„On uhke olla maailma kõige nakatavam spordiala.”

Nii säutsus Saaremaa eurosarjas konkurentsist lükanud Milano Powervolley klubi ühel päeval ootamatult Twitteris. Eestlaste jaoks võib see esmalt kõlada kummaliselt ja veidi ülbeltki, sest on põhjust uskuda, et Saaremaa koroonapuhangu taga on just itaallaste külaskäik. Ja nüüd on nad veel uhked ka?! Tausta uurides selgus, et säutsu põhjus on Torino polütehnikumis valminud 404-leheküljeline raport, mis hindas 387 spordi distsipliini selle põhjal, kui nakkusohtlikud need on.

Tulemused olid rabavad. Võrkpallirahva jahmatuseks kuulutati nende ala kõige ohtlikumaks, ent näiteks jalgpall oleks justkui üsna süütu. Miks? Tundub, et võrkpallile sai saatuslikuks ausus.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!