Võib öelda, et Eesti võttis mõnesaja inimese ees üsna rutiinse võidu, ehkki teise geimis oli ka Slovakkial kasutada kolm geimpalli. Eesti alustas koosseisus Kert Toobal, Renee Teppan, Robert Täht, Andrus Raadik, Timo Tammemaa, Henri Treial ja libero Rait Rikberg. Teises geimis tuli hästi tegutsenud Teppani asemel sisse Oliver Venno, geimi keskel lülitus mängu ka esmakordselt esindusmeeskonnas mänginud 21-aastane Stefan Kaibald. Oma võimaluse said ka Andri Aganits, Markkus Keel ja Silver Maar ning lisageimis Albert Hurt.

Kaibaldile jääb debüüt kindlasti hästi meelde, sest kolmandas geimis tegi ta pika serviseeria, millesse mahtus ka kaks serviässa. Ta alustas servimist seisult 11:10 ja kui lõpuks servivea tegi, näitas tabloo 20:11. "Vist olen kunagi ka pikemalt servijoone taga olnud - kaks aastat tagasi Selveriga ühes mängus oli kümnene seeria," meenutas Kaibald, kes üldjoontes jäi mänguga rahule. "Eks ta oli ikka veel rabe. Esimesed kolm geimid olid okei, viimases jäime pehmeks ja lollid vead tulid sisse."

Täht tõi 13 punkti (kasutegur +6; rünnak 73%), Treial 11 (+8; 50%) ja Venno 11 (+2; 42%).

Peatreener Gheorghe Cretu selgitas, et kavas oligi mängitada vahepeal koondisest eemal olnud Raadikut täpselt nii kaua, kuni teda füüsiliselt jätkub. "Ta on ju loom, ise mängiks kuni ümberkukkumiseni. Loodan, et järgmisel nädalal mängudes Soomega on ta võimeline juba mängima terve matši," rääkis Cretu. "Stefan on nutikas kutt, ta tunneb meie süsteemi hästi ja Tartus mängides teab täpselt, mida libero Rait Rikberg temalt servi vastuvõtul nõuab. Tal on hea tehnika, füüsis on kõvasti arenenud. Neljandas geimis oli meil platsil väga noor koosseis: Stefan, Albert, Silver ja Markkus. Püsisime mängus ja oli võimalus ka seda geimi võita. Hea on neile sellistes mängudes anda võimalus meeskonda siseneda."

Kreek vigastas treeningul puusa

Koondisega taasliitunud temporündaja Ardo Kreegi jaoks on aga koondisesuvi suure tõenäosusega läbi. Ta libastus treeningul ja vigastas puusa. Esialgsel hinnangul võtab ravi umbes kuu aega. Kerge seljamure tõttu jäi mängust eemale ka Kristo Kollo.

Üks uudis koondise kohta ka: rahvusmeeskonna hinnatud üldfüüsilise ettevalmistuse treener Mirko Fasini lahkub Tallinna Selverist. Koondise peatreeneri Gheorghe Cretu abiline liitub Poola meistriliiga meeskonna Lubini Cuprumiga, kus Fasini töötas ka varem, kui Cretu veel seda meeskonda juhendas. Cuprumi peatreener on praegu itaallane Daniele Capriotti. Cuprum on olnud juba mõnda aega nö Eesti klubi: lisaks Cretule ja Fasinile on seal tegutsenud Robert Täht ja Keith Pupart, statistikuna toetas tiimi mitu aastat Alar Rikberg. Sel hooajal kannab Cuprumi särki rahvuskoondise kapten Kert Toobal.

Sõprusmäng Eesti - Slovakkia
Märt Roosna: 21:25. Slovakkia meeskond võidab lohutuseks lisageimis Eesti vahetusmängijaid. Ametlikult läheb siiski kirja Eesti võit 3:0. Homme peetakse juba uus mäng.
Märt Roosna: 21:24. Eesti vastuvõtt on viimastel punktidel olnud väga halb.
Märt Roosna: 21:23.
Märt Roosna: 21:22.
Märt Roosna: 21:21. Venno rünnak.
Märt Roosna: 20:21. Slovakkia tahab vähemalt ühe geimi ikka võita täna.
Märt Roosna: 19:19.
Märt Roosna: 18:17. Venno rünnak.
Märt Roosna: Iseenesest debüüt küll ja isukalt mängib. Samas raske öelda, kas see lisageim kvalifitseerub ametlikult debüüdiks, pigem mitte.
panda: Hurdal ka debüüt vist?
Märt Roosna: 15:11.
Märt Roosna: 11:8.
Märt Roosna: Lisageimis seis 8:7, platsil on Keel, Venno, Kaibald, Albert Hurt, Treial, Aganits ja Maar.
Märt Roosna: Treenerite kokkuleppel mängitakse üks geim veel.
Märt Roosna: 25:17. Eesti võidab kolmanda geimi kindlalt ja kogu mängu 3:0. Seda geimi ilustas debüütmängu teinud Stefan Kaibaldi ilus serviseeria. Ja tema lõi maha ka matšpalli.
Märt Roosna: 23:15. Mainimata on veel, et geimi teises pooles on platsile tulnud Markkus Keel ja Silver Maar.
Märt Roosna: 21:13.
Märt Roosna: 20:11. Kaibaldi väga ilus serviseeria lõppes eksimusega, ta tabas piirikohtunikku :) Aga väga kena debüüt.
Märt Roosna: 18:10. Veel üks äss Kaibaldilt - võimas seeria.
Märt Roosna: 16:10. Eesti on võtmas rutiinset 3:0 võitu, kui nüüd just imet ei sünni.
Märt Roosna: 14:10. Nüüd Kaibaldi serv töötab ja toob ka ässa. Hästi!
Märt Roosna: 11:7.
Märt Roosna: 9:5. Tähe blokk.
Märt Roosna: 8:4. Ants, ma pole päris arvet pidanud, aga silma järgi neid on ikka tulnud oma jagu. Näe, nüüdki ei tulnud Kaibaldi hübriidserv välja ja pall lendas auti. Samas käivad servivead ka tippvõrkpalli juurde.
Ants: Kuidas servivigadega on? Vanasti oli see õudusunenägu. Paari märget nägin, aga üldisemalt? Sellisel tasemel võrku servida on raske viga: pisut välja oleks õigustatud. Ja võrkpall pole tennis, kus teine serv antakse. Ilma oma servi punkyideta mängu ei võida. Edu ikkagi!
Märt Roosna: 5:3. Eesti jätkab koosseisus Kert Toobal, Venno, Täht, Kaibald, Aganits, Treial ja Rikberg. Minu teada on Kaibaldi jaoks tegu koondisedebüüdiga.
Märt Roosna: 28:26. Tammemaa paneb pikaks veninud geimile punkti. Seis 2:0 Eestile. Natuke tundub, et Eestil on Slovakkiaga psühholoogiliselt veidi raske mängida, kuna viimasel ajal on nendega tihti kohtutud, ja võidetud, siis pole sellist täielikku põlemist ja keskendatust.
Märt Roosna: 27:26. Slovakkia blokk võrgus.
Märt Roosna: 26:26. Täht ei saa servi kätte, kuid Toobal suudab palli päästa ja Venno hädaolukorra lahendada.
Märt Roosna: 25:26. Täht lööb servi võrku.
Märt Roosna: 25:25. Venno löök ei jää maha, Tähe oma aga küll.
Märt Roosna: 24:25. Slovakkidel nüüd kasutada teine geimpall.
Märt Roosna: 23:24. Venno kahesesse blokki.
Märt Roosna: 23:23. Kiire tõste nurka ja Täht lööb blokist auti.
Märt Roosna: 22:23.
Märt Roosna: 22:22. Toobal paneb selles geimis juba kolmanda bloki ja toob viiginumbrid tabloole.
Märt Roosna: 20:21. Raadik ei saa servi kätte ja tuuakse tema asemele Stefan Kaibald.
Märt Roosna: 19:19. Tähe serviviga ja Venno lööb võrku.
Märt Roosna: 16:16. Kommunikatsiooniprobleemid servi vastuvõtul ja slovakid saavad odavaässa.
Märt Roosna: 16:14. Tammemaa blokk peab.
Märt Roosna: 12:11.
Märt Roosna: 8:7. Venno viib Eesti juhtima.
Märt Roosna: 6:6. Vahepeal hiilgasid järjest blokkidega Toobal ja Treial.
Märt Roosna: 2:4.
Märt Roosna: Teises geimis asendab Teppanit Oliver Venno.
Märt Roosna: Eks Slovakkia valmistub ju samamoodi EM-valiksarjaks, nad on alagrupis koos Islandi, Moldova ja Montenegroga, seega head võimalused on edasi saada. Minu teada päris kõik paremad ei taha enam koondist esindada. Samas need praegu ongi katsetamise mängud mõlema meeskonna jaoks.
panda: Kas Slovakkia on parimas rivistuses või on jälle noorte meestega nagu suve esimeses pooles?
Märt Roosna: 25:20. Teppan paneb geimile punkti, Eesti juhib 1:0. Slovakid üritasid järjekindlalt pommitada Raadikut, kaks serviässa sealt saidki, aga need olid ka head pallingud.
Märt Roosna: 24:20. Raadik muugib rünnakul lahti kolmese bloki.
Märt Roosna: 23:20. Täht tagaliinist.
Märt Roosna: 22:20.
Märt Roosna: 21:18.
Märt Roosna: 18:15. Slovakkialt serviviga, rünnakuviga ja Treialilt äss ning väike edu sees.
Märt Roosna: 15:14. Täht viib Eesti ette.
Poola praam: Publikut on vähe, sest mäng algas pisut vara... kõik ei puhka enam.
Märt Roosna: 13:13. Teppanilt vihane rünnak ja hea serv otsa ning viik on majas.
Märt Roosna: 9:12. Toobal teeb kaks puudet.
Fänn: Miks pilti ei näidata?
Märt Roosna: 6:8. Mäng on võrdne ja võrreldes tiitlivõistluste mängudega üsna emotsioonitu. Publikut on Rakvere hallis oodatult üsna vähe.
Märt Roosna: 3:4. Mängu alguses üritasid slovakid serviga kohe Raadikut testida. Ja nüüd tuligi tema pealt serviviga. Samas on Raadikul juba kaks punkti kirjas.
Märt Roosna: Ei, pilti sellest mängust ei toodeta.
..:: TC ::..: Videopilti ei olegi?
Märt Roosna: Halb uudis sissejuhatuseks: Ardo Kreek on treeningul libastanud ja vigastanud puusa. Tegu on uue traumaga, mitte samaga, mis teda mullu segas. Tema jaoks on koondisesuvi suure tõenäosusega lõppenud. Eesti algkoosseis: Kert Toobal, Renee Teppan, Robert Täht, Andrus Raadik, Timo Tammemaa, Hendri Treial ja Rait Rikberg.
Märt Roosna: Tere, head võrkpallisõbrad! Alustame ülekannet tänaselt mängult. Eesti ja Slovakkia kohtusid omavahel tänavu ka Kuldliigas, siis võitsime võõrsil 3:1 ja kodus 3:0.