Kanepi võitis eriskummalise matši skooriga 0:6, 6:0, 7:5. Matš kestis pisut enam kui kaks tundi.

Kaks esimest setti said mängitud sisuliselt kolmveerandtunniga. Esimeses setis punktide ülekaal Mertensil 27-11, teises setis vastupidiselt Kanepil 23-8. Õigeks mänguks läks alles kolmandas setis, mis vältas umbes tund ja veerand.

Kõigepealt õnnestus Kaial murre seti kolmandas geimis ja ta pääses ette 2:1. Tuli veel ka 3:1, ent siis võitis belglanna kolm geimi järjest, minnes omakorda juhtima 4:3. Seejärel läks mitmel korral Kaia jaoks seis kriitiliseks, aga ta tuli rasketest olukordadest auga välja.

Kümnendas servigeimis, Mertensi eduseisul 5:4 jõudis vastane Kaia servil korra matšpallini, aga võidukat punkti ei tulnud. Kanepi lennutas palli tahajoonele, mõne sentimeetri küsimus. See ongi sport. Kanepi sai geimi kätte ja Mertens loopis reketit.

Kaia võttis seepeale vastase pallingugeimi nulliga ning sai seisul 6:5 servida võidule. Teiselt matšpallilt õnnestus panna punkt. Eelnevalt oli Mertensil mitu murdepalli, kuid pelgalt võimalusteks need jäidki. Kohtumise üldpunktid Kanepile 85-83.

Kanepi kolmanda ringi vastane on turniiril 11. asetust omav ameeriklanna Danielle Collins (WTA 34.), kes alistas kahes setis 6:3, 7:6(2) Hispaania esindaja Aliona Bolsova (WTA 147.).

Eelinfo:

Esimeses ringis alistas Kanepi 21-aastase venelanna Veronika Kudermetova (WTA 80.) tulemusega 7:6 (4), 6:3. Turniiril kuuenda asetusega olev Mertens oli avaringis vaba.

23-aastase Mertensi karjääri senine kõrgeim koht edetabelis pärineb möödunud aasta novembrist, kui ta oli 12. Tema arvel on viis WTA turniirivõitu. Kanepi ja Mertens omavahel varasemalt kohtunud pole.

Volvo car Openi auhinnafond on 823 000 dollarit, millest võitjale kuulub 141 420 dollarit. Kõrgeimat asetust omab turniiril maailma kaheksas reket Sloane Stephens.

Kaia Kanepi - Elise Mertens
Võit käes!!!!!!
Kanepil matšpall number kaks.
Aga Kanepi ei murdu. Just tiksus kaks tundi täis. Kolmandat setti on mängitud rohkem kui kahte esimest kokku.
Võrgutrips peatas palli lennu ning Mertens pääses lihtsalt lööma. Uuesti murdepall.
Mis kinni ei jää, saab kinni löödud. Uuesti tasamäng 40-40. Oi, kuidas ei tahaks seda mängu enam Mertensile anda.
Mertensil teine murdepall selles geimis.
Uhhhhh. Milline punkt! Väga otsustav hetk võis olla. Uuesti tasa 40-40.
Ja veel üks viga otsa ning Mertensil hoopis murdepall.
Aga tuleb topeltviga ja uuesti 40-40.
Kanepil matšpall, seis 40-30.
Kaia servil seis 30-30. Kaks punkti veel ja võit oleks käes.
Mertens kutsus treeneri väljakule.
Kanepi võtab vastase servigeimi nulliga. Fantastika! Kaia murdega peal ja saab servida võidule.
Kolmas väga ilus punkt Kanepilt järjest ja kolm murdepalli on tõsiasi.
Mertens on nüüd ise hädas. Oma servil taga 0-30.
Geim käes!!!!!!!!! Mertens loopis reketit kogu selle asja peale. Seis 5:5.
Kaia saab kuuenda geimpalli. Head teravad löögid olid.
Kanepi põrutab palli taha joonele! Uuesti tasa 40-40.
Kaialt kolmas topeltviga ja Mertensil matšpall.
Kanepi rünnak oli praegu võimas ja kuigi Mertens ajas hästi palle tagasi, siis ikkagi viies geimpall Kaiale.
Ei anna Mertens veel võimalust. Uuesti tasa 40-40.
Hea punkt Kaialt ja saab veel ühe geimpalli.
Kaia andis 40-0 edu käest ning tasamäng 40-40.
Mertensi eksimuste pealt Kaia oma servigeimis ees 40-15.
Mertens võtab nulliga ning pääseb ette 5:4.
Mertensi servigeim ja belglanna peal 40-0.
Kolm suurepärast punkti järjest ja Kanepi saab geimi kätte! Võrdne seis 4:4.
Veel üks pikk punkt ja uuesti Kaiale. Geimpall.
Tõeline maratonpunkt ja läheb Kaiale! Oi, kuidas seda oli vaja. Tasa 40-40.
Esimese murdepalli saab Kanepi kätte, 30-40.
Aga Kaia on oma servigeimis taga 15-40.
Ülitähtis servigeim Kaial. Nüüd ei tohi geimi kaotada.
Ja Mertens pääseb ette 4:3, murret ei ole.
Mertens teeb oma viienda topeltvea. Seis 15-15.
Kahju. Mertens murrab tagasi. Seis 3:3.
Ja Mertens saab geimi kätte. Kaia endiselt murdega peal 3:2.
Seekord jääb veel realiseerimata, seis 40-40.
Kanepil murdepall.
Mertensi pallingul 30-30.
Kaia mängib ka hetkel paremini kui vastane. Selles mõttes on pilt hea.
Suurepärane! Kanepi pääseb ette 3:1.
Uuesti Kaial geimpall.
Kui kahju! Kaial oli geimpall, aga lõi napilt auti. Uuesti tasa 40-40.
Mertensil oli murdepall, aga Kanepi võrdsustas, 40-40.
Ei saanud murdepalli kätte 40-40.
Kaia oma servil peal 40-30.
Kanepi servil seis 30-30.
Kaia pallingul mängiti pikk punkt, kus mõlemad tormasid võrku ja lõpuks Mertens riputas palli tahajoonele.
Ja neljandalt murdepallilt pääseb Kanepi ette 2:1. Super, arvestades mängu algust!
Kaial veel üks murdepall.
Ja saab kolmanda ka kätte, 40-40.
Mertens kaks esimest murdepalli pareerib, seis 30-40.
Mertens servib ja Kaia juhib 40-0. Kolm murdepalli järjest.
Raskustega, aga geim käes ja seis 1:1. Matši mängitud üks tund.
Kanepil edu sees.
Kaia saab väga vajaliku punkti kätte, tasa 40-40.
Vastasel murdepall, seis 30-40.
Kaia oma servil taga 15-30.
Mertens suutis oma pallingut hoida ja läheb otsustavas setis ette 1:0.
Kolmas sett läks käima.
Mertens kasutab tualetis käimise pausi. Väike seisaks mängus. Kanepi teeb venitusharjutusi ja kergelt liigutab end.
Kui esimese seti punkti olid Mertensi kasuks 27-11, siis teise seti punktid Kanepile 23-8. Müstiline mäng!
Mertens eksib ning setid tasa 1:1. Vaid 45 minutiga kaks setti mängitud!
Kaia pallingugeim ja peal 40-0.
Ja läheb kui lepase reega. Kaia teises setis ees 5:0.
Hiilgav tõrje ja Kaial taas kaks murdepalli.
Belglanna servil seis 15-15.
Mertens näitab välja kerget närvilisust.
Kanepi lööb esimese ässa ja juhib teises setis 4:0.
Kaia peal 40-15, kaks geimpalli.
Kaia serv ja ees 30-0.
Kaia murrab teist korda järjest ning juhib teist setti 3:0. Mertens kutsus treeneri väljakule.
Võrgutripsust oli kõvasti õnne praegu ja Kanepil kaks murdepalli. Seis 40-15.
Väga tip-top punktid Kaialt järjepanu ja Mertensi servil Kanepi ees 30-0.
Kanepi hoiab esimest korda oma servigeimi! Seis 2:0. Hakkab looma.
Kanepi pallingugeim ja peal 30-15.
Esimeses setis Kanepil 2 äralööki ja 15 lihtviga.
Murrab nulliga! Kanepi teises setis ette 1:0.
Kolm murdepalli järjest. Nüüd peab tulema see esimene geimivõit.
Kaia vastase servil peal 30-0.
Kas teine sett toob Kanepi mängu midagi positiivsemat? Loodame!
Ja saabki kätte. Kolmas murre järjest ja sett belglannale 6:0.
Mertensil setpall.
Kaia oma servil peal 30-15.
Kanepi kutsus treener Dušan Vemici väljakule nõu andma.
Mertens võidab taas nulliga! Seis 5:0.
Mertens mängib võrgu ette lühikesi palle ja Kanepi ei lähegi neid püüdma.
Mertens valitseb täielikult, ees 40-0.
Ja Mertens pääseb juhtima 4:0.
Jälle vastasel murdepall. Kaia ei tee väljakul ühtegi üleliigset liigutust. Kas vaevab midagi?
Suurepärane punkt Kaialt ja tasa 40-40.
Vastasel murdepall.
Mertens võrdsustas 30-30.
Kas Kaial õnnestub esimene geim kätte saada? Enda servil peal 30-0.
Ja Mertens jääb taas peale, kiirelt 3:0.
Mertens oma servil peal 40-30.
Kahjuks kaotab Kanepi oma servigeimi nulliga. Seis 0:2.
Vastasel koguni kolm murdepalli.
Kaia oma servil taga 0-30. On riskeerivalt löönud ja eksinud.
Saab belglanna ikkagi geimi kätte. Ja asub juhtima 1:0.
Mertensil oli geimpall, aga lööb auti. Taas 40-40.
Kumbagi murdepalli ei saanud kätte, tasa 40-40.
Kaial kohe kaks murdepalli!
Kohtumine algas Mertensi servigeimiga.
Bencic võitis kohtumise 6:0, 6:3. Kanepi ja Mertensi matši alguseni vast paarkümmend minutit.
Kanepi mängib samal väljakul järgmisena.
Belinda Bencici ja Alexandra Kiicki vahelises kohtumises on käsil esimene sett: https://twitter.com/WTA/status/1113477168569274368
Tere õhtust! Päeva esimene mäng Kanepi ja Mertensi väljakul on lõppenud. Taylor Townsend alistas 6:4, 7:6(0) Julia Görgesi.