Itaalias on juba 229 koroonaviiruse juhtumit, sealhulgas seitse surmajuhtumist. Ferrari reageeris äkitselt saapamaale jõudnud epideemiale Maranello muuseumi sulgemisega ja tühistas kõik tehasesse tehtavad tuurid. Samuti tühistati kõik oma töötajate ärireisid.

Ajaleht La Gazzetta dello Sport kirjutab, et piirangud võivad hakata mõjutama ka Ferrari esitusi F1-etappidel, kui osa inimesi enam sõitudel kaasas ei käi, vaid oma ülesandeid eemalt täidavad.

Ettevaatusabinõud on kasutusele võtnud ka McLareni tiim, kes keelas eelmisel nädalal Barcelona testisõitude ajal oma hooldusalasse siseneda kõikidel hiinlastel.

Vormel 1 hooaeg stardib 15. märtsil Austraaliast. Vaid seitsmes riigis, kuhu F1 tänavu oma 21-etapilise hooaja jooksul jõuab, pole veel koroonaviiruse juhtumeid registreeritud. Nendeks riikideks on Holland, Monaco, Aserbaidžaan, Austria, Ungari, Mehhiko ja Brasiilia.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!