"Ma arvan, et Lewis oleks sama meelt, kuna ta märkis mulle, et välised jõud tõid talle karistuse kaela," ütles Brawn pärast kvalifikatsiooni.

Hamilton lõhkus viimasel vabatreeningul esimese vasaku rehvi ning koos sellega ka vedrustuse ja käigukasti. Arvatavasti viis rehvi purunemiseni teelt väljasõiduga kaasa võetud kruus. Enne kvalifikatsiooni teatati, et briti masinal vahetatakse käigukast, mis tähendab automaatselt viiekohalist karistust.

"Teinekord juhtub, et käigukast ei pruugi küll katki olla, kuid see tuleb lihtsalt ära vahetada. Siis me peame jälle seda pikka debatti. Kuid veel frustreerivam on saada karistada, kui mõju on tulnud väljaspoolt. See on eriti häiriv. Õnneks ei juhtu seda tihti, kuid kui see juhtub hooaja kriitilises faasis, siis on see küll väga häiriv. See reegel vääriks uuesti üle vaatamist," lisas Brawn.

Hamilton ise oli oluliselt leppivam. "Vahet pole. Reeglid on reeglid. Ma sain karistuse ning pean sellega leppima. Mul polnud lihtsalt õnne, et rehvi külge prahti jäi," lausus Hamilton.