59-aastast Brawni seostati McLareni tiimipealikuks asumisega, kuid mehe tänane avaldus tõmbas sellistele spekulatsioonidele kriipsu peale.

Brawn on erinevate meeskondadega võitnud kokku 16 F1 meistritiitlit (8 sõitjate ja 8 konstruktorite arvestuses), aidanud maailmameistriks Michael Schumacheri Benettonis ja Ferraris ning Jenson Buttoni omanimelise Brawn GP juhina.

Oma otsusest F1-st igaveseks lahkuda teatas Brawn Šotimaal Aberdeenshire'is toimunud kalastusvõistlusel.

"Võtan aasta, et nautida kalapüüki ja vaadata, mida elu toob. Ootan seda aega huviga, kuid mul ei ole rohkem plaane," vahendab Daily Telegraph Brawni sõnu.

Brawn töötas viimati Mercedeses, kust ta lahkus möödunud hooaja lõpus. Kõigepealt seostati teda meedias Hondaga, kes naaseb vormel ühte mootoritarnijana 2015. aastal ning pärast Martin Whitmarshi lahkumist McLarenist pakkusid kuulujutud tema uueks maandumiskohaks McLarenit.

Brawn oli vormel ühes tegev alates 1970. aastast, kui ta alustas Williamsis mehaanikuna. 1990-ndate alguses sai temast Benettoni tehniline direktor ning tema strateegiate toel võitis Schumacher meistritiitlid 1994. ja 1995. aastal. Seejärel võitis ta Ferrariga kuus järjestikust tiitlit ning viimaks triumfeeris Brawn GP-ga pärast seda, kui oli aasta töötanud Honda eesotsas.