Avasetis sai näha nelja servimurret. Kõigepealt pääses 2:1 juhtima Krejcikova, millele aga Kanepi kohe omapoolse murdega vastas, tehes seisuks 2:2. Tšehhitar võitis 4:4 seisult taas eestlanna pallingu ja asus servima seti võidule. Maratoniks kujunenud geimi, kus vahepeal oli Krejcikoval kasutada kaks settpalli, suutis Kanepi siiski enda kasuks kangutada, kasutades ära kuuenda (!) murdepalli.

6:5 seisul oli eestlannal endal kaks settpalli kasutada, aga kumbagi ta realiseerida ei suutnud. Krejcikova tuli raskest seisust välja ja viis avaseti kiiresse lõppmängu, mille ta võitis 7:3.

Teine sett kuulus juba kindlalt Kanepile. Eestlanna murdis kahel korral Krejcikova pallingu ja võitis 37 minutit kestnud teise seti 6:2.

Sarnaselt teisele setile alusta Kanepi ka kolmandat servimurdega. Vastasel oli aga vastus olemas, viigistades seisu 1:1 peale. Otsustava murde tegi Krejcikova kolmanda seti kuuendas geimis. Edu 24-aastane tennisist enam käest ei andnud ja võitis lõpuks seti 6:3. Kokku kestis kolmesetiline lahing kaks tundi ja 30 minutit.

Mõlemad tennisistid said kirja kuus serviässa, topeltvigu tegi eestlanna kaks, tšehhitar kolm. Äralööke tegi Kanepi 36 vastase 44 vastu. Lihtvigu kogunes eestlanna kontole 36, vastasele 39.

Järgmises ringis ootab Krecjikovat ees Jekaterina Alexandrovaga (WTA 28.), kes oli 6:4, 4;6, 6:2 parem Jil Beilen Teichmannist (WTA 68.).

KAIA KANEPI - BARBORA KREJCIKOVA
Lõpustatistika. Sellega ka tänaseks lõpetame! Australian Open jätkub Eesti spordisõprade jaoks juba homme, kui võistlustules on Anett Kontaveit!
Läbi! Krejcikova kasutab teise matšpalli ning võidab otsustava seti 6:3. Tšehhitari võidunumbriteks jäid lõpuks 7:6 (3), 2:6, 6:3.
A:40. Esimese matšpalli Kanepi päästab, aga Krecjikoval on juba teine.
30:40. Kanepi lööb auti, vastasel kasutada matšpall.
Tennisistid on naasnud väljakule!
Telepilt avaldab lootust, et mäng võib peagi siiski jätkuda.
Anname esimesel võimalusel mängu jätkumisest teada.
30:30 - ja sellisel hetkel hakkab vihma sadama... Hetkel on kohtumine peatatud.
3:5. Kanepi näitas head taset ja võitis oma servigeimi kindlalt. Krejcikova hakkab aga servima matši võidu peale.
2:5. Vastane hoiab oma pallingut ja on geimi kaugusel teisest ringist. Nüüd on ohjad juba Krejcikova käes. Kas Kanepi suudab mängu veel muutuse tuua?
2:4. Valus eksimus - Kanepi eksib võrgu pealt rabakuga ja Krejcikova saab olulisel hetkel servimurde kätte.
15:40. Kanepi on ühe murdepalli päästnud, kaks veel ees.
2:3. Servimurret siiski ei tule, kui vastane kasutab ära neljanda geimpalli.
40:40. Kanepi on võitnud 3 punkti järjest ja viigistanud tšehhitari servigeimis seisu. Potentsiaalne murre siit oleks juba väga hea...
2:2. Teise geimpalli siiski Kanepi kasutab ära ja viigistab seisu.
40:15. Tšehhitas mängib võrgus edukalt ja vähendab kaotusseisu.
1:2. Krejcikova mäng on enesekindlamaks muutunud ja ta loovutab sedapuhku Kanepile vaid punkti.
1:1. Krejcikova ei jää aga vastust võlgu ja võidab Kanepi servigeimi nulliga.
1:0. Hea! Kanepi kasutab teise murdepalli ära ja pääseb otsustavat setti murdega juhtima.
40:40. Kanepi tuli välja 15:40 kaotusseisust ja teenis ka ühe murdepalli, aga Krejcikova tõrjus selle. Seis taas tasa.
Krejcikova alustab kolmandas setis servimist!
6:2. Tehtud! Kanepi võtab teise seti kindlalt ära ja viib kohtumise otsustavasse setti! Teises setis oli eestlanna vastasest selgelt üle, loodetavasti jätkub sama ka kolmandas.
40:30. Kanepil kasutada settpall...
5:2. Krejcikova kallutab tasavägise geimi enda kasuks. Kanepi hakkab aga servima seti võidule.
5:1. Kanepi tugev eestkäelöök toob eestlannale taas geimivõidu. Kõik võtmed teises setis on eestlanna käes!
4:1. Teeniski ja kasutas selle ka kohe ära! Eestlanna teises setis juba 4:1 juhtimas.
40:40. Kanepi tuli välja 15:40 kaotusseisust. Kas eestlanna teenib murdepalli?
3:1. Kanepi tugev serv toob eestlannale geimivõidu.
30:15. Krejcikova tõrjub servi tagant pikaks.
2:1. Tšehhitar mängib seda geimi juba kindlalt ning ei loovuta Kanepile punktigi.
2:0. Kanepi hoiab oma servi!
1:0. Hea algus! Kanepi murrab alustuseks vastase pallingu.
40:15. Kanepil kohe alustuseks kasutada kaks murdepalli.
Teine sett on alanud!
Veidi statistikat avasetist:
6:7. Kanepi suutis 0:6 kaotusseisust 3 punkti tagasi võtta, aga neljanda settpalli Krejcikova siiski realiseeris. Avasett seega 7:6 tšehhitarile.
1:6. Kanepi on ühe settpalli päästnud, viis veel ees...
0:3. Krejcikova on pääsenud juba kolme punktiga ette.
6:6. Krejcikova päästab kaks settpalli ja võidab geimi. Ees ootab kiire lõppmäng.
40:40. Kanepilt tugev eeskäelöök napilt auti.
40:30. Kanepil kasutada esimene settpall...
30:15. Kas Kanepi saab esimese settpalli?
6:5. Kanepi võidab oma geimi kindlalt ja on juba omakorda 1 geimi kaugusel avaseti võidust.
30:15. Krejcikova lööb palli tagant pikaks.
5:5! Käes! Kanepi saab kuuendal katsel maratongeimi kätte, vahepeal oli juba vastasel kasutada kaks settpalli.
A:40. Kanepil kasutada juba kuues murdepall.
40:40. Milline geim! Kanepil on olnud kasutada 4 murdepalli ja vastasel omakorda üks settpall, hetkel seis taas tasa.
40:30. Krejcikova on juba kaks murdepalli tagasi mänginud.
40:0. Kanepil kasutada 3 murdepalli!
30:0. Kanepilt kaks head punkti ja eestlannal väike edu vastase servigeimis.
4:5. Krejcikova kasutab esimese murdepalli ära ja asub servima seti võidule.
15:40. Enesekindlalt mängival tšehhitar kasutada kaks murdepalli. Olulised hetked esimeses setis...
0:30. Kanepi on jäänud oma geimis raskesse seisu.
4:4. Krejcikova võidab geimi nulliga.
0:40. Krejcikova on oma geimi kindlalt alustanud.
4:3. Kanepi hoiab oma pallingugeimi ja läheb taas juhtima avasetti.
40:15. Kanepi tugev serv sunnib vastase eksima.
3:3. Krejcikova saab raske geimi kätte.
15:15. Tšehhitar lööb tagantkäe võrku.
3:2. Eestlanna jäi 0:30 taha, aga võttis seejärel neli punkti järjest.
30:30. Kanepi on oma geimis tulnud välja raskest seisust.
2:2. Krejcikova lööb auti ja Kanepi murrab tagasi!
30:30. Kanepi lööb servi vastuvõtu auti.
15:0. Krejcikova alustab servimist topeltveaga.
1:2. Krejcikova kasutab teise võimaluse ära ja kohtumise esimene murre on sündinud.
15:40. Tšehhitarilt tugev äralöök ja tal kasutada kaks murdepalli.
15:30. Kanepi on jäänud oma servigeimil kaotusseisu.
1:1. Krejcikova hoiab siiski kindlalt servi, loovutades vaid 1 punkti.
15:40. Krejcikovalt lihtviga.
0:30. Kanepi eksib servi vastuvõtul.
1:0. Kanepi hoiab oma servi nulliga!
Tšehhitar eksib ja Kanepi juba 40:0 ees.
Kanepi alustab servimist. Mäng algas!
Kanepi ja Krejcikova on jõudnud väljakule ja asuvad sooja tegema.
Tehtud! Görges saabki kindla 6:1, 6:2 võidu ja sammub järgmisesse ringi.
Nimelt on Julia Görges juhtimas Viktoria Kuzmova vastu 6:1, 5:2. Kui nende mäng läbi, ootabki ees Kanepi ja Krejcikova vaheline matš.
Tervist, kirglikud tennisesõbrad! Tundub, et juba peagi saame kaasa elada Kaia Kanepi esimese vooru mängule.

Kui Kanepi pääses põhiturniirile otse, siis 24-aastane tšehhitar pidi läbima kvalifikatsiooni. Kanepi ja Krejcikova vaheline kohtumine on viienda väljaku teine matš ning peaks algama Eesti aja järgi ööl vastu esmaspäeva kella 3 ja 4 vahel. Siiski pole välistatud ka mängu edasilükkamine, sest Melbourne'is on kogu esmaspäeva jooksul suur vihmavõimalus.

Kanepi ja Krejcikova pole varasemalt omavahel mänginud.

Võidu korral võib Kanepi teises ringis vastamisi minna 25. paigutusega venelanna Jekaterina Aleksandrovaga, kes kohtub esimeses ringis šveitslanna Jil Teichmanniga (WTA 67.).

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 29.) läheb aasta esimesel suure slämmi tenniseturniiril ehk Austraalia lahtistel meistrivõistlustel loosi tahtel avaringis vastamisi austraallanna Astra Sharmaga (WTA 110.) Kontaveiti kohtumine peetakse ööl vastu teisipäeva.