Rio de Janeiro olümpial Kuuba koondise kaptenina pallinud 31-aastane Jimenez andis Eestis COVID-19 viiruse suhtes positiivse testi.

Kuubalane on hetkel Eestis karantiinis ning loodab Kuuba ametivõimude teatel kodumaale pääseda 20. mail.

Kuuba meedia kirjutab, et kuigi võimatu on täie kindlusega öelda, kust Jimenez viiruse sai, on väga tõenäoline, et see juhtus 4. ja 5. märtsil, kui Saaremaa võrkpalliklubi võõrustas eurosarjas itaallaste Milano Powervolley`t. Põhja-Itaalia oli juba toona koroonaviiruse kõige ohtlikumaks piirkonnaks Euroopas.

Vaid paar päeva pärast seda euromängu kurtsid viis Itaalia klubi mängijat palavikku ning 11. märtsil andsid kaks Saaremaa võrkpalliklubi liiget positiivse testi, nende seas ka klubi juht.

Kuuba spordiarst Pablo Castillo kinnitas täna, et Jimenez on hetkel ainus Kuuba sportlane, kellel on viirus avastatud.

Jimenez mängib Eestis esimest hooaega, varem on ta pallinud ka Kreekas, Itaalias ja Argentinas.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!