Avasetis tegi Kontaveit ainsa ja otsustava murde kaheksandas geimis. Teises setis pääses eestlanna taas murde järel juhtima, kuid ei suutnud 5:4 eduseisus oma servigeimi hoida. Kontaveit vastas seejärel kohe omapoolse murdega, kuid ka seisul 6:5 võitis Garcia eestlanna pallingu. Kiire lõppmäng kuulus juba kindlalt Kontaveitile 7:1.

Eestlanna lõi täna viis ässa, tegi kolm topeltviga ja realiseeris seitsmest murdepallist kolm. Koguni üheksa topeltveaga patustanud Garcia sai samuti seitse murdevõimalust ning kasutas neist ära kaks. Prantslanna esimese servi õnnestumise protsent oli kõigest 38 (eestlannal 54). Mängu üldpunktid jäid Eesti esireketi kasuks 72:55.

Teises ringis läheb Kontaveit vastamisi Svetlana Kuznetsovaga (WTA 34.), kes alistas täna ameeriklanna Bernarda Pera (WTA 61.) üle kahe tunni kestnud kohtumises 3:6, 7:6 (7:3), 6:3. Kolmandas ringis võib Kontaveit kohtuda maailma viienda reketi Elina Svitolinaga (Ukraina).

Kontaveit oli siiani Garciaga kohtunud kaks korda. 2016. aastal pidi eestlanna Luksemburgis vastu võtma kaotuse, mullu suutis ta Stuttgartis Garciat 6:4, 6:3 võita.

26-aastane Garcia tõusis 2018. aasta sügisel maailma edetabelis koguni neljandaks, aga viimasel ajal pole tal kõige paremini läinud. Garcia võistles New Yorgis peetud Western & Southern Openil, kus ta kaotas teises ringis valgevenelannale Viktoria Azarenkale. USA lahtistel jõudis ta kolmandasse ringi, kus ta pidi tunnistama ameeriklanna Jennifer Brady paremust. Kusjuures teises ringis sai Garcia jagu esimest asetust omanud Karolina Pliškovast. Kontaveit jäi USA lahtistel pidama neljandas ringis, kaotades Naomi Osakale.

Mäng täispikkuses:

ANETT KONTAVEIT - CAROLINE GARCIA
Mängu statistika:
KÕIK! Kontaveit võidab Garcia teises setis kiires lõppmängus 7:1 ja pääseb teise ringi!
Juba 6:1.
5:1 eestlannale. Taas suurepärane serv.
Juba 4:1 Kontaveiti äralöögi järel.
3:1. Eestlanna saab Garcia pallingult punkti, kui prantslanna teeb üheksanda topeltvea.
2:1. Suurepärane palling toob punkti.
1:1. Õnneks lööb Garcia Kontaveidi pallingu järel võrku.
0:1 Garciale.
6:6 Garcia murrab ja ees ootab kiire lõppmäng. Prantslanna tegi täpse äralöögi.
30:40. Suurepärane löök vastu Garcia liikumist.
15:40. Lõpuks esimene palling õnnestub ja kohe ka punkt.
0:30. Garcia toob ära rasked pallid ja lõpuks lööb eestlanna võrku.
Oi-oi! Juba 0:40. Kuidagi ei saa eestlanna esimest servi kasti...
0:15. Esimene punkt Garciale, kui eestlanna lööb pikaks.
Eestlanna hakkab taas mängu võidule servima.
6:5. Kontaveidi äralöök toob lõpuks murde!
Õnneks on prantslannaga kõik korras.
30:40. Garcia saab punkti, kuid kukub pärast lööki ootamatult.
15:40. Esimese murdepalli Garcia päästab, kui eestlanna lööb pikaks.
0:40. Garcia lööb võrku ja eestlanna on saanud ootamatult kolm murdepalli.
0:30. Ja kohe kaheksas topeltviga otsa!
0:15. Garcia teeb järjekordse topeltvea. Juba mängu seitsmes.
30:40. Garcia lõi napilt pikaks... Veel üks murdepall.
5:5. Garcia murrab ja on mängus tagasi! Kontaveit ei saanud selles geimis üldse oma esimest servi sisse.
15:30. Garcia eksib lihtsal löögil.
Ai-ai! 15:40 ja kaks murdepalli. Kontaveiti teisel servil teeb Garcia suurepärase tõrje.
0:30. Garcialt äralöök.
0:15 Topeltviga.
5:4. Garcia hoiab pallingut.
40:30. Garcia ei anna Kontaveidile esimest matšpalli. Eestlanna eksis eestkäe äralöögil.
30:30. Võimas serv, mille järel lööb prantslanna tõrje punktiks.
15:30. garcia löök läheb pikalt auti.
15:15. Prantslanna lõi võrku.
15:0. Hea tagantkäelöök toob Garciale esimese punkti.
5:3. Veel üks kindel servigeim eestlannalt. Kontaveiti lahutab mängu võidust üks geim.
40:15. Garcia eksib tõrjel.
30:15. Suurepärane palling.
15:15. Nüüd lööb Garcia pikaks.
0:15. Kontaveit lööb napilt pikaks.
4:3. Garcia teeb juba kolmanda topeltvea järjest ja annab servigeimi ära!
40:15. Garcia teeb taas teise topeltvea otsa ja kingib eestlannale kaks murdepalli.
30:15 Kontaveidile. Garcia tegi viimasel punktil topeltvea.
3:3. Kontaveit hoiab taas kindlalt pallingut. Garcia virutas viimasel punktil tõrje võrku.
40:15. Kontaveit lööb vastase tõrje kohe punktiks.
30:15. Garcia saab õnnega pooleks punkti, võrguripse oli abiks.
30:0 Kontaveidile.
2:3. Prantslanna hoiab servigeimi nulliga.
Juba 40:0. Kontaveit lõi võrku.
30:0 Garcia pääseb kiiresti juhtima.
2:2. Kontaveit hoiab kindlalt pallingut.
40:15. Garcia lööb nüüd väga pikalt üle.
30:15. Garcia tõrjub pikaks.
15:15. Garcia tõrjub esmalt võrku, siis lööb eestlanna auti.
1:2. Garcialt veel üks täpne äralöök ja prantslanna hoiab pallingut.
40:30. Garcia eksib.
40:15. Garcialt äralöök ja äss otsa.
15:15. Kontaveit lööb võrku.
0:15. Kontaveit saab Garcia eksimuse järel punkti.
1:1. Kontaveit hoiab kindlalt oma pallingut.
40:15. Garcia tõrje läheb pikaks.
30:15. Ilus äralöök eestlannalt.
15:15. Prantslannalt hea tõrje.
15:0. Garcia lööb võrku.
0:1. Garcia suudab lõpuks oma servigeimi hoida, kui eestlanna eksib võrgus raskel löögil. Geim kestis lausa 12 minutit.
Garcial eelis. Kontaveidi tõrje ei õnnestunud.
Kontaveit pani vastase surve alla ning Garcia lööb pika pallivahetuse lõpuks võrku.
Kontaveit tõrjub pikaks.
Kontaveidi löök ebaõnnestus täielikult.
Kontaveitil teine murdepall! Valepõrge tuli eestlannale appi.
Mäng tasa. Nüüd tegi Garcia lihtsa eksimuse.
Garcialt suurepärane teine palling ning eestlannal pole lootustki tõrjuda.
40:40. Garcia päästab murdepalli.
30:40. Kontaveit saab kohe teise seti alustuseks murdepalli.
30:30. Hea serv toob Garciale punkti.
15:30. Garcialt ilus äralöök.
0:30. Kontaveit pääseb Garcia pallingul kiirelt kahe punktiga juhtima.
Avaseti statistika on alljärgnev. Torkab silma Garcia esimese servi väga kehv õnnestumise protsent (32). Ka Kontaveitil pole see midagi kiita, jäädes 56% juurde.
6:3. Kontaveit kindlustab avaseti võidu. Garcia lõi viimasel punktil tõrje võrku.
30:15. Kontaveit teeb mängu teise topeltvea.
40:15. Hea äralöök ja Kontaveit jõuab esimese settpallini.
30:0. Hea serv eestlannalt.
5:3. Garcia teeb selles geimis juba kolmanda topeltvea ja laseb eestlannal murda.
15:40. Teine topeltviga ja Kontaveit saab esimesed murdepallid.
15:30. Nüüd lööb Kontaveit lihtsa eestkäe pikaks.
0:30. Garcia lööb pikaks.
0:15. Garcia patustab esimese topeltveaga.
4:3. Kontaveit lööb juba neljanda ässa ja hoiab servigeimi kuivalt.
40:0. Kontaveidi hea esimene serv toob punkti.
30:0. Meie õnneks ei kuku Garcia löök üle võrgu. Kontaveit oli juba mängust väljas.
15:0. Kontaveit lööb kolmanda ässa.
3:3. Garcia lõpetab ässaga.
40:30. Kontaveit lööb taas võrku ega jõua esimese murdepallini.
30:30. Kontaveit libastub pisut ja lööb võrku.
15:30. Kontaveit toob raske palli nurgast ära ja pääseb juhtima.
15:15. Garcialt hea serv, eestlanna tõrje ebaõnnestub.
0:15. Garcia eksib pika pallivahetuse lõpuks, lüües auti.
3:2. Kontaveit hoiab pallingut kindlalt.
40:15. Garcialt kaks tõrjeviga järjest.
15:15. Esmalt Kontaveidilt hea tagantkäe äralöök, seejärel lööb eestlanna võrku.
2:2. Garcia võidab teise oma servigeimi järjest punktigi loovutamata.
40:0. Kontaveit lööb tagantkäe pikaks.
30:0. Garciale teine punkt.
15:0. Garcia pole siiani oma pallingult kaotanud ühtegi punkti.
2:1. Kontaveit teeb ilusa äralöögi ja hoiab pallingut.
40:15. Kontaveit lööb mängu teise ässa.
30:15. Hea serv ja punkt eestlannale.
15:0. Kontaveit sunnib Garcia eksima.
1:1. Garcia ei loovuta oma pallingul ühtegi punkti.
40:0. Kontaveit tõrjub võrku.
30:0. Garcia väga hea teine palling toob punkti.
15:0. Esimene punkt prantslannale.
1:0. Kaks murdepalli päästnud Kontaveit hoiab pallingut.
Kolmas punkt järjest eestlannale.
Kontaveit päästab ka teise murdepalli, kui Garcia lõi võrku.
Kontaveit lööb ässa.
Garcialt äralöök, kaks murdepalli prantslannal.
Kontaveit saab teiselt servilt väga tähtsa punkti ilusa stopiga. 15:30.
Topeltviga otsa - 0:30.
0:15 Kontaveit lööb auti.
Mäng algas.
Avasetis hakkab servima Kontaveit.
Mängijad on väljakule tulnud.
Kontaveit ja Garcia alustavad kell 16.30.
Dominik Koepfer (ATP 97.) alistas Alex De Minauri (ATP 27.)2 tundi ja 36 minutit kestnud matšis 3:6, 6:3, 7:6 (8:6). Nüüd tuleb Kontaveiti ja Garcia kord.
De Minauri ja Koepferi otsustav sett läks kiiresse lõppmängu.
De Minaur on pääsenud otsustavas setis juhtima 3:1.
Kontaveiti ja Garcia mängu algusajaks pakutakse nüüd kell 16.00.
Koepfer võitis teise seti De Minauri vastu 6:3 ning seal ootab ees otsustav sett.
Koepfer on aga suutnud tulla kaotusseisust välja ning viigistada seisu teises setis 3:3 peale.
De Minaur on pääsenud teises setis juba 3:0 juhtima.
Meeste üksikmängus võitis De Minaur avaseti 6:3 ning juhib järgmist 1:0.
Pietrangeli väljaku esimene kohtumine Katerina Siniakova (WTA 61.) ja Angelique Kerberi (WTA 22.) vahel lõppes esimese 6:3, 6:1 võiduga. Nüüd ootab veel ees meeste üksikmäng Dominik Koepferi (ATP 97.) ja Alex De Minauri (ATP 27.) vahel ning siis pääsevad väljakule juba Kontaveit ja Garcia.