Avasetis sai näha koguni kuut servimurret. Kontaveit jäi kiirelt 0:2 kaotusseisu, aga suutis omapoolse murdega seisu viigistada. Eestlanna pääses omakorda 4:3 ette, kuid siis murdis Swiatek vastu, viigistades seisu. 5:5 seisult sai Kontaveit kirja kolmanda murde, kuid oma servi ta ei suutnud hoida ning poolatar viis avaseti kiiresse lõppmängu. Seal näitas 18-aastane Swiatek juba kindlamat mängu, võites lõpuks avaseti 7:6 (4). Esimene sett kestis kokku 59 minutit.

Teine sett kujunes samuti murreterohkeks. Taaskord läks Swiatek 2:0 juhtima, aga eestlanna suutis seisu viigistada. Seejärel kaotas maailma 31. reket oma pallingugeimi, kuid taas ei meie tennisist vastust võlgu. 5:5 seisult suutis Kontaveit oma servi hoida ning teenis seejärel otsustava murde, millega võitis teise seti 7:5.

Otsustav sett kujunes tõeliseks närvide mänguks. Kontaveit alustas viimast setti võimsalt ja pääses 3:0 juhtima. Eestlanna murdis veel teiselgi korral vastase pallingu ning oli ees juba 5:1. Seejärel tõi aga Swiatek mängu muutuse ning võitis neli geimi järjest. Õnneks sai Kontaveit kergest mõõnast üle ja kangutas trilleri ikkagi enda kasuks.

Tipphetked:

Kontaveit sai kirja kolm serviässa ja kaks topeltviga, Swiatekil olid vastavad näitajad kaks ning kolm. Äralööke tegi Kontaveit 29, poolatar 42, aga Swiatekil kogunes lihtvigu samuti rohkem - koguni 51. Eestlanna tegi samal ajal 35 lihtviga.

Kaheksa parema hulgas ootab Kontaveiti ees maailma kolmas reket Simona Halep, kes oli 6:4, 6:4 parem belglannast Elise Mertensist (WTA 17.).

ANETT KONTAVEIT - IGA SWIATEK
Kontaveit suutis 5:1 eduseisu maha mängimisest üle olla ja teenis lõpuks vägeva võidu, alistades otsustavas setis Swiateki 7:5. Anett Kontaveit on esmakordselt suure slämmi turniiril kaheksa parema seas!
OLEMAS!
40:30. Kontaveitil matšpall.
30:15. Swiatek lööb palli pikaks.
15:15.
6:5. Super! Kontaveit saab üliolulise geimi kätte ja lõpetab sellega vastase neljageimilise võiduseeria. Nüüd on taas raskes seisus poolatar.
30:15. Kontaveitilt hea serv.
5:5 Ja ongi seis taas viigis.
15:40. Swiatekil kasutada kaks geimpalli.
0:30. Poolatar on juba selgelt sõiduvees.
5:4. Swiatek on välja tulnud 1:5 kaotusseisust ning jõudnud nüüd vaid geimi kaugusele Kontaveitist. Väga olulised hetked on nüüd ees.
30:40. Swiatekil taas murdepall...
30:30. Kontaveit tuleb surve alt välja ja võidab raske punkti.
5:3. Swiatek hoiab oma geimi kindlalt. Kontaveit hakkab aga servima matši võidu peale taas.
30:30. Swiatek lööb võrku.
5:2. Kolmanda murdepalli saab Swiatek siiski kätte.
30:40. Kontaveit on kaks murdepalli suutnud päästa.
0:40. Swiatekil omakorda nüüd 3 murdepalli kasutada.
5:1. Kontaveit murrab kindlalt vastase pallingu ja asub servima matši võidu peale! Teda lahutab üks geim karjääri esimesest suure slämmi kaheksandikfinaalist.
40:0. Kontaveitil kasutada kolm murdepalli.
4:1! Kontaveit hoiab oma geimi nulliga. Kõik ohjad on hetkel eestlanna käes.
3:1. Swiatek saab ikkagi oma geimi kätte ja hoiab veel oma lootusi otsustavas setis elus.
40:40. Kontaveitil on olnud kaks murdepalli, aga vastane on suutnud mõlemad päästa. Seis taas tasa.
40:40. Swiatekilt kaks lihtviga järjest. Kas Kontaveit suudab veel ühe murde saada?
3:0. Võimas! Kontaveit mängib hingega ning võitleb iga punkti lõpuni, mis toob lõpuks ka edu. Eestlanna võidab oma pallingugeimi ja on teeninud 3-geimilise edu.
2:0! Super! Kontaveit saab servimurde kiirelt kätte. Ühtlasi on eestlanna võitnud nüüdseks neli geimi järjest.
40:30. Suurepärane punkt Kontaveitilt, kes teenib ühtlasi murdepalli!
1:0. Kontaveit kangutab tasavägise geimi enda kasuks ning pääseb esmakordselt ses kohtumises esimesena setti juhtima.
Otsustav sett on alanud! Kontaveit servib taas.
7:5. OLEMAS! Kontaveitilt suurepärane servitõrje ja veerandfinalist selgub otsustavas setis!
40:15. Vastane eksib, Kontaveitil kasutada kaks settpalli!
30:15. Kontaveit sunnib Swiateki eksima.
6:5. Kontaveit võidab omakorda servigeimi punktigi loovutamata. Kas Swiatek suudab oma geimi hoida või murrab eestlanna vastase pallingu?
0:30. Swiatek mängib osavalt reketiga jalge vahelt ja on saanud väikese edu kätte.
5:4. Kontaveit hoiab oma servi ja on geimi kaugusel seisu viigistamisest!
4:4. Järjekordne pööre mängus! Kontaveit saab hädavajaliku murde kätte ja viigistab seisu.
A:40. Kontaveitil kasutada teine murdepall selles geimis.
40:30. Swiatekilt lihtviga, eestlannal murdepall.
30:0. Kontaveit võrgus ei eksi ja on saanud väikese edu sisse.
3:4. Swiatek näitab võrgus suurepärast mängu ning pääseb murdega ette. Kas Kontaveit suudab kiirelt vastata?
15:40. Kontaveit lööb auti, vastasel kasutada kaks murdepalli.
3:3. Swiatek ei jää vastust võlgu ja võidab oma servi nulliga.
3:2. Kontaveit loovutab oma geimis vastasele vaid punkti. Eestlanna mängu on tulnud uus hingamine.
2:2. Olemas! Kontaveit viigistab seisu.
40:30. Swiatek lööb auti, Kontaveitil murdepall.
1:2. Hea! Seda geimivõitu oli eestlannal hädasti vaja.
40:15. Kontaveit on viimased punktid mänginud agresiivsemalt.
0:2. Kontaveit lööb võrgu pealt auti ja Swiatek saab oma geimi võrdlemisi kindlalt kätte. Poolatar on mängimas hetkel enesekindlamalt ja vabamalt.
15:30. Poolatarilt tugev rabak.
0:1. Swiatek kasutab Kontaveiti nõrgaks jäänud teise servi ära ja alustab teist setti kohe murdega.
0:40. Swiatek näitab mängib väga agressiivselt ja on teeninud kolm murdepalli.
Teine sett on alanud, Kontaveit servib.
Swiatek kasutab kahe seti vahel meditsiinilt pausi, et arst saaks tema vasaku reie kinni teipida.
6:7. Swiatek kasutab teise võimaluse ära ning võidab kiire lõppmängu 7:4 ja ühtlasi avaseti 7:6. Tõeliselt tasavägine avasett kestis kokku 59 minutit.
3:6. Swiatekil kasutada kolm settpalli.
3:5. Swiatek näitab suurepärast kaitset ja võtab kolmanda punkti järjest.
3:2. Swiatek teeb topeltvea, Kontaveitil napp edu.
6:6. Nii ongi! Kontaveit eksib, ees ootab kiire lõppmäng.
0:40. Poolataril kasutada kolm järjestikust murdepalli. Kas tõesti näeme juba kuuendat servimurret?
6:5. Kontaveit saab murde kätte ning asub servima avaseti võidu peale!
40:15. Kontaveit sunnib vastase eksima, eestlannal kaks murdepalli.
5:5. Kontaveit saab oma servigeimi vahelduseks kindlalt kätte ja seis taas tasa.
4:5. Swiatek näitab taas võimast eestkätt ja läheb juhtima. Kontaveit hakkab servima olukorrast, kus tal on selg vastu seina.
30:40. Kontaveit pääses 30:0 ette, aga poolatar on jõudnud punkti kaugusele geimivõidust.
4:4. Kontaveitilt väga valusal hetkel topeltviga ja Swiatek saab teisel katsel murde kätte. 8 geimiga on juba 4 murret siin setis nähtud!
40:40. Swiatekilt suurepärane diagonaallöök, mille vastu on võrku tunginud Kontaveit võimetu.
4:3. Käes! Kontaveit saab teisel võimalusel murde kätte ning pääseb omakorda setti juhtima! Mõlemad tennisistid on näitamas head tennist ja senine kohtumine on väga tasavägiselt möödunud.
40:40. Võimas rabak Swiatekilt viigistab seisu.
40:30. Swiatek lööb võrku, Kontaveitil kasutada murdepall.
3:3. Kontaveit võtab 0:40 kaotusseisust 5 punkti järjest ja teenib geimivõidu!
40:40. Suurepäraste servidega viigistab Kontaveit seisu.
15:40. Kontaveit päästab enesekindlalt ja jõuliselt mängiva Swiateki vastu ühe murdepalli, vastasel kaks veel jäänud.
0:30. Kontaveit on jäänud oma servigeimis surve alla.
2:3. Swiatekilt kaks serviässa järjest ja poolatar pääseb taas matši juhtima.
30:15. Kontaveit pääseb tugeva tagantkäega vastase servigeimi juhtima.
2:2. Kontaveit tuleb raskest seisust välja, päästes kolm murdepalli ja viigistab seisu avasetis.
40:40. Swiatek teenis murdepalli, aga eestlanna päästis selle serviässaga.
30:30. Swiatek pääses kahe punktiga ette, aga on seejärel kaks korda auti löönud.
Samal ajal on selgunud Kontaveiti ja Swiateki vahelise kohtumise võitja vastane veerandfinaalis. Maailma kolmas reket Simona Halep alistas 6:4, 6:4 belglanna Elise Mertensi.
1:2. Super! Kontaveit murrab kohe nulliga vastase pallingu vastu.
30:0. Kontaveit on alustanud vastase servigeimi aktiivselt. Kas eestlanna suudab murdega vastata?
0:2. Swiatek lööb tugeva eestkäe löögiga palli puhtaks ja saab esimese murde kätte!
30:40. Poolatar võtab kolmanda punkti järjest ning tal on kasutada matši esimene murdepall.
30:0. Kontaveitilt serviäss.
0:1. Swiatek alustab mängu tugeva servigeimiga, loovutades Kontaveitile vaid ühe punkti.
15:15. Kontaveit eksib servitõrjel.
Swiatek alustab servimist ja kohtumine on alanud!
Kontaveit ja Swiatek on tegemas sooja. Ilm paistab hetkel Melbourne Arena kohal soe ja päikseline.
Swiatek ja Kontaveit on tulemas väljakule.
Tervist, unetud tennisesõbrad! Melbourne Arenal on esimene matš, milleks oli legendide paarismängu kohtumine Tommy Haasi/Mark Philippoussise ja Henri Leconte/Todd Woodbridge'i vahel lõppenud ning seega peaks peagi algama Anett Kontaveiti ja Iga Swiateki vaheline kohtumine.