Kanepi domineeris avasetti algusest peale, kuid mängis 3:1 ja 5:3 eduseisu maha ning sai võidu alles kiires lõppmängus tulemusega 7:4. Teises setis jäi eestlanna kiiresti 0:2 taha, ent suutis seisult 1:3 võita viis geimi järjest.

Eesti teine reket lõi tund ja 46 minutit kestnud mängus kaks ässa, kuid patustas samas seitsme topeltveaga. Murdepalle realiseeris eestlanna kaheksast neli, vastane seitsmest kolm. Matši üldpunktid jäid Kanepi kasuks 81:70.

Kanepi läheb teises ringis kokku belglanna Elise Mertensiga (WTA 17.).

Volvo car Openi auhinnafond on 823 000 dollarit, millest võitjale kuulub 141 420 dollarit. Kõrgeimat asetust omab turniiril maailma kaheksas reket Sloane Stephens.

Kaia Kanepi - Veronika Kudermetova
"Oli raske mäng, vastane mängis ka hästi. Vahel tuli tuuleiil mitte kuskilt," sõnas Kanepi mängu järel väljakul antud intervjuus.
Kanepi võidab teise seti ja kogu matši tulemusega 7:6 (4), 6:3! Kanepi läheb teises ringis kokku belglanna Elise Mertensiga (WTA 17.).
5:3. Suurepärane - Kanepi murrab! Meenutame, et seis oli veel 1:3...
4:3. Kanepi pääseb teises setis esmakordselt juhtima, hoides oma pallingugeimi.
3:3. Kanepil kolm murdepalli ja kohe esimene tuleb ära - teine sett viigis!
2:3. Kanepi on jätkuvalt ebakindel, ent suudab pallingut hoida.
1:3. Kudermetova hoiab pallingut.
1:2. Kanepi suudab murdepallid päästa ja hoiab pallingugeimi.
0:2. Kudermetova pole teises setis looovutanud veel ühtegi punkti.
Avaseti statistika oli selline:
0:1. Kudermetova võidab teise seti alustuseks Kanepi pallingugeimi kuivalt!
Avaseti kiire lõppmängu võidab Kaia Kanepi 7:4! Raskelt tuli, aga tuli!
Kanepi saab settpallid - 6:4.
Kudermetova võidab raske punkti ja vähendab kaotusnumbrid 4:5-le.
Venelanna patustab topeltveaga - eestlanna juhib 5:3.
4:3 Kanepile.
3:3. Kanepi on edu maha mänginud.
3:2...
Kudermetovalt lihtviga ja Kanepi juhib 3:1.
2:1...
Kanepi pääseb 2:0 ette...
6:6. Kanepi hoiab pallingut ja viib avaseti kiiresse lõppmängu.
5:6. Mäng on võtnud ootamatu pöörde. Kudermetova loovutab vaid ühe punkti, hoiab kindlalt pallingugeimi ja nüüd peab Kanepi võitlema, et avasetis mängu jääda.
5:5. Kudermetova saab kaks murdepalli ja realiseerib neist esimese, kui Kanepi teeb kolmanda topeltvea!
5:4. Kudermetova suudab neli settpalli päästa ja jääb avasetis mängu.
Meenutame, et selle mängu võitja läheb teises ringis kokku belglanna Elise Mertensiga (WTA 17.).
5:3. Kanepi patustab teise topeltveaga, kuid hoiab pallingugeimi. Kudermetova hakkab servima, et avasetis mängu jääda.
4:3. Kanepi murrab koheselt tagasi! Venelanna sai oma pallingult vaid ühe punkti.
3:3. Kanepi on oma servil suurtes raskustes, ta suudab kaks murdepalli päästa, aga kolmandat enam mitte.
3:2. Kudermetova suudab oma servigeimi hoida. 21-aastane venelanna on siiani löönud kaks ässa, Kanepi arvel on üks topeltviga.
3:1. Kanepi hoiab oma pallingut.
2:1. Kanepi kasutab oma esimese murdevõimaluse ära ja asub juhtima!
1:1. Kanepi hoiab oma pallingut.
0:1. Kudermetova hoiab oma esimest servigeimi.
Mäng algas. Kudermetova alustas servimist. Kuna Charlestonis on üllatavalt jahe (vaid +9 kraadi), mängivad mõlemad tennisistid pikas dressis.