Mercedese F1 tiim läks appi Londoni ülikooli haigla inseneridele, kellega koos töötati välja hingamisaparaat CPAP (The Continuous Positive Airway Pressure), mis aitab hapnikku kopsudesse ventilaatori abita toimetada. Meditsiini ja tervishoiu toodete regulatsiooni agentuur (MHRA) on juba oma heakskiidu masinale andnud.

CPAP-tüüpi aparaate on kasutatud ka Hiina ja Itaalia haiglates intensiivravis viibivate koroonaviirusesse nakatunud patsientide jaoks. 40 uut aparaati on juba kasutuses ka Londoni haiglates. Kui esimesed ravimised lähevad hästi, loodab Mercedes peagi hakata valmistama ligi 1000 aparaati päevas.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!