New York on USA-s kõige suurema koroonaviiruse levikuga osariik, kus on registreeritud juba peaaegu 8000 COVID-19 surma. Seega on seal surnud juba rohkem inimesi, kui neid hukkus 9/11 terrorirünnakus.

New Yorgi tennisekeskuse territooriumil valmistatakse praegusel ajal ka toidupakke lastele, tervishoiutöötajatele, patsientidele ja teistele abivajajatele. Ühe päeva jooksul väljastatakse sealt rohkem kui 25 000 toidupakki.

Tänavust US Openit pole veel edasi lükatud ega tühistatud, kuid tundub ebatõenäoline, et see planeeritud ajal läbi saadakse viia. Põhiturniir peaks algama 31. augustil ja lõppema 13. septembril.

Suure slämmi turniiridest on juba ära jäetud Wimbledon ning 20. septembrile edasi lükatud French Open. Nii WTA kui ka ATP turniirid on peatatud kuni vähemalt 13. juulini.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!