Kui boksipeatus välja arvata, juhtis Hamilton kogu sõitu. Kogenud britile oli see juba karjääri 85. etapivõiduks. Antud arvestuses on temast ees vaid seitsmekordne maailmameister Michael Schumacher, kes teenis karjääri jooksul 91 võitu.

Mercedesele kindlustas kaksikvõidu Valtteri Bottas, kes sai loetud ringid enne lõppu mööda Red Bulli ässast Max Verstappenist. Neljanda koha teenis tema tiimikaaslane Alexander Albon. Viienda koha sai McLareni nooruk Lando Norris, kes möödus viimase ringiga nii Sergio Perezist kui Lance Strollist.

Esikümnesse mahtusid veel Daniel Ricciardo, Carlos Sainz juunior ja Daniil Kvjat. Esimesena jäi punktita Kimi Räikkönen.

Võrdlemisi sündmustevaese sõidu kõige dramaatilisem vahejuhtum leidis aset juba esimesel ringil, kui omavahel põrkasid kokku Ferrari mehed Sebastian Vettel ja Charles Leclerc. Vettel katkestas juba avaringil, monacolane lõpetas sõidu paar ringi hiljem.

Loe sõidu eelvaadet blogi alt!

Vormel 1 Stüüria GP
Mercedes sai kaksikvõidu, Verstappen kolmas. Albon lõpetas neljandal kohal, vägeva lõpu teinud Norris sai lõpuks viienda koha. Esikuuiku lõpetas Perez.https://twitter.com/F1/status/1282323175527915522
Läbi! Lewis Hamilton nopib hooaja esimese võidu!
Neljanda koha eest võitlevad Albon ja Perez põrkasid kokku, kuid paistab, et mõlemad mehed saavad sõitu jätkata.
Red Bull võtab Verstappeni veel korraks boksi ka. Hollandlane jätkab siiski kolmandal kohal.
Siiski-siiski. Bottas ei jätnud jonni ning sai teistkordselt Verstappenist mööda. Tundub, et soomlane on nüüd minemas oma teed.
Soomlane sai Verstappenist mööda, aga hollandlane võitles vastu ning võttis teise koha ikkagi tagasi.
66/71 Verstappen kurdab, et tagumised rehvid on ära kulunud. Bottas asub rünnakule!
Kas Mercedes saab kaksikjuhtimise? Bottas on jõudnud Verstappenist juba vähem kui 2 sekundi kaugusele,.
62/71 Esikümme: Hamilton, Verstappen, Bottas, Albon, Perez, Ricciardo, Stroll, Norris, Sainz, Kvyat.
Bottasel on tekkinud uus võimalus! Verstappen on kahjustanud veidi esitiiba, edu soomlase ees nüüd juba alla viie sekundi.
15 ringi jäänud sõidu lõpuni. Hamilton ikka kindlalt liider, edu Verstappeni ees 6,5 sekundit. Hollandlane edestab omakorda sarnase vahega Bottast. Albon jääb juba esikolmikust enam kui poole minuti kaugusele.
52/71 Verstappen on hakanud omakorda vahet Bottasega kasvatama. Vahe kahe mehe vahel on kasvanud 8,7 sekundi peale.
Sõitu 17. kohalt alustanud Perez on kerkinud juba viiendaks. Albonist lahutab mehhiklast vaid 3,8 sekundit.
49/71 Hamilton jätkab kindla liidrina, edu Verstappeni ees ligi 5 sekundit. Omakorda läheneb tasapisi hollandlasele Bottas, mis tähendab, et lähiajal võib ees oodata põnev heitlus teise koha peale.
47/71 Kimi Räikkönen tegi sõidu esimese boksipeatuse. Soomlane jätkab sõitu 14. kohal.
46/71 Perez möödus tiimikaaslasest Strollist ning kerkis kuuendaks.
42/71 - Kõik peale Räikköneni on esikümnest käinud boksis. Esikümme: Hamilton, Verstappen, Bottas, Albon, Ricciardo, Stroll, Perez, Sainz, Räikkönen, Norris
35/71 Bottas käis boksis ning langes kolmandaks. Esikuuik: Hamilton, Verstappen, Bottas, Albon, Ricciardo ja Perez.
Leclerc võttis süü omaks ja vabandas Vetteli ees. "Olen endas pettunud. Tegin täna väga halva töö ning vedasin meeskonda alt. Saan ainult vabandust öelda, ehkki see pole piisav. Loodan, et õpin sellest ja tulen tugevamana tagasi."
28/71 Hamilton käis boksis, Bottas tõuseb ajutiselt uueks liidriks. Esikuuik: Bottas, Hamilton, Verstappen, Albon, Sainz ja Ricciardo.
Oconi masin ütleb üles ning prantslasest saab tänase sõidu kolmas katkestaja.
26/71 Verstappen käis boksis ning langes ühe koha võrra kolmandaks. Mercedesel on kaksikjuhtimine.
20/71 Hamilton jätkab ikka liidrina, edu Verstappeni ees on kasvanud juba 4,7 sekundi peale.
14/71 Räikkönen tõusis Magnussenist mööda 15. kohale.
11/71 Albon möödus samuti Sainzist ning tõusis neljandaks. Esikuuik: Hamilton, Verstappen, Bottas, Albon, Sainz ja Ocon.
Leclerci masin jääb samuti boksi. Ferrari jaoks on hooaja teine etapp juba lõppenud.
6/71 Bottas möödus Sainzist ning kerkis kolmandaks. Liidrist Hamiltonist jääb tah maha ligi kuue sekundiga. Samal ajal läheb Leclerc uuesti boksi.
5/71 Russell tegi sõiduvea ning sõitis rajalt välja. Inglane jätkab 18. kohal.
4/71 - Turvaauto lahkus rajalt ning sõit saab jätkuda. Esikuuik: Hamilton, Verstappen, Sainz, Bottas, Albon, Ocon
Vettel aga boksist ei välju ning sakslase jaoks on sõit läbi!
Vettel ja Leclerc peavad mõlemad käima boksis ning langevad sõitjaterivi lõppu. Kohutav algus Ferrari võistkonnale.
Vettel langes sõitjaterivi lõppu, Leclerc jätkab 14. kohal. Rajale tuleb turvaauto.
Ferrarid põrkasid teises kurvis juba omavahel kokku!
Start on antud!
Piloodid on soojendusringil.
Viimaseid teateid sõidu eel: Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo) sai käigukasti vahetamise tõttu viiekohalise karistuse, mis itaallast siiski suurt ei mõjuta, sest eilses kvalifikatsioonis oli ta alles 19. Lisaks peab Romain Grosjean (Haas) alustama sõitu boksirajalt.https://twitter.com/F1/status/1282289086607302656
Tervist, vormelisõbrad! Juba vähem kui poole tunni pärast algab hooaja teine F1 etapp!

Eile vihmasajus peetud kvalifikatsiooni võitis pika puuga - koguni 1,216-sekundilise paremusega - kuuekordne maailmameister Lewis Hamilton (Mercedes). Teiselt kohalt stardib Max Verstappen (Red Bull), kolmandalt Carlos Sainz juunior (McLaren). Eelmise Austria etapi võitnud Valtteri Bottas (Mercedes) võtab sisse koha neljandas stardiruudus.

Erinevalt eilsest peaks täna Red Bull Ringil olema kuiv ilm. Lubatakse vahelduvat pilvistust ning vihma tõenäosus jääb alla 10 protsendi.

Stardirivi: 1. Lewis Hamilton, 2. Max Verstappen, 3. Carlos Sainz Jr, 4. Valtteri Bottas, 5. Esteban Ocon, 6. Alexander Albon, 7. Pierre Gasly, 8. Daniel Ricciardo, 9. Lando Norris, 10. Sebastian Vettel, 11. George Russell, 12. Lance Stroll, 13. Daniil Kvjat, 14. Charles Leclerc, 15. Kevin Magnussen, 16. Kimi Räikkönen, 17. Sergio Perez, 18. Nicholas Latifi, 19. Antonio Giovinazzi, 20. Romain Grosjean.