Miks on koroonaviirus ülemaailmselt levinud? Laiali kandumise suur põhjus on reisimine. Oma osa on andnud ka suurearvulise publiku ees peetud spordivõistlused. Bergamo haigla pulmonoloogia osakonna arst Fabiano Di Marco seostas paljude itaallaste nakatumist 19. veebruaril Milanos San Siro staadionil toimunud Meistrite liiga jalgpallimänguga Atalanta ja Valencia vahel.

„40 000 Bergamo elanikku reisisid Milanosse busside, autode ja rongidega. See oli kahjuks bioloogiline pomm,” ütles doktor Di Marco ajalehele Corriere dello Sport.

Eestis leidis samasugune plahvatus aset 4. ja 5 märtsil, kui Saaremaa Võrkpalliklubi võõrustas itaallaste Milano Powervolleyt.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!