Kallase tagasiastumise põhjuseks oli mõistagi märtsi alguses Kuressaares peetud kaks skandaalset võrkpallimängu, kus Saaremaa klubi võõrustas koroonaviiruse epitsentrist saabunud Milano meeskonda.

Täna õhtul jõudis uudis ka Itaalia meediasse. Spordiportaal volleynews.it kirjutab, et Kallas võttis poliitilise vastutuse, sest "Eesti koroonaviiruse epideemia sai alguse just Saaremaalt ja seal korraldatud võrkpalli euromängude kaudu".

Portaal tsiteerib Kallase kommentaari: "Ma ei otsi süüdlasi ja ei soovi kedagi süüdistada. Kõik otsused, mis erinevate inimeste poolt langetati, olid tehtud selle hetke teadmiste põhjal. Meile laekunud infole tuginedes kujundas oma seisukoha ka vallavalitsus. Mina vallavalitsuse juhina ei suutnud sel ajahetkel olukorda piisavalt kriitiliselt hinnata ega saadud infot ümber lükata. Seepärast on õige, et ma lahkun vallavanema ametist."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!