Teises ringis kohtub Kanepi ilmselt kolmapäeval maailma 20. reketi, belglanna Elise Mertensiga, kes alistas venelanna Margarita Gasparjani (WTA 122.) 6:2, 6:3.

Jaheda ja tuulise ilmaga peetud kohtumise avasett algas järjestikuste servimurretega ning seisul 1:3 jäi Kanepi juba kahe murdega taha. Tal õnnestus üheksandas geimis murded tasa teha, kuid seti viimase geimi andis ta ära nulliga ning kaotas avaseti 4:6.

Teist setti läks Kanepi kahe servimurdega juhtima 5:3, lubas siis tšehhitaril kohe ühe murde tagasi teha, kuid seisul 5:4 setivõidule servides ühtegi punkti vastasele ei loovutanud.

Kolmas sett kulges juba täielikult Kanepi dikteerimisel. Servimurretega läks ta 2:1 ja 4:1 juhtima ning viimases geimis hoidis jälle oma pallingut nulliga.

Mõlemad naised lõid 3 serviässa, Kanepit tegi tervelt 8 topeltviga. Bouzkova servis kindlamalt (78% vs 65%), kuid Kanepi võitis nii esimese kui ka teise servi punkte suurema protsendiga (66% vs 56% ja 47% vs 43%). 14-st murdepallist realiseeris Kanepi 6, Bouzkova 13-st 4. Kanepi lõi 35 äralööki ja tegi 36 lihtviga, tšehhitaril kogunes 27 äralööki ja 31 lihtviga.

Kuula ka "Matšpalli" podcasti eelvaadet turniirile:

French Open 1. päev
Anett Kontaveit pärast mängu Eesti ajakirjanikele: "Külm ilm ei olnud kindlasti hea mu õlale, mis on alates Rooma turniirist haiget teinud. Ma ei ole kindel, kas saan paarismängu jätkata. Suhteliselt keeruline on olnud - tund päevas olen trenni teinud, iga trenniga läheb hullemaks. Võtsin eile valuvaigisteid ja täna hommikul ka. Aga ega see külm pole meeldiv kellelegi. Raske öelda, kas õla taha tänases mängus midagi jäi. Tundsin, et servisin küllaltki normaalselt, välja arvatud mängu lõpus.""Tundsin, et mängisin küllaltki korraliku mängu, kuid vastane tegi väga-väga hea mängu. Ma ei tunne, et ma oleks ise väga hullusti midagi metsa keeranud või kehvasti teinud. Kahju ainult, et lõpus enam esimest servi sisse ei saanud. Tema hakkas väga palju riske võtma, mis tasusid end ära. Minu 3:1 eduseisul hakkas ta veel agressiivsemalt mängima. Tal õnnestus täna väga palju. Võrreldes eelmise mänguga Roomas mängis ta täna lihtsalt väga palju paremini. Teadsin, et ta võib seda teha, eriti kodus Pariisis. See ei üllatanud mind. Aga mind üllatas, kuidas ta otsustavas setis oma taset üleval suutis hoida."Kontaveit peaks paarismänguturniiril mängima koos venelanna Darja Kasatkinaga. Kui ta end siiski paarismängust maha võtab, siis loodab ta järgmise etteaste teha Ostravas, kõvakattega siseturniiril (19.-25. oktoober).
Matši statistika (vasakult: Kontaveit)
Läbi! Garcia kasutab kohe esimese matšpalli ära ja võidab mängu 6:4, 3:6, 6:4.
15:40. Kontaveiti löök läheb pikaks, Garcial kaks matšpalli.
15:30. Garcia võtab jõuga oma.
15:15. Kontaveit lööb võrku.
15:0. Kontaveit sunnib Garcia eksima.
4:5. Garcia pääseb esmakordselt seda setti juhtima.
15:40. Garcial kaks geimpalli.
15:30. Kontaveit lööb auti.
15:15. Garcialt topeltviga.
4:4. Garcia murrabki tagasi. Viimases kolmes geimis on saanud näha servimurret.
15:40. Garcial omakorda nüüd kaks murdepalli.
4:3. Kontaveit murrab jälle ja pääseb taas ette!
A:40. Kontaveit teenib murdepalli.
40:40.
30:40. Garcial geimpall.
15:30. Garcia on selgelt oma mängu taas käima saanud.
3:3. Garcia murrab tagasi ja viigistab seisu.
Mark: Kontaveit peab juba sellepärast võitma, et...me prakt kõik ootame ju Anetti ja Kaia omavahelist mängu suurturniiril pikka aega.
15:40. Garcial kasutada kaks murdepalli.
15:30. Garcia toob mitu rasket palli ära, kuid eestlanna saab lõpuks punkti kätte.
0:30. Garcia näitab suurepärast tagantkätt ja on pääsenud eestlanna pallingul juhtima.
3:2. Garcia saab geimi kätte, Kontaveit on aga jätkuvalt murdega peal.
30:40. Kontaveit mängib võrgus taas hästi, Garcial üks geimpall veel.
15:30. Agressiivselt mänginud Kontaveit saab punkti kätte.
3:1. 0:30 kaotusseisu jäänud Kontaveit võitis seejärel neli punkti järjest.
Krista: Hästi
30:30. Garcia eksib servi vastuvõtul.
15:30. Hea serv Kontaveitilt.
0:30. Kontaveit on jäänud pallingugeimis raskesse seisu.
2:1. Garcia avab kolmandas setis võiduarve.
Merle: Eurosport hakkas näitama Aneti mängu.
15:30. Kontaveitilt lihtviga. Muideks see oli eestlanna esimene lihtviga pärast esimese seti lõppu!
15:15. Garcialt ilus serviäss.
2:0! Kontaveit rohkem punkte Garciale ei loovuta.
40:15. Garcia saab ühe punkti tagasi.
Kontaveit juhib oma geimis 40:0.
1:0! Super! Kontaveit alustab otsustavat setti murdega.
40:30. Kontaveitil kohe avageimis kasutada murdepall.
Kolmandas setis servib esimesena Garcia.
Teise seti statistika (vasakult: Kontaveit).
6:3. Käes! Kontaveit saab teise seti kätte ja viigistab seisu!
40:30. Äss kontaveitilt!
30:30. Kontaveit kahe punkti kaugusel seti võidust.
15:15. Garcia sunnib Kontaveiti eksima,
15:0.
5:3. Garcia võtab oma pallingugeimi kindlalt. Kontaveit asub nüüd servima seti võidu nimel.
0:40. Garcial kasutada kolm geimpalli.
5:2! Kontaveit geimi kaugusel seti võidust.
40:0. Kontaveit mängib oma servil kindlalt.
4:2. Garcia tuleb mitmel korral raskest seisust välja ning saab geimi ikkagi lõpuks kätte.
40:40. Garcia mängib võrgus kindlalt ja päästab sellegi.
A:40. Kontaveit teenib suurepärase tagantkäelöögiga kolmanda murdepalli.
40:40. Ka selle toob Garcia tänu tugevale servile ära.
A:40. Kontaveitil taas murdepall!
40:40. Garcia päästab murdepalli ära.
40:30. Kontaveitil kasutada taas murdepall.
4:1. Kontaveit ei anna oma servigeimis vastasele mingit sõnaõigust.
3:1. Garcia suudab ühe murdepalli päästa, kuid teise enam mitte! Kontaveit on pääsenud murdega ette.
40:0. Kontaveitil kolm murdepalli.
30:0. Kontaveit on teist setti alustanud hoogsamalt. Kas tuleb ka esimene murre?
2:1. Kontaveitile kindel geimivõit.
40:15. Garcia eksib, eestlannal kasutada kaks geimpalli.
1:1. Garcia viigistab kodupubliku rõõmuks seisu.
30:40. Garcia lööb võrku.
15:30. Tugev tagantkäsi toob punkti Garciale.
1:0. Kontaveit võtab kolm punkti järjest ning koos sellega avageimi.
40:40. Garcial oli kasutada murdepall, ent Kontaveit päästab selle.
40:40. Kontaveitil on avageimis raskusi, Garcia mängib väga jõuliselt.
30:30. Garcia lööb võrku.
Teist setti alustab taas Kontaveit.
Veidike statistikat avasetist.
4:6. Garcia lõpetab teise servi ässaga avaseti!
15:40. Kaks settpalli prantslannale.
15:30. Garcia on kahe punkti kaugusel seti võidust.
4:5. Kontaveit võidabki geimi nulliga. Garcia alustab aga servimist seti võidu nimel.
40:0. Kontaveit on oma geimis mänginud kindlalt.
3:5. Garcia võidab oma pallingugeimi kindlalt. Kas Kontaveit suudab veel avasetti muutuse tuua?
15:30. Kontaveit jääb võrgus hätta, Garcia pääses oma geimis juhtima.
3:4. Kontaveit lööb võrku ja Garcia saabki murde kätte!
30:40. Garcial kasutada murdepall.
30:15. Kontaveit eksib löögiga, pall maandub võrgus.
3:3. Garcia viigistab setis seisu.
30:40. Garcial kasutada geimpall.
15:30. Garcia pani Kontaveiti surve alla ning sai olulise punkti kätte.
 3:2. Geim Kontaveitile.
40:15. Kontaveit on võitnud kaks punkti järjest.
15:15. Garcia servitõrje on Kontaveiti jaoks püüdmatu.
2:2. Garcia saab enda servigeimi ikkagi kätte.
30:40. Kontaveit lööb võrku.
15:30. Garcia lööb võrgu pealt palli puhtaks.
2:1. Kontaveit sunnib Garcia eksima ja läheb taas setti juhtima.
Kontaveit ees 40:15.
Kontaveit juhib oma servigeimi 30:0.
1:1. Kontaveit lööb võrku, prantslanna saab geimi kätte.
15:30. Kontaveit sai võrgust raske palli kätte ning tõi diagonaallöögiga punkti endale.
Kontaveit võidab ka neljanda punkti järjest ja saab avageimi kätte!
A:40. Garcialt lihtviga, Kontaveit on võitnud kolm punkti järjest.
0:30. Garcia on alustanud agressiivselt.
Mäng algas!
Servimist alustab Kontaveit.
Kontaveit ja Garcia kohtusid omavahel alles hiljuti Rooma turniiri avaringis, siis jäi peale eestlanna 6:3, 7:6 (7:1).
Mängijad on jõudnud platsile ning teevad sooja.
Kontaveit ja Garcia peaks väljakule jõudma 5 minuti jooksul.
Halep võidabki 6:4, 6:0! Nüüd on kord Kontaveiti ja Garcia käes.
Halep tegi Tormoga sotid selgeks ja väljak tehakse Kontaveit - Garcia jaoks vabaks.
Halep juhib teises setis juba 5:0.
Halep on pääsenud teises setis juba 3:0 ette.
Halep võitis Sorribes Tormo vastu avaseti 6:4. Kui nende mäng saab peetud, saab platsile tulla Kontaveit.
Sirje: Super, Kaia, nii edasi!
Mäng kestis 2 tundi ja 15 minutit.
40:0 kolm matšpalli.
Käes! Kanepi on teises ringis. Võit tuleb 4:6, 6:4, 6:2.
30:0
15:0 Kanepile.
Sirje: Ära anna võitu käest, Kaia!
Bouzkova oma servil 30:0 ees.
5-1 Kanepit lahutab teisest ringist üks geim.
40:40 Bouzkova viigistab.
Kanepi oma servil 40:30 ees.
7:5, 6:0, 6:3 seisuga lõppeb peaväljaku esimene kohtumine Jannik Sinneri ja David Goffini vahel. Üks naiste mäng veel vahel ja siis Kontaveit - Garcia.
0:30 Kanepi võidab ka Bouzkova servil kaks esimest punkti.
3-1 Kanepi hoiab oma servigeimi nulliga.
40:0 Kanepile viies punkt järjest.
Kanepi läheb oma pallingugeimi 30:0 juhtima.
30:40 Kanepil murdevõimalus.
1-1 Kanepi hoiab oma servi. Sett viigis.
Kanepi lööb oma kolmanda ässa ja läheb 40:15 ette.
Kanepi tegi oma kuuenda topeltvea, kuid viigistas siis 15:15.
0-1 Bouzkova hoiab oma servi ja asub kolmandat setti juhtima.
Elise Mertens (WTA 20.) võitis avaseti Gasparjani (WTA 122.) vastu 6:2. Sellest paarist tuleb Kanepile või Bouzkovale teise ringi vastane.
15:15 Bouzkova viigistab.
Kolmanda seti esimest geimi läheb juhtima Kanepi. Haarav pallivahetus - Kanepi näitab ilusat kaitsemängu ja tõstab palli napilt väljaku sisse.
Azarenka ja Kovinici mäng on siiski alanud. Valgevenelanna võitis avaseti 6:1.
5-4 Bouzkova hoiab oma servi ja võidab teise geimi järjest.
40:40 Setivõitu veel ei tule. Lendpall võrgus.
30:40 Kanepi teenib murdepalli, mis on ühtlasi settpall.
30:30 Bouzkova tagakäe äralöök napilt sees.
Bouzkova on oma servil 15:30 taha jäänud.
Peaväljakul on Jannik Sinner David Goffini vastu võitnud kaks esimest setti 7:5 ja 6:0 ning juhib kolmandas 2:0.
5-3 Bouzkova murrab Kanepi pallingu.
30:40 Bouzkova tungib võrku ja teenib endale murdepalli.
30:30 Sõnusime ära. Tuleb teise seti esimene ja kogu matši viies topeltviga.
Kanepil praegu serv jookseb hästi! 30:15
5-2 Kanepi teeb siiski servimurde ja on teist setti võitmas. Neljas geim järjest Kaiale.
40:40 Bouzkova päästab murdepalli.
30:40 Kanepi teenib endale murdevõimaluse.
Bouzkova servil 30:30.
Bouzkova libastus, näitab püstist pöialt. Kanepi oma servil 40:30 ees.
3-2 Kanepi murrab vastase servi! Läks 15:40 ette ja realiseeris teise murdepalli.
2-2 Kanepi võitis oma servigeimi nulliga.
1-2 Bouzkova hoiab oma pallingut.
40:40 Kanepi viigistab. Geim jätkub. Kanepi võidukoefitsient oli mängu alguses kihlveoportaalides 2.20, nüüd juba 5.50.
40:40 Kanepil oli kasutada murdepall, aga tšehhitar päästis selle tänu auti lennanud tagakäelöögile.
A:40 Bouzkoval endal nüüd geimpall. Ilus stopplöök.
40:40 Kanepi viigistab.
40:30 Bouzkova oma pallingul ees.
15:30 on Bouzkova oma pallingul taga.
1-1 Kanepi viigistab. Bouzkoval murdevõimalust ei teki.
0-1 Bouzkova läheb teist setti juhtima. Kanepi sai vastase servilt kaks punkti kätte.
1. seti statistika:
4-6 Kanepi kaotab oma servigeimi nulliga. Esimene sett Bouzkovale.
Mõlemad mängijad Suzanne-Lenglenil (suuruselt teine areen) läksid väljakult ära. https://twitter.com/tumcarayol/status/1310149708166430720
4-5 Murre tuleb! Kanepil võimalus nüüd oma serviga sett viigistada.
40:AD Kanepil teine murdepall.
30:40 Kanepi tungib võrku ja teenib murdepalli.
30:30 Tšehhitar viigistab.
15:30 Kanepi pääseb Bouzkova servil juhtima.
Bouzkova servigeimis seis 15:15.
3-5 Kanepi lõpetab eeskäe äralöögiga ja vähendab kaotusseisu. Päästis neli setppalli.
40:A Bouzkovalt tõrjeviga. 7.26 on juba kestnud see geim.
40:40 Ja kestab edasi... Bouzkova aimas Kanepi stopplöögi ära ja lajatas äralöögi.
40:AD Kanepile veel üks geimpall.
40:40 Kanepi lõikelöök läheb auti.
AD:40 Bouzkova lihtviga toob Kanepile geimpalli.
40:40 Kanepi päästab järjekordse settpalli ilusa stopplöögiga.
40:AD Veel üks topeltviga.
See geim on kestnud juba üle 5 minuti.
40:40 Kanepi päästab selle hea serviga.
40:AD Topeltviga Kanepil. Kolmas settpall tšehhitaril.
40:40 Kanepi tagakäelöök selgelt audis.
AD:40 Bouzkova pall audis. Kanepile kolmas punkt järjest.
40:40 Veel üks tõrjeviga. Kanepi päästis kaks settpalli.
30:40 Bouzkova tõrje ebaõnnestub. Kõrge kaarega audis.
15:40 Kanepi tungib võrku, Bouzkova karistab ära ja lööb temast mööda.
15:30 Kanepi ilus stopplöök võrgu ette.
0:30 Kaks ilusat tõrjet järjes teinud Bouzkova läheb Kanepi servil kahe punktiga ette.
2-5 Kanepi pall maandub võrgus. Bouzkova hoiab servi.
40:30 Bouzkovale.
30:30 Pikk pallivahetus. Bouzkova pall lendab lõpuks auti.
30:15 Bouzkova tungib võrku ja kavaldab Kanepi üle.
15:15 Tšehhitar viigistab.
0:15 Kanepi pääseb vastase servil ette, Bouzkova löök audis.
AD:40 Kanepi tungib võrku ja lööb järjekordse eeskäe äralöögi.
40:40 Taaskord Kanepi eeskäsi toidab!
40:AD Bouzkova saab veel ühe murdepalli.
40:AD Kanepi stopplöök kerib auti. Bouzkoval kolmas murdevõimalus selles geimis.
40:40 Kanepi päästab ka selle murdepalli eeskäe äralöögiga.
40:40 Teine murdepall samuti päästetud.
30:40 Esimese murdepalli päästab võimsa eeskäelöögiga.
15:40 Teine topeltviga järjest Kaialt.
15:30 Kanepi teeb topeltvea.
15:15 Kanepi tagakäelöök võrgus. Bouzkovalt hea tõrje.
15:0 Kanepi pallingugeim algab Bouzkova tõrjeveaga.
Mäng siiski jätkub.
Kanepi puhkab juba vihmavarju all, Bouzkova pakkis reketi kotti. Pukikohtunik kontrollib väljakut.
1-4 Bouzkova hoiab servi. Kanepilt tõrjeviga. Vihma sajab juba korralikult.
AD:40 Kanepilt kehv pallitabamine ja pall audis.
40:40 Bouzkova löök võrgus.
40:30 Kanepi tagakäelöök läheb natuke pikaks.
30:30 Bouzkova pall kerib tuulega auti.
30:15 Bouzkovale
15:15 Kanepi tagakäelöök võrgus. Väga rajud tuuleolud.
0:15 Kanepi läheb vastase servil juhtima.
1-3 Servimurdest siiski pääsu pole. Bouzkovale kolmas geim järjest.
15:40 Eeskäe äralöögiga esimese murdepalli päästab.
0:40 Bouzkoval kolm murdepalli.
0:30 juba Kanepi taga.
0:15 Kanepi jääb oma pallingul taha. Bouzkova karistas ebaõnnestunud stopplöögi ära.
1-2 Geim lõpeb Kanepi tõrjeveaga. Tšehhitar hoiab oma pallingut ja võidab teise geimi järjest.
40:15 Bouzkovale.
30:15 Bouzkovale. Kanepi tagakäelöök võrgus.
15:15 Kanepi viigistab.
Bouzkova jääb oma servil 0:15 taha.
1-1 Kanepi tungis võrku, aga lõi sealt lendpalli võrku. Bouzkova teeb kohe murde tagasi.
15:40 Kanepi eeskäelöök audis, tšehhitaril kaks murdepalli.
Kanepi jäi oma servil 0:30 taha, aga lõi siis mängu esimese serviässa. 15:30.
1-0 Hästi! Kanepi alustab matši servimurdega.
15:40 Kanepil kaks murdepalli.
15:15 Kanepi tagakäelöök maandub võrgus.
Matš on alanud. Kanepi läheb vastase servil 0:15 juhtima.
Bouzkova alustab servimist.
Soojendus on käimas. Ilm on päris tuuline ja tibutab vihma.
Pallipoisid ja joonekohtunikud võtavad ka oma kohad sisse.
Mängijad tulevad väljakule. Maskid ees, nagu peab.
Mängijad pole veel väljakule tulnud, aga telepilt on ees ja pukikohtunik sätib võrku.
AccuWeather.com andmetel on preagu Roland Garrosi tenniseväljakutel pilves ilm, ei saja, sooja 11 kraadi. Varjus on tajutav temperatuur 5. Sellistes oludes peaks hakkama Kaia Kanepi kell 12 mängima.