg 3.02,7.
Tere rallihuvilisetel! Testikatse läks ametlikult käima ning esimese aja sõitis ette kuuekordne maailmameister Sebatsien Ogier - 3.06,8.
https://twitter.com/planetemarcus/status/1133976332377894912
https://twitter.com/JariMattiWRC/status/1133393936016445441
https://twitter.com/OfficialWRC/status/1133822429686566913

Portugali ralli ajakava (Eesti aja järgi):

REEDE

SS1 Lousã 1 (12,35 km) - kell 11.48
SS2 Góis 1 (18,78 km) - kell 12.32
SS3 Arganil 1 (14,44 km) - kell 13.20
SS4 Lousã 2 (12,35 km) - kell 15.51
SS5 Góis 2 (18,78 km) - kell 16.35
SS6 Arganil 2 (14,44 km) - kell 17.23
SS7 SSS Lousada (3,36 km) - kell 21.03

LAUPÄEV

SS8 Vieira de Minho 1 (20,53 km) - kell 10.38
SS9 Cabeceiras de Basto 1 (22,22 km) - kell 11.31
SS10 Amarante 1 (37,60 km) - kell 12.47
Hoolduspaus
SS11 Vieira de Minho 2 (20,53 km) - kell 17.08
SS12 Cabeceiras de Basto 2 (22,22 km) - kell 18.01
SS13 Amarante 2 (37,60 km) - kell 19.17

PÜHAPÄEV

SS16 Montim 1 (8,76 km) - kell 10.25
SS17 Fafe 1 (11,18 km) - kell 11.08
SS18 Luilhas (11,89 km) - kell 11.49
SS19 Montim 2 (8,76 km) - kell 12.35
SS20 Fafe 2 (11,18 km) - kell 14.18 (punktikatse)