Pärnu spordihallis suure publiku ees peetud kohtumine oli üllatuslikult ühepoolne. Avageimis juhtis Pärnu 12:7, kuid seejärel lubas Selveril teha 7:0 spurdi. Märksõnaks olid pärnakate endi vead. Selver sai võidetud geimi järel õige hoo sisse ja dikteeris edaspidi sündmusi kindlakäeliselt. Kolmandat geimi juhiti isegi 17:8.

"Pikkade seeriate mängimine on meile istunud," lausus Selveri loots Rainer Vassiljev. Tema sõnul toimis hästi meeskondlik bloki-kaitse taktika. Eraldi tõi ta välja hulle pommserve löönud Lincoln Williamsi ja temporündaja Siim Ennemuisti.

Williams tõi võitjatele 17 punkti, Ennemuist lisas 9 ning Karli Allik ja Rauno Tamme 8. Pärnu poolelt paistsid 10 punktiga silma Aleksanders Kudrjašovs ja Harri Palmar.

Keel on alates 2006. aastast finaali jõudnud 11 korda. Nüüd tuleb tema jaoks kevad teisiti - pronksiseeriaga. "Iga seeria saab läbi, ükskõik kellel," kostis Keel, kes kaotuse järel polnudki eriti pettunud moega või emotsionaalne. "Selge, et võistkond ei olnud vormis, see on minu ja füüsilise ettevalmistuse treeneri teema."

Miks siis võistkond nii tähtsate mängude ajaks vormis ei ole?
Keel: "Juhtub kõigil. Kes teevad, nendel juhtub. Ma ei oskagi praegu vastata sellele. Omast arust tõstsime koormusi ja siis võtsime maha, kuidagi sellel aastal see ei toiminud."

Seekord siis kehtib lause, et võidab meeskond, kaotab treener? Sa tunnistad et treener jäi hätta?
Keel: "Mina neid ju treenin. Nad ju teevad seda, mida mina trennis ütlen. Alati võib vaielda selles mõttes, et kuidas tehakse, aga üldpildi järgi me ei olnud heas vormis. Olime enam-vähem Harju keskmises vormis. Sellest ei piisanud nendeks mängudeks. See allatulek on hakanud peale sealt kaotatud Credit24 liiga finaali kaotusest."

Hinnanguga nõustus üldjoontes ka Vassiljev: "Julgen öelda küll, et olime kokkuvõttes paremas seisus. Ju oleme antud hetkel paremad."

ENNE MÄNGU

Selver juhib kolme võiduni mängitavat seeriat 2:1. Avamängu võitis Selver kodusaalis 3:2, Pärnus toimunud teises kohtumises sai kuurortlinn Hindrek Pulga ja Taavet Leppiku juhtimisel samuti võidu 3:2. Pühapäeval pani Rainer Vassiljevi juhitav Selver jõuvahekorrad maksma üsna veenvalt 3:1.

Seega on Pärnul täna selg vastu seina – kaotus tähendaks finaalist väljajäämist. Pärnut juhendava Avo Keele jaoks oleks see esmakordne kogemus, sest eelneval 11 hooajal on ta Selveri või Pärnu peatreenerina alati jõudnud Eesti meistrivõistlustel finaali, kusjuures 7 korda on sealt väljunud võidukalt.

Vassiljevil on hea võimalus Keele hiilgav seeria lõpetada, kõik trumbid tunduvad olevat tema peos. Mullu kohtusid samad meeskonnad omavahel finaalis ja tollest ülipõnevast seeriast väljus võidumehena just Vassiljev.

Delfi on spordisaalis kohal, hoiab lugejaid skooriga kursis, teeb igast geimist kokkuvõtteid ning toob lugejateni emotsioonid nii sõnas kui pildis. Vaata blogi allpool!

Avo Keele 11 finaali:

2006 Audentes/Selver – Tartu Pere Leib (treener Urmas Tali) 0:2 (seeria tulemus)
2007 Tallinna Selver – Tartu Pere Leib (Urmas Tali) 3:0
2008 Tallinna Selver – Tartu Pere Leib (Urmas Tali) 3:0
2009 Tallinna Selver – Tartu Pere Leib (Rainer Vassiljev) 3:0
2010 Tallinna Selver – Pärnu VK (Andrei Ojamets) 3:0
2011 Tallinna Selver – Tartu Pere Leib (Rainer Vassiljev) 3:0

2012 Tallinna Selver – Tartu Pere Leib (Rainer Vassiljev) 1:3
2013 Tallinna Selver – Pärnu VK (Urmas Tali) 3:2
2014 Tallinna Selver – Tartu Bigbank (Andrei Ojamets) 1:4
2015 Pärnu VK – Tartu Bigbank (Andrei Ojamets) 4:1
2016 Pärnu VK – Tallinna Selver (Rainer Vassiljev) 3:4

Seega Taliga on Keele finaalmängude seis 3:1 (mängud 9:4), Ojametsaga 2:1 (8:5) ja Vassiljeviga 2:2 (10:7). Selveri võidu korral jõuaks Vassiljev finaali viiendat korda. Kui Tartu viiendas mängus Rakvere üle mängib, saab finaalis debüüdi teha Oliver Lüütsepp. Vastasel juhul murrab Tali kullamängule viiendat korda ja kolmanda erineva linna võistkonnaga.

Võrkpall Pärnu VK - Tallinna Selver
Märt Roosna: Selver võitis geimi 25:17, mängu 3:0 ja seeria 3:1.
Märt Roosna: 24:16 Selverile
Märt Roosna: Selveri edu 22:15.
Märt Roosna: 20:13 Selverile.
Märt Roosna: 13:17. Pulk on kütnud vihase serviseeria.
Märt Roosna: 17:11 Selverile.
Märt Roosna: Kolmas äss - 16:8. Esimesed inimesed juba lahkuvad.
Märt Roosna: 15:8 Williamsilt kaks ässa! Asi tundub olevat selge.
Märt Roosna: Williams paneb uhke bloki Kudrjašovsile ja teeb muhedaid kukesamme - seis on 12:7 ja elu on Selveri jaoks lill.
Märt Roosna: Selver juhib 10:7.
Märt Roosna: Pärnu taga 4:8. Kui see Palmari blokk ka ei tõmmanud meeskonda käima, siis on kohtumine 15 minuti pärast läbi.
Märt Roosna: 3:1 Selverile. Nüüd tekkis väike vaidlus kohtunikuga ja tagasi platsile tulnud Pulk sai kollase kaardi. 
Märt Roosna: Selver on tegutsenud siiani selgelt kindlamalt ja läbimõeldumalt. Ennemuisti head esitused panevad küsima, äkki väärib ta koondisekutset? Williamsil on kirjas 10, Ennemuistil 8 ja Allikul 7 punkti. Pärnu suurim skoorija on Kudrjašovs 9ga, Palmari ja Buividsi kontos on viis silma.
Märt Roosna: 25:22. Williamsi löök lõpetab geimi ja viib Selveri 2:0 ette. Tundub, et pealkirjas püstitatud küsimus saab jaatava vastuse.
Märt Roosna: 24:22, Buividsi löök hoiab Pärnut mängus.
Märt Roosna: 24:21 Selverile (Pärnu serviviga).
Märt Roosna: 23:21 Selverile (Kudrjašovsi rünnak).
Märt Roosna: 23:20 Selverile (Buivids auti).
Märt Roosna: 22:20 Selverile (Tamme rünnak).
Märt Roosna: 21:20 Selverile (Williamsi rünnak).
Märt Roosna: 20:20. Mängumeeste punktid. Kes on mängumees, kes mitte?
Märt Roosna: Švans blokeerib Tamme löögi ja Pärnu juhib 19:18.
Märt Roosna: Selver juhib 18:17. Ja nüüd sisenes saali ka koer, kes veidi justkui lõriseks. Tegemist on väga väikese koeraga...
Märt Roosna: 16:14 Selverile. Selveril on Williamsi näol selge liider (8 punkti; rünak 55%), hästi on teda toetanud Allik (7) ja Ennemuist (7; rünnak 71%). Pärnut on teises geimis vedanud Kudrjašovs, kes on paugutanud serve. Kuid õiget liidrit veel tekkinud ei ole.
Märt Roosna: 12:9 Selverile.
Märt Roosna: 5:10 kaotusseisus võtab Keel esimese mõtlemisaja. Seis on nende poolt vaadates hapu, Selveril toimib kõik õlitatult, eriti hiilatakse kaitsemängus.
Märt Roosna: Selver juhib teist geimi 8:5. Pärnu poolt on Leppiku asemel platsile tulnud Rätsep.
Märt Roosna: Pärnu andis esimese geimi ise käest. Seisul 12:7 lasti Selveril teha 7:0 (!) spurt. Eriti ei sekkunud olukorda ka Avo Keel, alles seejärel vahetas ta Pulga asemel sisse Buividsi. Allik, Ennemuist ja Williams on Selverile toonud 4 punkti, Pärnu poolelt on sama palju kogunud Palmar.
Märt Roosna: Avageim Selverile 25:22.
Märt Roosna: 23:20 Selverile.
Märt Roosna: 20:18 Selverile.
Märt Roosna: Ma ei tea, millest kommentaator räägib, aga punkte on loetud küll õigesti. Ju oli tablool korraks mingi viga, aga seisule 9:5 järgnes 9:6, 10:6 jne.
haige: Mis pärast võeti seisul 9:5 Pärnule Pärnul 2 punkti maha ja tabloole jäi 7??????
Märt Roosna: 16:15 Selverile. Pärnu lubas vastasel teha spurdi 7:0, pakkudes eksimusi igale maitsele. Alguses rahulikult toolil istunud Keel on end püsti ajanud ega ole enam nii rahulik.
Märt Roosna: Selveri 4:0 spurt ja kaotusseis on neil minimaalne, 11:12. Kaks eksimust Pulgalt - korra läks ta sööt sidemängijale pikaks, viimati lõi palli vastu antenni.
Märt Roosna: 12:7 Pärnule.
Märt Roosna: 8:5 Pärnule. Pärnu temporündaja Harri Palmar on toonud juba kolm punkti. Selverit aitas tardumusest üle saada Karli Allik, kes blokeeris üksinda Hindrek Pulga löögi. Ühtlasi peame tunnistama, et pealkiri on siiski eksitav. Trummid põrisevad saalis mis hirmus, aga koeri siia lastud ei ole. Ju need lõrisevad kuskil mujal.
Märt Roosna: 6:2 Pärnule. Kodumeeskond on löönud head servi, võiduootuses Selver on esialgu kammitsetud ja teinud lihtvigu.
Märt Roosna: Mäng on kohe-kohe algamas. Rahvast võiks nii tähtsal mängul saalis rohkem olla, aga pole hullu - oma 400 inimest on kohal ikka ja neid tuleb juurde.
Märt Roosna: Tere, Eesti, tere, võrkpallirahvas! Ja tere ka kõigile neile, kes jälgivad meid kusagilt kaugemalt! 11.04.2017 võib olla see kuupäev, mil Avo Keel jääb treenerikarjääri jooksul esmakordselt meistrivõistluste finaalist välja. Toome põnevamad ja olulisemad hetked lugejateni, püsige lainel ja rääkige kaasa!