35-aastane Kanepi alustas mängu võimsalt ega lasknud Siniakoval avasetis võita ühtegi oma servigeimi. Ainsa geimivõidu sai 24-aastane tšehhitar Kanepi teisel pallingul. Avasetis jäid äralöögid Kanepi kasuks lausa 14:1.

Teine sett algas kolme järjestikuse murdega, millest kaks tegi Kanepi. Kaotusseisult 2:3 Siniakova enam ühtegi geimi ei saanudki ning kaotas mängu kõigest tunni ja kümne minutiga.

Tervet mängu valitsenud ja domineerinud Kanepi lõi viis ässa ja tegi kaks topeltviga, millele serviga hädas olnud Siniakova vastas vaid kahe topeltveaga. Winner`id jäid eestlanna kasuks lausa 26:3!

Kui Kanepi võitis oma esimeselt servilt 70% punktidest, siis Siniakova vaid 33%. Eestlanna realiseeris 14-st murdepallist kuus, Siniakova kasutas ära mõlemad oma murdevõimalused.

Mängu üldpunktid olid Kanepi kasuks koguni 63:36, kuid tegelikult on tänase matši põhjal raske mingeid järeldusi teha, sest Siniakova mäng oli täiesti liimist lahti.

Kanepit ootab teises ringis kohtumine tuneeslanna Ons Jabeuriga (WTA 39.), kes alistas täna Katarzyna Kawa (WTA 125.) 6:2, 7:6 (6).

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 21.) alustas suurturniiri samuti edukalt, võites avaringis Daniele Collinsit (WTA 55.) 5:7, 6:2, 6:2. Teises ringis ootab Kontaveiti ees sloveen Kaja Juvan (WTA 113.).

KAIA KANEPI - KATERINA SINIAKOVA
Mängu statistika on alljärgnev: Winnerid koguni 26:3 Kanepile!
KÕIK! 6:1, 6:2 ja Kaia Kanepi on 70 minutiga US Openil teises ringis.
40:15. Kanepil kaks matšpalli.
15:0. Kanepilt äss.
Siniakova kehakeel reedab, et ta on oma mängus väga pettunud. Terve tema tänavune hooaeg on olnud väga kahvatu.
5:2. Kanepi murrab kuivalt!
Ja topeltviga otsa - 0:30.
Siniakova jätkuvalt oma pallingul hädas ega leia Kanepi tõrjete vastu rohtu. 0:15.
Ässad Kanepi kasuks 4:0.
4:2. Kanepi lööb kaks ässa järjest ja võidab geimi.
Pikk pallivahetus lõppeb eestlanna võrkulöögiga.
30:30. Kanepil pole õnne ja pall kukub võrgust tema väljakupoolele.
Kanepile geimpall. Taas oli võimas serv.
30:15. Võimas serv ja seejärel võrgust kerge punkt.
15:15 Kanepi pallingul.
3:2. Siniakova saab lõpuks oma servigeimi hoitud.
Kanepi lööb auti.
Siniakova päästab murdepalli tänu eestlanna eksimusele.
Kanepi jõuab murdepallini.
Siniakova on endiselt Kanepi võimsate tõrjetega hädas - seis tasa 30:30.
Sundimata vead on 17:16 Siniakovale.
Vahelduseks pääseb Siniakova oma pallingul juhtima 30:0. Eestlanna löögid läksid mõlema pallivahetuse ajal pikaks.
3:1. Kanepi saab võrgust kerge punkti ja tasuks geimivõit.
Neljandal geimpallil ei taba Kanepi korralikult palli ja lööb pikaks.
Tšehhitar suudab kolm geimpalli päästa. Kanepi tegi ridamisi lihtvigu.
Kolmas punkt tuleb võrgust. Kolm geimpalli.
Ja ka kiirelt teine punkt - 30:0.
Kanepi juhib äralöögi järel 15:0.
Mängu üldpunktid on eestlanna kasuks 41:21...
2:1. Kanepi murrab taas!
15:40. Kanepil kaks murdepalli.
Isegi oma esimeselt servilt on Siniakova võitnud teises setis vaid 27% punktidest.
Kanepi asub tšehhitari servil kiirelt 30:0 juhtima. Tsehhitari serv ei õnnestu üldse ega valmista Kanepile mingeid raskusi.
Siniakova saab ootamatult murdepalli.
1:1. Siniakova murrab koheselt tagasi. Täpselt nagu avaseti alguses - täiesti tühjalt kohalt ja Kanepi lihtsate eksimuste tõttu.
Kanepi servil on jõutud seisuni 30:30. Kanepi lõi korra võrku ja korra pikaks.
Kanepi alustab ässaga.
Kanepil on olnud juba 10 murdepalli, millest ta on realiseerunud neli (Siniakova 1/1).
1:0. Kanepi murrab täpse äralöögiga.
Kanepi tõrjub taas hästi ja Siniakova lööb kohe auti.
Kanepi sai kolmanda murdpalli, kuid lööb siis võrku. Mäng tasa.
Tsehhitar suudab mõlemad murdepallid päästa.
15:40 ja Kanepil kohe kaks murdepalli.
15:30. Kanepi löögid on liiga võimsad ja Siniakova lihtsalt ei jõua pallini.
Teine sett algas. 15:15 Siniakova pallingul.
Avaseti statistika on lausa masendavalt ühepoolne.
Kanepi hoiab pallingut kuivalt ja võidab avaseti kõigest 28 minutiga 6:1. Suurepärane algus!
Kanepi oma servil kiirelt 30:0 ette.
Hetkel on raske uskuda, et eduseisus olev mängija on maailma edetabelis 100. ja kaotaja 57. kohal..
5:1. Kanepi murrab juba kolmas kord!
Juba 40:0 ja kolm murdepalli! Siniakova toob Kanepi tugevad löögid raskustega ära, kuid lõpuks ei jõua ta tagajoonel pallini.
Kanepi teeb kümnenda äralöögi ja pääseb 30:0 ette.
Siniakova servil esimene punkt Kanepile.
4:1. Kanepi hoiab oma servi kindlalt. Winner`id on kogenud eestlanna kasuks juba 9:1. Kui esimese servi õnnestumise protsent on üsna võrdne (75 vs 77%), siis oma teiselt servilt pole Siniakova saanud veel ühtegi punkti.
Kanepi on selgelt parem hetkel, ta juhib 40:15.
15:15 Kanepi servil.
3:1. Kanepi murrab teistkordselt! Tšehhitar lõi pika pallivahetuse lõpuks auti.
Kanepi saab veel ühe murdepalli, kui Siniakova lõi pikaks.
Kanepi tõrje ebaõnnestub täielikult. Mäng tasa.
Ka teine murdepall ei too edu.
Esimest murdevõimalust eestlanna ei realiseeri, lüües võrku.
40:0 ja Kanepil kolm murdepalli.
Kanepi mängis vastase platsilt välja ja võtab kindla punkti.
15:0. Kanepilt kuues äralöök.
Winnerid on hetkel Kanepi kasuks 5:0, sundimata vead 6:6.
2:1. Kanepi lööb pika pallivahetuse lõpuks auti ja tšehhitar murrab! See murre tuli väga ootamatult, sest eestlanna juhtis veel turvaliselt 40:15.
Kanepi lööb võrku ja annab tšehhitarile esimese murdevõimaluse.
Kanepi sai edu, kuid järgmine punkt Siniakovale.
Mäng tasa. Tšehhitaril oli veidi abi ka võrgupuutest.
40:30. Kanepi lõi pikaks.
Kanepi hea servi järel lööb tšehhitar stopi võrku. 40:15.
30:15. Kanepi juhib oma pallingul.
2:0. Kanepi mängib ründavalt ja murrab! Siniakova on mängu alguses suurtes raskustes. Kui Kanepil on kirjas neli äralööki, siis Siniakoval 3 sundimata viga.
Esimene murdepall Kanepile.
15:30. Kanepi tõstab palli kenasti üle Siniakova, kes on läinud võrku.
15:15. Siniakova lööb esimese pallivahetuse pikaks. Seejärel lööb Kanepi auti.
1:0. Kanepi võidab oma esimese servigeimi kiiresti ja pingevabalt.
Kanepilt esimene äss - 40:15.
30:15, eestlanna lõi võrku.
Kanepi pääseb kiiresti 30:0 ette.
Kanepi alustas servimist!
Avasetis alustab servimist Kanepi.
35-aastane Kaia Kanepi ja temast 11 aastat noorem Katerina Siniakova on tulnud väljakule, algas soojendus.
2014. aasta US Openi võitja Cilic tegi võimsa tagasituleku ning alistas Kudla 6:7 (3), 3:6, 7:5, 7:5, 6:3. Matš kestis üle kolme ja poole tunni. Nüüd tuleb lõpuks Kanepi ja Siniakova kord.
Kanepi mängu alguseks pakutakse 00.40.
Cilic võidab neljanda seti Kudla vastu 7:5 ning selles matšis ootab ees otsustav viies sett. Kohtumine on kestnud juba 3 tundi.
Cilici ja Kudla neljas sett on jõudnud seisuni 4:4. Vaevalt enne 00.30 Kanepi väljakule pääseb.
Cilic võidab kolmanda seti 3:5 kaotusseisust 7:5 ning nüüd on kindel, et Kanepi enne südaööd väljakule ei pääse.
Cilic on välja võidelnud viigi 5:5. See matš ei pruugi veel niipea lõppeda.
Ukrainas sündinud, aga USA-d esindav Denis Kudla (ATP 111.) on valmistamas suurüllatust, juhtides Cilici vastu kolmandas setis 5:3.
Kanepi ja Siniakova mängule eelnevas kohtumises on 31. asetusega Marin Cilic suurtes raskustes Denis Kudla vastu. Horvaat on kaotanud esimesed setid 6:7 (3) 3:6. Hetkel algab kolmas sett. Kui Cilic suudab mängu pöörde tuua, ei pruugi Kanepi enne südaööd väljakule pääseda.