"Isiklikult olen ma vaktsineerimise vastu ning ma ei tahaks, et keegi sunniks mind seda tegema, et saaksin reisida," vahendas Reuters 17-kordse suure slämmi võitja sõnu. "Kui see tehakse kohustuslikuks, siis mis saab? Peaksin sellisel juhul otsuse vastu võtma."

"Mul on oma seisukoht antud asjaga seoses, aga võib-olla pean oma arvamust muutma. Hüpoteetiliselt, kui hooaeg jätkub juulis, augustis või septembris, ehkki see tundub ebatõenäoline, hakatakse kohe vaktsiini nõudma, sest oleksime range karantiini alt väljas ja vaktsiini veel pole."

Sarnaselt kogu ülejäänud spordimaailmale on üleilmne eriolukord ka tennises võistluskalendri pea peale pööranud. Tänavu jääb esmakordselt pärast teist maailmasõda ära Wimbledoni suure slämmi turniir ning edasi on lükatud French Open, mis peaks uue kava kohaselt algama 20. septembril ehk nädal pärast US Openi lõppu. US Openi osas plaanivad korraldajad otsuse teha juunis.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!