Kindlat servi näidanud Kontaveit lõi tund ja 20 minutit kestnud mängus kuus ässa, realiseeris kaheksast murdepallist kolm ning suutis vastase kõik kuus murdevõimalust pareerida. Esimeselt servilt võitis Kontaveit lausa 80% punktidest, matši üldpunktid jäid eestlanna kasuks 65:57.

"See oli võrdne mäng ja olen õnnelik, et pääsesin teise ringi. Servisin täna väga hästi ja usun, et see tõi mulle ka edu," sõnas Kontaveit matši järel peaväljakul antud intervjuus."Mängu alguses olin esimestes geimides pisut rabe, kuid suutsin siis mängu hästi sisse elada. Mulle meeldib siin mängida ja olen oma tänase esituse üle väga õnnelik." lisas eestlanna.

Kohtumist alustas kindlamalt Prantsusmaa esireket, kes sai Kontaveiti kolme esimese servigeimi jooksul kokku neli murdepalli, kuid ei suutnud neist ühtegi ära kasutada. Seitsmendas geimis murdis esimesena hoopis Kontaveit ja pääses 4:3 juhtima. 5:3 seisul oli eestlannal Garcia servil lausa neli settpalli, ent prantslanna näitas külma närvi ja suutis need kõik päästa. Oma pallingul oli aga Kontaveit kindel, võitis geimi kuivalt ja seega avaseti 6:4.

Teine sett kulges esimesele väga sarnaselt ning ka nüüd jõudis Kontaveit esimese murdeni seitsmendas geimis. Seejärel võitis eestlanna Garcia pallingu ka üheksandas geimis ja lõpetas matši 6:4, 6:3 võiduga.

Möödunud aastal jõudis Kontaveit Stuttgardis poolfinaali, kus pidi tunnistama hilisema võitja Karolina Pliškova paremust (WTA 4.).

Kontaveiti-Garcia paari võitja kohtub teises ringis Anastassia Pavljutšenkova ja Julia Görgese vahelise mängu võitjaga.

Anett Kontaveit - Caroline Garcia
Mängu statistika:
Fänn: Meie Anett tegi oma töö väga kaunilt, nagu Ta isegi on. Aitäh!
fänn: suurepärane!!! Kiitus ja palju õnne!
KÕIK! Kontaveit murrab ja võidab matši 6:4, 6:3!
Kontaveit saab kaks murdepalli ehk matšpalli, esimese prantslanna päästab!
5:3. Kontaveit hoiab pallingut ja jõuab mängu võidust geimivõidu kaugusele!
4:3. Kontaveit murrab! Väga sarnane stsenaarium avasetile, ka siis tuli eestlanna esimene murre seitsmendas geimis.
3:3. Kerge geim Kontaveitile ja mäng taas tasa.
Kontaveit pääseb oma servil kiirelt 40:0 ette.
2:3. Garcia on taas oma pallingul kindel.
2:2. Kontaveit saab üsna kerge vaevaga oma pallingugeimi kätte. Geim lõpeb eestlanna kuuenda ässaga.
1:2. Kordub sama, mis avaseti alguses. Garcia on oma servigeimides kindlus ise. Ka nüüd ei loovutanud prantslanna ühtegi punkti.
1:1. Kontaveit võidab neli viimast pallivahetust ja viigistab.
Ka teise murdepalli suudab Anett päästa.
Esimese Anett päästab. Garcia murdepallide realiseerimine siiani kuuest 0.
Garcia saab kaks murdepalli - 15:40...
0:1. Garcia alustab teist setti kindlalt ja võidab oma serveigeimi veenvalt.
6:4. Kontaveit hoiab pallingut, loovutamata ühtegi punkti ja võidab avaseti 46 minutiga!
5:4. Garcia võidab lõpuks selle maratongeimi ja jääb avasetis mängu.
Garcia näitab külma närvi, teeb hea servi ja päästab ka selle settpalli!
Neljas settpall!
Garcia päästab ka selle settpalli!
Kontaveit paneb vastase surve alla, teeb ilusa äralöögi ja teenib kolmanda settpalli!
Garcia päästab mõlemad!
Kontaveitil kaks settpalli!
Eestlanna pääseb oma servil kiirelt 40:0 ette.
5:3. Kontaveit hoiab pallingut kindlalt, loovutamata ühtegi punkti.
4:3. Kontaveit murrab! Eestlanna agressiivne mäng tõi edu.
Kontaveit jõuab esimese murdepallini - 40:30.
Garcia lööb esimese ässa ja juhib 30:15.
3:3. Kontaveit hoiab pallingut, lüües geimi lõpuks kolmanda ässa. Eestlanna on aga pidanud siiani on pallingugeimides märksa rohkem vaeva nägema kui Garcia.
Kontaveiti pallingul on jõutud seisuni 40:40. Eestlanna päästis ka ühe murdepalli, lüües ässa!
Ka Kontaveit pidas treeneriga aru.
Garcia kasutab pausi ajal võimalust, et oma isast treeneriga nõu pidada. Treener rahustab prantslannat ja kiidab teda korraliku mängu eest.
2:3. Garcia loovutab oma pallingugeimis kaks punkti ja asub taas juhtima.
2:2. Kontaveit tuleb taas raskest seisust välja ja viigistab.
Kontaveit päästab murdepalli mängu esimese ässaga! Ülivajalikul hetkel.
Garcia saab matši kolmanda murdepalli...
Kontaveiti servil on jõutud seisuni 40:40.
1:2. Garcia jääb 0:30 kaotusseisu, kuid suudab oma pallingugeimi hoida.
1:1. Kontaveit võidab neli punkti järjest ja viigistab!
Garcia tõrje läheb pikaks ja Kontaveit päästab ka teise murdepalli.
Kontaveit päästab esimese murdepalli.
Veel üks topeltviga ja kaotusnumbrid 15:40.
Kontaveit teeb matši esimese topeltvea ja jääb 0:30 kaotusseisu.
0:1. Garcia võidab esimese geimi punktigi loovutamata.
Anett Kontaveiti (WTA 15.) ja maailma 21. numbri Caroline Garcia matš on alanud. Servimist alustas Prantsusmaa esireket.
Azarenka on võitnud Zvonarevat 7:5, 6:4. Järgnevalt on peaväljakul Kontaveiti ja Garcia kord! https://twitter.com/WTA/status/1121043936179445760
Azarenka-Zvonareva matšis on jõutud seisuni 7:5, 4:4.
Zvonareva on pääsenud teises setis Azarenka vastu 3:2 juhtima. Seega ei pruugi see matš veel niipea lõppeda.
Kontaveiti-Garcia matšile eelnevas kohtumises on Viktoria Azarenka hetkel Vera Zvonareva vastu juhtimas 7:5, 2:1.
Tere, tennisesõbrad! Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 15.) alustab Stuttgarti tippturniiri täna, kui kohtub avaringis maailma 21. reketi Caroline Garciaga Prantsusmaalt. Delfi TV teeb mängust otseülekande.