Kokku on nimekirjas 22 pallurit, kellest tosin mängisid lõppeval hooajal klubivõrkpalli piiri taga ja kümme koduses liigas. Eesti meeskondadest on esindatud kõik meistrisarjas esinelikusse jõudnud klubid. Tallinna Selverist on koondise kandidaate neli, Tartu Bigbankist kolm, Pärnu Võrkpalliklubist kaks ja tänavu Baltikumi võrkpalliklubisid ühendavas Credit24 Meistriliigas triumfeerinud Rakvere Võrkpalliklubist nende diagonaalründaja ja sarja kõige väärtuslikum mängija Siim Põlluäär.

„Mul on hea meel, et saan taas alustada tööd koondisega. Ootan huviga mängijate nägemist, kellest paljudel on selja taga hooajad väga kõrge tasemega liigades,” rääkis rahvusmeeskonna loots Gheorghe Crețu, kes klubitasandil juhendab Poola meistrisarjas mängivat Lubini Cuprumi meeskonda, kus tema käe all mängivad ka nurgaründajad Keith Pupart ja Robert Täht. Lisaks on koondise kandidaate Austria, Belgia, Prantsusmaa, Soome, Šveitsi, Tšehhi ja Türgi sarjadest.

Koondise kutsest loobus isiklikel põhjustel Austrias Innsbrucki Hypo Tirolis mängiv nurgaründaja Martti Juhkami. „Ma saan öelda ainult seda, et Martti eemalejäämise põhjused on isiklikud,” lausus Crețu. „Küll ei taha ma aga ühe mängija loobumisest teha suurt teemat. Kõige tähtsam on ikkagi võistkond,” lisas ta.

Välismaal leiba teenivatest palluritest jäid valikust välja kaks meest - Taavi Nõmmistu ja Martti Keel. Tegu oli ühtlasi ainsate meestega, kes oma välisklubides - vastavalt Maaseiki Nolikos ja Pielavesi Sampos - varumehe rolli täitsid. Ainsa mullu koondisse kuulunud mehena jäi esialgsest valikust välja temporündaja Kevin Soo, kes on langenud ka koduklubis Tartus varumeheks.

Märkimisväärseim lisandus on võrreldes eelmiste hooaegadega kahtlemata Andrus Raadik, kes kerkis oma esimesel välishooajal Pielavesi Sampos Soome liiga resutlatiivseimaks ründajaks. Esmakordselt on lähedal koondisekutsele ka Martti Keele noorem vend Markkus Keel ja 212-sentimeetrine Mart Naaber. Koondise vaatevälja kuulub üle mõne aja taas Kristo Kollo.

MM-valiksarja Euroopa tsooni teise ringi mängud toimuvad Kalevi spordihallis 24.-28. maini. Seal läheme vastamisi Kosovo, Montenegro, Rumeenia, Ungari ja Venemaaga. Kuuiku parim pääseb otse tuleval aastal Bulgaarias ja Itaalias toimuvale finaalturniirile, teise koha omanik jätkab teekonda suvel peetavas valiksarja kolmandas ringis, kus kuue riigi koondised selgitavad veel ühe finaalturniirile pääseja. Kalevi spordihallis toimuvatele mängudele saavad kõik võrkpallisõbrad pääsmeid osta Piletilevi kaudu.

Nädal aega pärast MM-valikturniiri teeb rahvusmeeskond debüüdi Maailmaliigas, kuhu tagati pääs eelmise suve Euroopa liiga triumfiga. Kolmanda tugevusgrupi esimene alagrupiturniir peetakse 2.-4. juunini Montenegros, kus mängime võõrustajate kõrval Hiina Taipei ja Tuneesiaga. Nädal aega hiljem näeb Eesti publik Kalevi spordihallis matše Katari, Kreeka ja Venezuelaga.

Rahvusmeeskonna koondise kandidaadid:
Sidemängijad: Markkus Keel (Pärnu Võrkpalliklubi), Andres Toobal (Antwerpeni Callant Topvolley, Belgia), Kert Toobal (Rennes Volley 35, Prantsusmaa), Robert Viiber (Bigbank Tartu)
Temporündajad: Andri Aganits (Poitiersi Stade Poitevin, Prantsusmaa), Ardo Kreek (Pariisi Volley, Prantsusmaa), Mart Naaber (Bigbank Tartu), Timo Tammemaa (Toulouse´i Spacer´s Volley, Prantusmaa), Henri Treial (ČEZ Karlovarsko, Tšehhi)
Nurgaründajad: Karli Allik (Selver Tallinn), Oliver Orav (Selver Tallinn), Kristo Kollo (Schönenwerd Volley, Šveits), Taavet Leppik (Pärnu Võrkpalliklubi), Keith Pupart (Lubini Cuprum, Poola), Andrus Raadik (Pielavesi Sampo, Soome), Robert Täht (Lubini Cuprum, Poola)
Diagonaalründajad: Siim Põlluäär (Rakvere Võrkpalliklubi), Renee Teppan (Innsbrucki Hypo Tirol, Austria), Oliver Venno (Ankara Malìye Milli Pìyango, Türgi)
Liberod: Denis Losnikov (Selver Tallinn), Rait Rikberg (Bigbank Tartu), Rauno Tamme (Selver Tallinn)

Peatreener: Gheorghe Crețu
Treener: Rainer Vassiljev
ÜKE treener: Mirko Fasini
Füsioterapeut: Siret Kalbus
Statistik: Alar Rikberg
Massöör: Gardo Maruste
Mänedžer: Robin Ristmäe

Eesti koondise sõprusmängud mais 2017
11. mai 17:00 Portugal – Eesti Vila Flor
12. mai 17:00 Portugal – Eesti Vila Flor
13. mai 15:00 Portugal – Eesti Vila Flor

19. mai 18:00 Eesti – Hispaania Kalevi SH
20. mai 18:00 Eesti – Hispaania Kalevi SH
21. mai 15:00 Eesti – Hispaania Kalevi SH
21. mai 18:00 Eesti – Venemaa Kalevi SH

MM-valiksarja 2. ring
24. mai 18:00 Eesti – Rumeenia Kalevi SH
25. mai 18:00 Eesti – Kosovo Kalevi SH
26. mai 18:00 Eesti – Montenegro Kalevi SH
27. mai 18:00 Eesti – Ungari Kalevi SH
28. mai 20:30 Eesti – Venemaa Kalevi SH

Maailmaliiga 3. tugevusgrupi alagrupiturniirid
Montenegro turniir
2. juuni 18:00 Hiina Taipei – Eesti Bijelo Polje
3. juuni 18:00 Eesti – Tuneesia Bijelo Polje
4. juuni 21:00 Montenegro – Eesti Bijelo Polje

Eesti turniir
9. juuni 19:00 Eesti – Katar Kalevi SH
10. juuni 19:00 Eesti – Venezuela Kalevi SH
11. juuni 19:00 Eesti – Kreeka Kalevi SH