Gasly järel sai teise koha McLareni ridadesse kuuluv Carlos Sainz juunior. Kolmandana mahtus poodiumile Racing Pointi nooruk Lance Stroll.

Nagu tänavusel hooajal tavapärane, alustasid esireast Mercedese ässad Lewis Hamilton ja Valtteri Bottas. Soomlane tegi aga kohutava stardi teiselt kohalt ja langes koheselt kuuendaks. Samal ajal ei saanud hästi minema ka viiendalt kohalt startinud Max Verstappen (Red Bull), kes langes üheksandaks.

Juba kuuendal ringil sai etapp läbi aga ebaõnnesõduri Sebastian Vetteli jaoks, kelle Ferrari masinal lõpetasid pidurid ootamatult töötamise. Järgmisena katkestas tehniliste probleemide tõttu kümmekond ringi hiljem Haasi sõitja Kevin Magnussen. Kuna taanlane jäi kehvas kohas seisma, pandi boksirada kinni, et korraldajad saaksid tema masina tee äärest ära koristada.

Samal ajal käisid rehve vahetamas Hamilton ja Antonio Giovinazzi, kes sattusid valel ajal boksis käimise tõttu uurimise alla. Kui Magnusseni auto sai ära viidud ning turvaauto lahkus rajalt, tegi avarii Ferrari sõitja Charles Leclerc. Monacolane kaotas auto üle kontrolli ning lõpetas seinas. Kokkupõrge oli nii karm, et korraldajad peatasid ajutiselt sõidu, et rada saaks puhtaks tehtud. Leclerc ise jäi õnneks terveks.

Pausi ajal said Hamilton ja Giovinazzi oma karistuse kätte, mis tähendas seda, et sõidu jätkudes pidid nad pärast esimest ringi minema boksi ning seal 10-sekundilise peatuse tegema. Karistuse järel langesid mehed sõitjaterivi lõppu, mis mängis kaardid kätte Pierre Gasly'le, kes oli erinevate sündmuste käigus tõusnud teiseks.

Hamiltoni karistuse järel liidriks tõusnud Gasly hoidis esikohta lõpuni välja, tõrjudes Sainzi üritused ning teenides karjääri esimese etapivõidu. Teisena lõpetanud hispaanlasele oli see karjääri parimaks tulemuseks. Kolmanda koha saanud Stroll kordas sellega enda karjääri parimat tulemust.

Neljandaks jäi Sainzi tiimikaaslane Lando Norris. Viiendana lõpetas Bottas, kes oli terve sõidu hädas kiiruse leidmisega. Esikuuiku lõpetas Renault' sõitja Daniel Ricciardo. Hamilton suutis lõpuks tõusta viimaselt kohalt seitsmendaks.

Verstappen, kes sarnaselt Bottasega oli täna kiirusega hädas, ei jõudnud tehniliste probleemide tõttu finišisse. Etapp ebaõnnestus ka Alexander Alboni jaoks, kes ei suutnud enamat 15. kohast.

Kimi Räikkönen, kes vahepeal sõitis koguni teisel kohal, jäi lõpuks 13.

Vormel 1 Itaalia GP
Hamilton kerkis lõpuks viimaselt kohalt seitsmendaks. Tiimikaaslane Bottas, kes sai viienda koha, jäi kõigest 10 sekundi kaugusele.
Läbi! Gasly nopib ajaloolise võidu, Sainz teine ja Stroll kolmas! Milline sõit tänasesse päeva, mis on juba autospordimaailmas kuhjaga emotsioone pakkunud!
Viimane ring käib!
Eelviimane ring käib! Gasly on liikumas karjääri esimese võidu suunas!
49/53 Esikuuik: Gasly, Sainz, Stroll, Norris, Bottas, Ricciardo.
48/53 Sainz on Gaslyst vaid 1,5 sekundi peale. Kas hispaanlane suudab veel mööda minna?
47/53 Hamilton on tõusnud juba kümnendaks. Räikkönen, kes vahepeal hoidis teist kohta, on langenud 11. reale.
42/53 Esikolmikus muudatusi pole, Gasly jätkab liidrina, Sainz teine ja Stroll kolmas. Bottas on viies ja Norrisele lähedal, kuid ohtlikuks ta veel suutnud pole saada inglasele.
Hamilton kerkis Alboniks mööda 14. kohale. Mercedes usub, et Hamilton võib kerkida koguni kuuendaks sõidu lõpuks.
Räikkönen on juba langenud viiendaks. Esikuuik: Gasly, Sainz, Stroll, Norris, Räikkönen, Bottas. Kes tuleb täna võitjaks?
34/53 Sainz möödub Kimist ja tõuseb teiseks. Gasly'st jääb ta maha nelja sekundiga.
Esikuuik 20 ringi enne lõppu: Gasly, Räikkönen, Sainz, Stroll, Norris, Bottas. Kes oleks seda osanud ennustada?!
Max Verstappen katkestab! Hollandlast tabasid tehnilised probleemid. Sõit on minemas üha pöörasemaks...
31/53 Suurim küsimus on mõistagi, kui kõrgele suudab Hamilton viimaselt kohalt tõusta.
29/53 Hamilton läks boksi karistust kandma. Esikuuik: Gasly, Räikkönen, Giovinazzi, Sainz, Stroll, Norris
Vägevat sõitu on tegemas kolmandaks kerkinud Räikkönen, kes ründab juba Gasly'd. Kohutava stardi tegi Stroll, kes on langenud viiendaks.
Piloodid alustavad uuesti stardijoonelt. Ees ootab üks ülimalt põnev võistluse teine pool!
Ja sõit on lõpuks jätkumas!
Pausi ajal tabas õnn Strolli, kellel lubati punaste lippude ajal käia boksis rehvid ära vahetamas. Stroll on hetkel teisel kohal ja liider Hamilton peab veel kandma ära oma karistuse...https://twitter.com/F1/status/1302610657066594304
Sõit jätkub kell 17.20!
Veel pole teada antud, millal sõit jätkuda saab.
Esikuuik sõidu peatamise hetkel: Hamilton, Stroll, Gasly, Räikkönen, Giovinazzi, Sainz.
Nüüd on uurimise all Norris, kes sõitis väidetavalt turvaauto taga põhjendamatult aeglaselt.
Ka Hamilton sai nüüd 10-sekundilise karistuse kätte ehk britt peab sõidu jätkudes minema uuesti boksi ning tegema 10-sekundilise peatuse.
Punane lipp lehvib! Sõit on ajutiselt peatatud. Ühtlasi määrati Giovinazzzile 10-sekundile karistus, tõenäoliselt ootab sama ees Hamiltoni.
Kordustest on näha, et Leclerc kaotas masina üle kontrolli ja lõpetas seinas. Õnneks on mehe endaga kõik korras.
Leclerc sõitis seina! Mõlema Ferrari jaoks on sõit läbi ja turvaauto tuleb taas rajale.
23/53 Turvaauto on rajalt ära tulnud. Esikuuik restardi eel: Hamilton, Stroll, Gasly, Giovinazzi, Räikkönen, Leclerc.
Kuna boksitee suleti, et Magnusseni auto saaks rajalt ära viia, ongi Hamilton ja Giovinazzi uurimise all. Nüüd on aga rada lahti ja teised sõitjad käivad järgemööda boksis.
Hamilton ja Giovinazzi on sattunud uurimise alla, sest nad pöörasid boksiteele ajal, mil see oli suletud. Kuna kumbki McLaren pole veel boksis käinud, on Sainz kerkinud uueks liidriks. Hamilton teine ja Norris kolmas.
Magnusseni katkestamise tõttu tuleb rajale turvaauto, mis tähendab, et boksipeatuste virrvarr hakkab pihta.
19/53 Räikkönen ja Leclerc käivad boksis. Soomlane jätkab 16. ja monacolane 17. kohal. Samal ajal katkestab tehniliste probleemide tõttu Magnussen.
"Ma ei saa selliste mootoriseadistustega võidu sõita. See on täielik nali," teatas vihane Bottas tiimile.
15/53 Esikuuik: Hamilton, Sainz, Norris, Perez, Ricciardo, Bottas
13/53 Albon on saanud Grosjeani takistamise eest 5-sekundilise karistuse. Ka Tai piloodi jaoks on senine etapp olnud kõike muud kui edukas.
Ühtlasi on Vettel vahepeal ka katkestanud.
9/53 Mclareni ässad Sainz ja Norris jätkavad vastavalt teisel ja kolmandal kohal. Kas McLaren toob täna koguni kaks poodiumit?
6/53 Vettelil on pidurid läbi, sakslane on langenud võistlejaterivi lõppu.
4/53 Hamilton on kasvatanud edu Sainzi ees juba 2,5 sekundi peale.
Kordustest on näha, et esimeses kurvis põrkasid omavahel kokku Gasly ja Albon. Gasly jätkab 10. ja Albon 15. kohalt.
3/53 Bottas kartis, et rehv on purunenud ja ta kutsuti algselt boksi. Siiski tundub, et soomlase masinaga on kõik hetkel korras ja ta jätkab sõitu kuuendalt kohalt.
2/52 Esikuuik: Hamilton, Sainz, Norris, Perez, Ricciardo, Bottas.
Bottas on langenud juba kuuendaks! Kas kehv start või probleemid tehnikaga?
Suurepärane start Sainzilt, kes tõuseb Bottase ees teiseks.