Sel ajal Petric seda veel ei teadnud. „Kui epideemia lahti läks, siis meid ei testitud, kuid olime kõik karantiinis,” rääkis hiljuti Milano Powervolley ridadest Modenasse siirdunud Petric väljaandele novosti.rs. „Alles hiljem, kui tegime Milanos teste, avastati mul antikehad, mis tähendab, et olin viiruse läbi põdenud. Kuna ma tundsin end viletsalt kahel päeval – veebruari lõpus ja märtsi alguses –, siis usuvad arstid, et just sel ajal olingi haiguse küüsis. On selge, et sel perioodil põdesid paljud enese teadmata koroonaviirust. Nüüd on kõik korras, testid on negatiivsed.”

Võrkpalli eurosarja mängud Saaremaa ja Milano vahel peeti Kuressaare spordihallis 4. ja 5. märtsil.

Eesti Päevalehel õnnestus Petriciga vestelda enne mänge 3. märtsil Tallinna lennujaamas, siis oli Petric veendunud, et keegi meeskonnast ega sellega seotud inimestest pole koroonaviirusesse nakatunud. „Ei, õnneks mitte. Loodetavasti see ka nii jääb,” lausus Petrić, kelle sõnul on Milano suur linn ja Powervolley klubi kandis pole juhtumeid olnud.

Küsisime toona, kui tõsine olukord Milanos on. „Mitte selline, nagu võib näha sotsiaalmeediast ja ajalehtedest,” kinnitas Petrić. „Kõik töötab ja on üsna tavapärane. Tähtis on pöörata tähelepanu väikestele asjadele, eelkõige hügieenile. Muidugi on neid juhtumeid, aga on öeldud, et see haigus pole tegelikult nii ohtlik. Loodetavasti on mõne nädala pärast seis parem.”

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!