Ülimalt tasavägiselt kulgenud esimene sett jõudis kiire lõppmänguni, kus Kanepi läks 6:4 ette. Mõlemal settpallil oli Kanepi kord servida, aga eestlanna kaotas mõlemad. Lõpuks jäi kiires lõppmängus 10:8 peale Jabeur.

Teine sett algas ja lõppes tuneeslanna jõudemonstratsiooniga. Ta hoidis kindlalt oma pallingut ja murdis kolmel korral Kanepi servi. Sellest piisaski ja teine sett kuulus Jabeurile 6:0. Vaata statistikat pisut alla kerides blogist!

Enne matši: Kanepi tegi US Openile suurepärase alguse, kui alistas avaringis tšehhitari Katerina Siniakova (WTA 57.) 6:1, 6:2. Eestlannal kulus matši võitmiseks kõigest üks tund ja 10 minutit. Jabeur oli omakorda Katarzyna Kawast (WTA 125.) parem 6:2, 7:6 (6).

Kanepi ja Jabeur on seni omavahel kohtunud korra. 2015. aasta Indian Wellsil sai tuneeslanna võidu numbritega 7:5, 6:2.

Edasipääsejat ootab ees kohtumine kanadalanna Leylah Annie Fernandezi (WTA 104.) ja turniiril teist asetust omava Sofia Kenini (WTA 104.) vahelise matši võitja.

KAIA KANEPI - ONS JABEUR
Kohtumise statistika:
Jabeur ei jäta midagi juhuse hooleks, ta murrab ka kolmandat korda Kanepi servi. Teine sett talle 6:0 ja tuneeslanna liigub kolmandasse ringi.
40:40.
Kanepi oma servigeimil 30:15 ees.
5:0 Jabeurile ja nüüd on tal vaja vaid ühte geimivõitu. Nüüd servib Kanepi.
Aga teise murdepalli kasutab Jabeur ära. 4:0 tuneeslannale ja tundub, et see mäng läheb oma rada... aga tuletame meelde, et tegu on siiski naiste tennisega.
Kanepi suudab vähemalt esialgu oma servigeimi päästa. 40:40.
Jabeuril veel üks murdepall.
Jabeur on oma pallingugeimil kindel, Kanepi on teises setis nüüd juba 0:3 kaotusseisus.
Jabeur on nüüd heas hoos, ta võidab ka Kanepi servigeimi. 0:2 eestlanna poolt vaadates.
Jabeur alustab teist setti oma servigeimil kindlalt ja läheb 1:0 ette.
Ja lõpuks tõmbab pikema kõrre Jabeur. Kiire lõppmäng talle 10:8.
Jabeur läheb taas ette. 9:8 tuneeslannale.
8:8!
Jabeur läheb 8:7 ette, nüüd saab kaks korda järjest servida Kanepi.
Kanepi viigistab, 7:7.
Jabeuril kolmas punkt järjest ja nüüd saab ta ka servida. 6:7.
6:6...
Jabeur on veel elus. 6:5 Kanepile.
6:4 Kanepile, setivõit on juba päris lähedal...
5:4 Kanepile, nüüd kahel korral Jabeuril servimisõigus.
5:3 Kanepile.
Kanepi läheb 4:3 ette ja nüüd saab ta kaks korda järjest servida.
Kõik jälle tasa. 3:3.
Kanepi vähendab vastase edu 3:2 peale.
Nüüd teeb Jabeur mini-murde, ta on 3:1 ees.
Mõlemad on oma esimesed servid hästi ära kasutanud, Jabeur 2:1 ees.
Kiires lõppmängus on seis 1:1.
Jabeur vastab kiirelt ja ees ootab kiire lõppmäng. 6:6.
Kanepi ei loovita vastasele punktigi. 6:5.
Kanepi läheb oma servigeimi 40:0 juhtima.
Jabeur lõi kahel korral järjest võrdlemisi lihtsas olukorras võrku.
Kanepi suudab siiski vajalikud punktid ära võtta ja viigistada. 5:5.
Mõlemad lähevad aga luhta, 40:40.
Kanepil kaks murdepalli!
Kanepil on vaja omakorda Jabeuri serv murda ja algus on lubav, 30:15 eestlannale.
Seekord Jabeuri käsi ei värise ja tuneeslanna murrabki Kanepi servi. 4:5.
Jabeuril on kaks murdepalli.
Jabeur viigistab kiirelt. 4:4.
Kanepi võidab aga kolm punkti järjest ja seega läheb eestlanna 4:3 ette.
Jabeur alustab Kanepi pallingugeimi taas paremini ja läheb 30:15 ette.
Nüüd läks kiirelt, Jabeur kingib Kanepile vaid ühe punkti. 3:3.
40:15 Jabeurile.
Jabeur läheb oma servigeimi 30:0 juhtima.
Seekord lõppeb kõik siiski Kanepi jaoks hästi, tähtis geimivõit eestlannale! 3:2.
Veel üks murdepall Jabeurile.
Kanepi suudab geimi siiski tasamänguni viia.
Kanepi pallingugeimis on seis tuneeslanna kasuks 40:15, seega on tal taas kaks murdepalli.
Jabeur teeb topeltvea, kaotab geimi ja virutab pallile jalaga! 2:2.
Jabeurilt pehme teine serv ja Kanepil on murdepall.
Viiendas geimis on seis 30:30.
Teine aga mitte. Jabeur murrab Kanepi pallingu ja läheb 2:1 ette.
Esimene läheb luhta.
Jabeur mängib vastase nurka ja läheb Kanepi servigeimi 15:0 juhtima.
Jabeur polnud oma servigeimil just üliveenev, aga seis on siiski viigis. 1:1.
Tuneeslanna lööb võrku ja Kanepi läheb juhtima. 1:0.
Kanepi läheb küll 30:0 ette, aga servivigade tõttu on esimene geim jõudnud tasamänguni. 40:40.
Kanepi alustab servimist ässaga. 15:0.
Mängijad teevad sooja, matši alguseni on vähem kui kolm minutit.
Tere õhtust! New Yorgis on praegu päikeseline ja kuum ilm, seega peaks kohtumine varsti algama.