Toetussummaga saab võimalikuks sel aastal esmakordselt loodud neidude ja noormeeste kahe vanuseklassi koondiste – vastavalt aastatel 1995-1996 ning 1997 ja hiljem sündinud – ühislaagrite korraldamine. Kokku on nelja koondise peale plaanis suve jooksul teha 18 laagrit.

Noortekoondiste juhendajateks on Kristjan ja Peeter Kais, Hendrik Rikand ja Mari-Liis Graumann. "Selline toetus on väga oluline ja eriti arvestades, et tavaliselt ei kiputa noori toetama. Ilma selleta saaks asju teha, aga see oleks kõik selline põlve otsas nokitsemine," rääkis Kristjan Kais.

Kütusefirma on juba aastaid kodusele võrkpalliedendamisele õla alla pannud, ent enamjaolt on see olnud seotud siiski saalivõrkpalliga. Küll on viimastel aastatel toetatud ka kodust rannavõrkpallisarja. "Kui noortekoondiste toetamise idee võrkpalliliidu poolt tuli, võtsime sellest kinni, sest ka suvist võrkpalli peaks süsteemselt arendama," selgitas Premium-7 tanklaketti haldava osaühingu Sevenoil EST OÜ juhatuse liige Mati Luik.

Praegune 10 000 euro suurune toetussumma on mõeldud eelseisvaks suveks, ent Luik andis märku, et firma on huvitatud ka pikemast koostööst. "Vaatame igal aastal oma numbritele otsa ja siis katsume jõudumööda võrkpalli edendada," lisas Luik.