Eesti koondise jaoks on sellega EM-finaalturniir läbi, saldoks viis kaotust ja ei ühtegi võitu. Positiivsele poolele saab kanda üksnes geimivõidud maailmameistri Poola ja Hollandi vastu. Eesti koondise lõppkohaks on 24. Sellist asja poleks enne turniiri kuidagi osanud ette näha.

Kukkumine on väga suur. Eesti võrkpallikoondise senised lõppkohad EM-valiksarjas: 26. (2001), 26. (2003), 18. (2005), 18. (2007), 14. (2009), 12. (2011), 22. (2013), 11. (2015), 13. (2017), 24. (2019).

Mängu järel embas peatreener Gheorghe Cretu südamlikult kõiki mängijaid, jättes kohe kõrvaltvaatajatele mulje, et tegu oli ta lahkumismänguga.

Mida ütles treener teile kallistuste saatel? "Eks see oli pigem eilegi teada. Kes teda vähegi tunnevad, need teadsid, et see on tema viimane mäng," kinnitas koondise kapten Kert Toobal kõrvaltvaatajate muljet. "Eks ta ei ole seda jah kõva häälega välja öelnud, aga kõik märgid seda näitavad. Meeskonna ees ei ole ta seda päris selgelt väljendanud, aga ma julgen väita, et see oli kindlasti tema viimane mäng koondises."

Cretu on juhendanud Eesti koondist kuus aastat, säravaimad tulemused on EM-i 11. ja 13. koht ning Euroopa liiga, maailmaliiga kolmanda tugevusgrupi ja Kuldliiga võitmine. Aitäh suurepärase töö eest, Gianni Cretu!

Cretu ise ajakirjanikele oma lahkumisotsust veel ei kinnitanud. Mida te mängijatega kohtumise järel rääkisite? "Te kuulete seda lähipäevil," sõnas rumeenlane.

Viimase mängu koondisesärgis pidas ka 37aastane libero Rait Rikberg.

Eesti - Ukraina 0:3 (17:25, 15:25, 14:25)

1. geim. Eesti poolel alustab teine ešelon: Markkus Keel, Hindrek Pulk, Martti Juhkami, Kristo Kollo, Timo Tammemaa, Andri Aganits ning liberod Rait Rikberg ja Silver Maar. Algus on košmaarne, servi ei saada kätte, ise eksitakse, platsil on palju segadust. Mängu lihtsalt ei ole, seda ei toimu, ehkki piletid on välja müüdud ja 1000 Eesti fänni on Amsterdamis tribüünil. Kui Pulk lööb kaks korda järjest blokki, on tablool juba 7:17. Kaotusest pääsu enam ei ole, meie resultatiivseim on Pulk kuue punktiga. Erinevatest vihjetest võib välja lugeda, et tänane mäng jääb 37-aastasele Rikbergile viimaseks Eesti koondise särgis.

2. geim. Eesti koondis virgub, kuid viigiseisul 11:11 lööb esmalt Pulk auti, seejärel teeb Oleg Plotnitski imelise serviseeria ja hoobilt on seis 11:19. Rikbergi on asendanud Silver Maar.

3. geim. Parem õudne lõpp kui lõputu õudus. Seekord siis nii. Nüüd tuleb maha istuda ja mõelda, mida oleks tulnud teha teisiti, paremini, et järgmine kord edukam olla.

STATISTIKA

Enne mängu:

Ainsana on Eestile sarnaselt nelja mängu järel punktita A-alagrupi autsaider Rumeenia, kes täna kell 15 kohtub Portugaliga. Nagu Eestilgi, on rumeenlastelgi taskus vaid kaks geimivõitu.

Eesti naiskond suutis Ungaris toimunud EM-finaalturniiril viimast kohta vältida ja sai 23. koha.

Küsimusele, mille peale Ukrainaga kohtumises veel mängida on, vastas eile diagonaalründaja Renee Teppan: "Väga lihtne vastus - meil on saal fänne täis, kelle nimel tuleb mängida. Enda au... Seda ei ole meil nagunii enam ammu. Nende pärast peame endast maksimumi andma, kes siia on tulnud. Nagunii on ülimark ringi käia, ei taha kellelegi silmagi vaadata."

Eesti - Ukraina mäng algab Eesti aja järgi kell 17. Delfi toob sündmuste käigu lugejateni saalist otseblogi vahendusel.

Tabeliseis:

Standings provided by Sofascore LiveScore
Võrkpalli EM: Eesti - Ukraina
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Rait Rikberg teatas, et tänane mäng jäi talle tõenäoliselt koondisekarjääri viimaseks. https://sport.delfi.ee/news/vorkpall/em2019/delfi-video-rait-rikberg-tunnen-et-minu-aeg-koondises-on-labi?id=87473705
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Läbi. 14:25. Tulevad rasked intervjuud. Aga püsige lainel, toome need kõik teieni! Äkki mõni mees teatab isegi karjääri lõpetamisest?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 14:24 Matšpall.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Üks seltskond Eesti fänne lahkub saalist.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 14:23
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 14:22 Terjomenko serviäss. Fännid meie ees karjuvad: "Ukraina!" Ja need ei ole Ukraina fännid.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 14:21 Keele serv audis.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 13:19 Tammemaa vastuvõtust pall otse auti. "Super töö, hõigatakse talle tribüünilt!"
eid_154228d6318879: Telekommentaatori puhas kuld seisul 10:15 "Seis on raske, aga mitte lootusetu" Selle tüübi (lootusetu) optimism on juba viiendat mängu kadestamist väärt. Au ja kiitus!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 13:19 Aganitsa serv võrgus. Eesti fännid meie ees karjuvad juba irooniliselt "Bravo!"
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 13:18 Tammemaa ja Keele blokist punkt Eestile.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 12:18 Viietski serv võrgus.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 11:18 Eesti võtab aja maha.
did_271380: Kõige selle "anname kõik..", "ühtne meeskond" jne - mis asi see on mida me praegu näeme? Viimase mängu oleks võinud pingutada, fännide nimel.
Cretu Märdile: Üldiselt on nii, et mineviku teod olevikus ei maksa suurt essugi. See, mis juhtus 2015. aastal, sellel puudub tänase seisuga ju igasugune seos. Sina, Märt, ajakirjanikuna võiksid puude taga metsa ka näha ja aru saada, et ükski koondise mängija ei hakka ütlema sulle, et "Ah, läheme niisama vaatame, mis saab, libistame õlli ja kui viitsime siis mängime ka paar mängu aga seis on meil nii kehv, et mingit lootust ei ole." Spordimehed näevad alati oma seisu roosamates prillides kui see tegelikult on. Ajakirjanikud võiksid näha asju just sellisena nagu need on. Muuseas maaslamaja löömine on kõige lihtsam, peaaegu sama lihtne kui võitaj taevasse ülistamine. Hoopis keerulisem on näha kaotustes ka positiivset ja võitudes ka miinuseid ja selles osas on meie klikke tootval meedial veel väga palju õppida (ei käinud sinu kohta, Märt, vaid üldiselt).
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Video näitab meile, et blokipuudet ei olnud ja punkt hoopis Ukrainale. Seis 11:17.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 12:16 Tammemaa rünnak. Vastaste blokist pall audis. Aga miks mitte vaadata videot!?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 11:16 Keel suskab võrgu pealt ära.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 10:16 Eesti blokist pall audis.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 10:15 Plotnitski serv võrgus.
eid_154228d6318879: Jalkamehed on piisavalt targad, et ei üritagi EM-i peksupoisiks minema ja barankaga häbiväärselt tagasi saba jalge vahel ja pisar silmas naasma. Vähemalt on jalkameestel reaalsustaju säilinud, EM-i veerandfinaali jõudmisest ei luulutata, erinevalt võrgumeestest.
Juhan: Klassikaline Eesti võistkond. Tulemust tehakse kusgil kükkametsa võistlustel (kuldliiga võit + maailmaliiga mingi turniiri kinnipanek), mitte tiitlivõistlustel.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 9:15 Tammemaa serv võrgus.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 9:14 Tammemaa.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 8:14 Semeniuk.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 8:13 Terjomenko serviseeria lõpeb veaga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 7:13 Viies punkt järjest Ukrainale.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 7:12 Plotnitski rünnak. Kuidagi väga lihtsaks teeme Ukrainale selle võitmise värgi...
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 7:11 Cretu võtab aja maha.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 7:10 Pulga rünnak audis.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 7:9 Tammemaa ja Pulga blokist pall audis.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 7:8 Ierešenko serv võrgus.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 6:8 Ierešenko serviäss.
qb: Vollemehed said EM-le, mis magate jalkamehed?
Märt Roosna: Vastuseks lugejale: ootustest on ikka mehed ise rääkinud. Veerandfinaali jõudmise jutt on laual olnud õige mitu aastat juba, esimesena mainis Cretu seda 2015. Ei nõustu, et ajakirjandus on jubedalt ootusi paisutanud. Aga jah, võib-olla oleks tulnud neid meeste endi ootusi rohkem jahutada. Eks kõik õpime. Samas ei olnud see veerandfinaal ju laest võetud, kui 2015 jäi sellest puudu vaid Serbia vastu üks geim.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Pall oli selgelt joone peal.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Cretu tahab aga videot vaadata... No vaatame siis!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 6:7 Viietski võimas äralöök.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 6:6 Viietski servib võrku.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 5:6 Nüüd tuleb paraku serviviga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 5:5 Loe eelmist postitust... Kaks ässa järjest!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4:5 Juhkami serviäss!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3:5 Semeniuk servib võrku.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2:5 Pulk hakkas hanitama, aga Ierešenko surus võrgu pealt palli maha.
Märt Roosna: Teise geimi statistika. Servi vastuvõtt meil 30%, rünnak 32%, meeskondlik efektiivsus -1. Nii kahjuks võita ei saa. Kahe geimi järel on Pulk kogunud 7, Juhkami 6, Aganits ja Raadik 4 silma.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2:4 Pulk servib võrku.
Cretu: Olgem ausad, me ei olnud selleks EMiks valmis. Põhjuseid on rohkem kui üks (vigastused, kehvad kontrollmängud ja kahtlased treeneri otsused) aga draama tuleb sellest, et ajakirjanikud ISE kütavad ootused ülesse ja siis kui päris kõik välja ei tule on hull katastroof. Ükski meie mängijatest ei lähe sinna lolli mängima, mõnikord on aga nii, et vastased ongi paremini valmis, paremas vormis ja üllatus-üllatus TUGEVAMAD. Tulevikuks soovitaks ajakirjanikele lihtsalt kainemat mõistust ja reaalsemat hinnangut olukorrale, millises seisus me koondisega EM-ile läksime.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2:3 Pulga rünnak.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1:3 Ierešenko vajutab võrgu pealt. Plotnitski pani hullu servi, mille tõrjumisel me hätta jäime.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1:2 Ukrainale.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1:1 Didenko serviviga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0:1 Kolmas geim algab Ierešenko äralöögiga.
Kristo: To Juhan: ilmselt nad tulevad bussiga läbi Riia
eid_154228d6318879: Poola vastu võideti geim ainult seetõttu, et Poola seda lasi, mitte et Eesti koondis oleks hästi mänginud. Sama eile Hollandi vastu. Sellise mänguga ei oleks tohtinud koondis mitte mingil juhul EM-il osaleda, täiesti häbi, häving, ja täislaskmine , kõva kogemuste kogunemine küll, ärme muidugi olge traagilised jah, kahe aasta pärast ei saada üht geimigi kodusel EM-il...
Juhan: Millal see sats lennujaama tagasi jõuab? Tulen neid vilekooriga tervitama.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:25 Teine geim on ajalugu. Näis, kuidas kolmandaga läheb. Raske on näha, kust see tõus peaks hakkama.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Ei olnud meile challenge'ist abi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:24 Juhkami serv audis. Eesti võtab challenge'i.
Kristo: Millal see agoonia läbi saab? Piinlik ja kurb.
Mar: Selle eilse geimi hollandlased kinkisid meile pigem.
Märt Roosna: Aus vastus: veel ei ole jooma hakanud, aga võitlen iseendaga. Jah, võitsime Hollandilt geimi, aga see ei puutu asjasse ju.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:23 Viietski rünnak audis.
Cretu: Märt on juba jooma hakanud, need kes veel on kained mäletavad, et eile võitsime Hollandi vastu ka ühe geimi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 14:23 Viietski rünnak.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 14:22 Vastaste blokist pall auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 13:22 Viietski serviäss.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 13:21 Teppan põrutab Ukraina kolmemehelisse blokki.
Märt Roosna: Vaatan ja aru ei saa. Ühel hetkel saame maailmameistri Poola käest geimi kätte (endiselt ainsana EM-il) ja järgmisel... Mis juhtus?! Kui nii jätkub pole EM-il päris kõige viimasest kohast pääsu.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 13:20 Aganitsa äralöök.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 12:20 Aga kohe lüüakse pall jälle meile tagajoone kõrvale maha.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 12:19 Teppan lõpetab Plotnitski serviseeria. Lõpuks.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 11:19 "Tuleb midagi või ei tule?" karjuvad Eesti fännid pika pallivahetuse ajal, kui ükski meie pall maha ei taha jääda.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 11:18 Viietski rünnaku järel võtab Cretu aja maha.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 11:17 Ei saa ka Teppan. Kas Ukraina läheb jälle oma teed?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 11:16 Vastaste blokk on liiga võimas, Raadik sellest jagu ei saa.
Märt Roosna: Tähe klubikaaslane Perugist on kuidagi liiga kaua servijoonel püsinud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 11:15 Plotnitski serviäss.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 11:14 Keel hanitab auti. Cretu võtab aja maha.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 11:13 Plotnitski serviäss.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 11:12 Pulk ründab auti.
Märt Roosna: Eesti koondis on hakanud taas mängima võrkpalli. "Kui ilus," õhkas tribüünil legendaarne pealtvaataja Laidy.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 11:11 Raadik viigistab. Vastaste blokist pall auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 10:11 Tammemaa servib võrku.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Seis 10:10.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 9:9 Pulga rünnak paneb publiku rõkkama.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 8:9 Viietski lööb palli maha.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 8:8 Keele serviäss!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 7:8 Pulk.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 6:8 Viietski taaskord.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 6:7 Viietski rünnak.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Ei leitud midagi. Pall oli joone peal.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Aga ikka tahavad ukrainlased videot vaadata. Mis sealt nüüd leitakse siis!?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 6:6 Juhkami ilus äralöök.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 5:6 Aganitsa võimas blokk!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4:5 Plotnitski servib auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3:5 Vladislav Didenko lööb palli põrandasse kinni.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4:6 Raadik servib võrku. Eestil juba 7 serviviga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3:4 Keele näppudest pall auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3:3 Aganits ründab auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Ohoo! Saagu valgus! Mäng võib jätkuda. Lüliti leiti üles.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Mängus on väike seisak, sest saal läks järsku kraadi võrra pimedamaks. Andrese pildid on ka kohe hoobilt tumedamad.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3:2 Ukraina vähendab vahet.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Eesti on teist geimi 3:1 juhtima asunud.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Toobal ja Kollo lohutamas Rikbergi. Kas ongi mängud mängitud või näeme teda veel täna väljakul?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 17:25 Teppan lõpetab geimi serviveaga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 17:24 Terjomenko servib võrku.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 16:24 Terjomenko toob Ukrainale geimpalli.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 16:23 Aganits ründab blokki, blokist kukub pall auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:23 Raadik põrutab servi võrku.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 15:22 Viietski serviviga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 14:22 Terjomenko rünnak.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 14:21 Kollo serviäss. Võrk tuli nüüd ka meile appi.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 13:21 Raadik taaskord!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 12:21 Tammemaa servib võrku.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 12:20 Raadik toob punkti, vastaste kätest pall auti.
Märt Roosna: Rauno Tamme asendab Juhkamit.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 11:20 Plotnitski lööb meile võrgulindi abiga serviässa.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 11:19 Viietski rünnak.
Märt Roosna: Üks Eesti fänn tõusis püsti, lõi käega ja läks vist õlut ostma.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 11:18 Ierešenko.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 10:18 Tammemaa rünnak.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 9:18 Juhkami serviäss. Kas nüüd algab tõus!?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 8:18 Pulga rünnak.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 7:18 Plotnitski teeb meile uut ja vana.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 7:17 Loe eelmist postitust...
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 7:16 Pulk põrutab blokki.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 7:15 Semenjuk vajutab võrgu pealt elegantselt palli punktiks. Cretu võtab aja maha.
Raix: Poistel mott maas vist?
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 7:14 Semenjuk lööb võimsalt palli maha.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 7:13 Tammemaa blokk.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 6:13 Terjomenko servib võrku.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 5:13 Aga sellele järgneb Aganitsa serviviga...
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 5:12 Juhkami rünnak. Publik elavneb vaikselt.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4:12 Terjomenko lööb võrgu pealt ära.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 4:11 Pulga võimas rünnak. Ukraina vastuvõtt lendab tribüünile. Esimene särtsakas üritus meie poolt täna!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3:11 Pulga serviviga.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 3:10 Juhkami toob meile kolmanda punkti.
Märt Roosna: Raske on midagi kommenteerida. Hetkel mängu lihtsalt ei toimu.Tundub, et kohtumine on edasi lükatud, aga ukrainlastele pole seda öeldud, nad tulid kohale ja mängivad.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2:10 Semeniuki serviäss.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2:9 Drozdi äralöök.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 2:8 Vastaste blokk käis võrgus.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1:8 Plotnitskilt teine äss järjest.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1:7 Plotnitski serviäss. Kõigepealt luges kohtunik selle auti, aga ukrainlased võtsid challenge'i.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1:6 Semeniuki puhas äralöök.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 1:5 Pulga hanitus toob meile lõpuks esimese punkti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0:5 Viietski võimas rünnak, meie blokist pall auti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0:4 Põnev pallivahetus lõpeb Ierešenko rünnakuga. Cretu võtab aja maha.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0:3 Juhkami põrutab vastaste blokki. Kõlaritest lastakse meile juba armsaks saanud laulu "Monster Block"
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0:2 Plotnitski äralöök nüüd ka teiselt poolt.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: 0:1 Plotnitski viib Ukraina juhtima.
Märt Roosna: ...Martti Juhkami, Andrus Raadik, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Markkus Keel, Hindrek Pulk ning Rait Rikberg ja Silver Maar.
Märt Roosna: Eesti algkooseis...
Märt Roosna: Gunnar, ära kiirusta järeldustega. Mehed ikka kallistavad!
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kas see pilt tähendab, et Rait Rikbergil on täna viimane mäng? Eks paari tunni pärast oleme targemad.
Märt Roosna: Huvitav paralleel tuli pähe: 2015. aastal kaotas Eesti korvpallikoondis alagrupis neli mängu, ainus võit tuli... Ukraina üle. Näis, kas ajalugu kordub. Pinged peaksid nüüd küll meie meestel maas olema ja mängida ju osatakse.
Märt Roosna: Cretu laulis ka Eesti hümni kaasa :)
Märt Roosna: Cretu lubas, et annab täna mänguaega ka meestele, kes siiani pole seda eriti saanud. Kohe varsti selgub algkoosseis.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Kristo Kollo soojendusel.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Andres Putting tegi natuke kunsti.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Rumeenia läks Portugali vastu 2:1 juhtima. Kui meiegi 3:1 võidame, hakatakse punkte lugema. Üks meeskond, keda me veel jälgima peame, on Austria (B-alagrupis 1 punkt, kaks 0:3 kaotust üks 1:3 kaotus, üks 2:3 kaotus).
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Rumeenia on meie jaoks latti juba kergitanud, ütleme nii, et algkõrgusele. Kahe geimi järel on Portugali - Rumeenia mängus seis 1:1. Ehk et praeguse seisuga oleme meie EM-finaalturniiri viimane meeskond, sest rumeenlastel on üks geimivõit rohkem.
Gunnar Leheste, Sotši Autodrom: Sai hommikul seda võrkpalliasja veidi arutatud... https://sport.delfi.ee/news/vorkpall/em2019/vorkpallistuudio-amsterdamist-eesti-koondise-porumine-kapteni-vihjed-kaaride-ja-muutuste-kohta-miks-ikkagi-nii-laks?id=87469095