33-aastase Kanepi mäng lagunes avaseti 5:4 eduseisus, kui ta ei suutnud oma pallingugeimi hoida ja kaotas lõpuks kiire lõppmängu 1:7. Teine sett kuulus ameeriklannale juba kindlalt 6:1.

Kanepi lõi tund ja 34 minutit kestnud mängus (sellest avasett 59 minutit) kolm ässa, tegi kaks topeltviga ja realiseeris 11-st murdepallist vaid kolm (27%). Viis ässa löönud 25-aastasel ameeriklannal oli samuti 11 murdevõimalust, millest ta kasutas ära kuus (55%). Tänu teise seti kindlale ülekaalule jäid matši üldpunktid Collinsi kasuks 76:59.

Kanepi alustas avasetti murdega, kuid kaotas kohe oma pallingugeimi otsa. Seti keskel suutis ameeriklanna taas murda ja pääses juhtima 4:2, ent siis võitis Kanepi kolm geimi järjest. Paraku ei suutnud eestlanna siis oma pallingut hoida ja sett läks kiiresse lõppmängu, mida domineeris juba kindlalt ameeriklanna. Teises setis jäi eestlanna kiiresti 0:4 kaotusseisu ega suutnud enam imet teha.

Kui Kanepi oli Charlestonis alistanud lisaks Mertensile avaringis venelanna Veronika Kudermetova (WTA 80.), siis Collins oli üle olnud Madison Brengle'ist (WTA 97.) ja Aliona Bolsova Zadoinovit (WTA 147.). Collinsi karjääri parim tulemus pärineb selle aasta algusest, kui ta jõudis Austraalia lahtistel koguni poolfinaali.

Kaia Kanepi - Danielle Collins
Kõik! Teine sett 35 minutiga Danielle Collinsile 6:1 ja ameeriklanna pääseb veerandfinaali!
1:5. Collins hoiab pallingut.
1:4. Kanepi saab teises setis esimese geimivõidu kätte. Geimi lõpetas Kanepi matši kolmanda ässaga.
0:4. Collins servib geimi lõpus kadestamisväärselt kindlalt ja hoiab pallingut.
Paraku lähevad kõik kolm murdepalli vett vedama, viik!
Kanepil murdepallid seisul 40:0!
Ai-ai! Collins pääseb 40:15 ette.
0:3. Kanepi teeb selgelt liiga palju lihtvigu ja kaotab taas oma servigeimi! Väga raske seis kogenud eestlanna jaoks.
0:2. Collins päästab Kanepi ühe murdepalli ja suudab pallingut hoida.
0:1. Kahjuks geim ikkagi Collinsile!
Kanepi päästab kolm murdepalli!
0:40 ja kolm murdepalli!
Teise seti alustuseks jääb Kanepi oma pallingul 0:30 kaotusseisu.
Avasett Collinsile 7:6, kiire lõppmäng 7:1.
Kanepi sai esimese punkti - 1:6.
Ja nüüd juba 6:0, Collinsil kuus settpalli.
Juba 5:0...
Collins juhib 4:0.
Kahjuks juba 3:0 ameeriklannale, kes hakkab servima.
Kanepi servib ja 2:0 Collinsile.
1:0 Collinsile.
6:6. Kanepi lööb kaks ässa, hoiab pallingut ja viib avaseti kiiresse lõppmängu.
5:6. Collins on pallingul kindel ja jõuab setivõidust ühe geimi kaugusele.
5:5. Collins murrab ja jääb avasetis mängu!
Collins pääseb 40:0 ette!
5:4. Kanepi võidab kolmanda geimi järjest ja hakkab servima avaseti võidule!
Kanepile kaks murdepalli - 40:15!
4:4. Kanepi hoiab oma pallingut üsna kindlalt ja on mängus tagasi. Mängitud on 40 minutit.
Kanepi kuulas puhkepausi ajal treeneri nõuandeid, kuid kahjuks pole võimalik  öelda, milliseid näpunäiteid eestlanna täpselt sai.
Kanepi pääseb vastase pallingul 40:0 ette!
3:4. Super! Kanepi murrab kohe tagasi, loovutamata vastasele ühtegi punkti!
2:4. Ai-ai! Collins sai kolm murdepalli ja realiseeris neist teise, tehes ilusa äralöögi! Kanepi on avasetis raskesse seisu jäänud.
2:3. Kanepi annab võimsa lahingu ja saab ka kaks murdepalli, ent väga pikale veninud geimi lõpus on ameeriklanna ikkagi kindlam.
2:2. Kanepi hoiab oma servigeimi.
1:2. Collins on oma servil kindel.
1:1. Kahjuks murrab Collins koheselt tagasi ja mäng viigis.
1:0. Kanepi sai kaks murdepalli ja realiseeris neist teise! Suurepärane algus.
Mäng on alanud Collinsi servigeimiga!
Kanepi ja Collinsi mängu algusajaks on märgitud kell 22.20. Delfi otseülekanne peaks algama kell 22.15.
Tere, tennisesõbrad! Kaia Kanepi ja Danielle Collinsi mäng on peatselt algamas, sest Monica Puig (WTA 63) on just võitnud maailma kümnendat reketit Aryna Sabalenkat 6:2, 7:5.