Olümpiale pääseb kokku vaid 12 meeskonda. Lisaks korraldaja Jaapanile on kvalifikatsiooniturniiridel pileti lunastanud Brasiilia, USA, Itaalia, Poola, Venemaa ja Argentiina. Euroopa tiimide vahel mängitakse välja veel üks koht, selleks korraldatakse jaanuari alguses Saksamaal kaheksa osalejaga turniir. Saksamaa kõrval mängivad seal Euroopa edetabeli põhjal veel seitse riiki, kellel siiani pilet puudub. Praeguse seisuga on viimasena joone peal Soome, kes on edetabelis praegu 216 punktiga 11. kohal, esimestena on joone all Soomele järgnevad Tšehhi (214), Eesti (208), Slovakkia (204) ja Türgi (184). Euroopa edetabel lüüakse lukku pärast EM-i, seega kaovad üle-eelmise EM-i eest saadud punktid. Kui võtame pildi selgemaks tegemise mõttes need punktid kogusummadest maha, on Soomel ja Tšehhil 138 punkti, Slovakkial 130, Eesti 128 ja Türgil 124.

Eesti võimalused valitud seltskonda saada on täitsa reaalsed, laias laastus tuleb selleks edestada põhirivaale Soomet ja Tšehhit EM-i lõppkohtade arvestuses vähemalt viie kohaga ning seljatada tuleb ka Slovakkia. Isegi veerandfinaalist välja jäädes võib tekkida meil võimalus.

Kui Tšehhi mängib koos Eesti, Poola, Hollandi, Ukraina ja Montenegroga D-grupis, siis Soome vastasteks C-grupis on Venemaa, Valgevene, Sloveenia, Makedoonia ja Türgi. Soome võitis avavoorus Makedooniat 3:1.

Berliinis toimuva turniiri tase tuleb kahtlemata ülikõva, koha on endale seal kindlustanud lisaks võõrustajatele Serbia, Prantsusmaa, Bulgaaria, Belgia, Sloveenia ja sisuliselt ka Holland.

Mängijad on võimalusega kursis, samas annavad nad endale aru, et Berliinis olümpiapileti teenimise võimalus oleks üliväike, eelkõige jääks eestlastele sinna pääsedes vaid osalusrõõm.

„Selle turniiri tase on kõva, see on selge,” kommenteeris Renee Teppan. „Eks see ongi kahe otsaga asi Eesti suguse riigi jaoks. Kui sul ikka 1-2 meest on vigastusega kimpus ja mõni mees on nii palju pidanud vankrit koduklubis vedama ning siis on hooaja keskel ee turniir. See on pigem suurte riikide turniir, elu on näidanud, kellel on rohkem mängijate valikut, mänge on seal ka ju järjest palju.”

„Selline tore boonus oleks, kus käid ära, aga EM on meie jaoks ikka põhiasi,” lisas Robert Täht. „Soomlaste alagrupp EM-il on selline, et nad ujuvad ilmselt läbi sealt. Makedooniast on nende tase parem, Valgevenega on neil fifty-fifty.”