Matš kulges Kontaveidi jaoks väga keeruliselt. Esimeses setis algas kõik rabedalt ning Hsieh sai initsiatiivi endale. Sett üsna kindlalt vastasele, Kontaveidil väga variante polnud.

Teises setis mängu kulg muutus. Seisult 2:2 võitis Anett neli geimi järjest ning võrdsustas seisu. Ehkki ideaalsest esitusest oli asi kaugel, siis lihtvigu enam nii palju ei tulnud.

Kolmas sett algas Eesti esinumbri jaoks kohutavalt. Kiirelt 0:4 taha ja Anett palus mängu jooksul juba teist korda treener Nigel Searsi nõuandeid jagama. Ega mängupildis midagi väga paremaks ei läinud, aga geimivõidud vähemalt hakkasid tulema. Kontaveit jõudis seisuni 3:4, siis sai Hsieh taas vahe suuremaks 3:5. Oma servi hoidis Kontaveit kindlalt ning murdis ka vastase pallingu. Ühtäkki üsna lootusetust seisust viik 5:5. Hoogu jagus veel. Anett ette 6:5. Siis kutsus omakorda treeneri väljakule Hsieh. Ta pääses oma pallingul 40-0 ette, kuid Anett tuli ka sellest seisust auga välja. Kohtumine lõppes teiselt matšpallilt 3:6, 6:2, 7:5.

Anett Kontaveit - Su-Wei Hsieh
Ja matš käes 7:5! Täiesti uskumatu tagasitulek.
Matšpall number kaks on tõsiasi.
Lööb kahjuks auti. Pole hullu, tasa 40-40.
Matšpall Anettil!
Anett võidab ka kolmanda punkti järjest, tasa 40-40.
Anett võtab kaks punkti tagasi, 40-30.
Hsieh ei ole mõistagi alla andnud. Oma pallingul ees 40-0 ja kiire lõppmäng terendab.
Punkt otse servilt ja Kontaveit kolmandas setis 0:4 seisult ees 6:5. Võimas!
Kontaveidil oma servil eduseis 40-0.
Suurepärane tagasitulek! Seis kolmandas setis 5:5. Fantastiline, kuidas Anett on august välja roninud.
Anettil kaks murdepalli, et kolmas sett võrdsustada!
Oma servi Kontaveit hoiab, aga Hsieh saab nüüd servida võidule.
Kontaveit tegi imelöögi ja oma servil ees 40-15.
Anettil järgmises kahes geimis eksimisruumi pole.
Hsieh ette 5:3 ja seis Taiwani tennisiti jaoks paljulubav.
Käes kolmas geim järjest ja seis pole enam kaugeltki lootusetu! Seis 3:4.
Jooksutas ära ja tasa 40-40.
Anett saab omakorda geimpalli ja ... ärme sõnu ära.
Hsieh'l omakorda murdepall. Seis 30-40.
Ühe murdis tagasi! Seis läks natuke rõõmsamaks. Elame veel!
Hakkab ka Hsieh eksima. Kas vastane väsib?
Anettil murdepall!
Ei anna Anett lihtsalt geimi ära, uuesti tasa 40-40.
Vastase topeltvea järel tasa 40-40.
Vastase pallingul seis 30-30.
Geim käes ja nüüd tuleb hakata geimi kaupa võtma. Seis 1:4.
Anett servib ja ees 40-15.
Hsieh oma pallingul ees 40-0 ja võidab mängeldes. Seis 0:4.
Vastased on võitnud 11 punkti järjest.
Oi, oi, oi. Ei suju jälle. Oma servil taga 0-40.
Kontaveit taga 0:3 ja treener Nigel Sears tuleb taaskord appi.
Hsieh pääseb ette 2:0. Oma servil tal probleeme ei tekkinud.
Teiselt murdepallilt saab vastane oma tahtmise ja pääseb ette 1:0.
Kolmas sett algas vigadega ja Hsieh'l seisul 15-40 kaks murdepalli.
Ja tehtud! Teine sett Kontaveidile 6:2.
Setpall Anettil.
Vastase servil 40-40, oli kui kummaline geim on.
Kontaveit eksib uskumatul kombel. Seis 30-30.
Tuleb, tuleb! Anett kahe punkti kaugusel setivõidust. Seis 0-30.
Kontaveit võidab neljanda geimi järjest ja juhib 5:2! Nii hoida!!!
Vastasel murdepall ja kohe võimalik tagasi nõelata. Õnneks Anett ei luba seda, tasa 40-40.
Anettil oli seisul 30-40 murdepall ja kasutab selle ära. Kenasti piki piiri pall sees. Kontaveit murdega peal 4:2.
Kas nüüd õnnestub vastaselt geim võtta?
Sai Anett suurte raskustega geimi ikkagi kätte! Võis olla mängu võtmegeim, eks me näe. Seis 3:2, murret pole.
Punkt otse servist ning uuesti tasa 40-40.
Ja vastasel murdepall. No ei tohi ära anda seda geimi.
Seisul 40-0 võttis vastane kolm punkti ning tasa 40-40.
Kontaveit enda servil ees 40-15.
Suurepärane geim ka vahelduseks! Vastase servil nulliga Anettile. Seis 2:2.
Ja murre tulebki. Riskeeriv löök Kontaveidilt ja auti. Seis 1:2.
Taiwani tennisistil Anetti servil kaks murdepalli, 15-40.
Hsieh ikkagi hoiab servi. Seis 1:1.
Anettil vastase servil murdepall, aga ei saanud kätte, 40-40.
Teine sett algas paremini. Kontaveit hoidis pallingut. Nii läheb! Seis 1:0.
Avasett ikkagi suhteliselt kindlalt vastasele 6:3. Nüüd tuleb pea klaariks saada ja otsast alata. Lihtne öelda, raske teha.
Ja geim käes! Seis 3:5, murdega taga.
Kas Anett saab nüüd lõpuks oma servigeimi kätte?
Ilus. Midagi positiivset ka avasetti. Seis 2:5.
Anettil samuti murdepall, seis Hsieh servil 30-40.
Ja läheb kolmas enda servigeim vastase saagiks. Seis 1:5.
Jälle vastasel murdepallid, Anett on oma servil kogu aeg raskustes.
Vastane pääseb ette 4:1 ning Kontaveit kutsub treeneri väljakule.
Löök läheb pikaks ja Hsieh esialgu pääseb, 40-40.
Ka Anettil murdepall!
No nüüd tuleb murdeid järjest. Anett ei suuda taas servi hoida. No ei suju. Seis 1:3.
Ja esimene geim käes. Nüüd hakkab tulema! Seis 1:2, murret pole.
Anettil kolm murdepalli!
Sai Anett seisu tasa, aga uus murdepall Hsieh'l ja saabki murde kätte. Seis 0:2.
Vastasel seisul 30-40 murdepall, Kontaveit lubamatult palju eksib.
Kontaveidi poolt vaadates läks avageim lihtvigade nahka. Vastane ees 1:0.
Hsieh alustab servimist.
Põhitabeli teisest ringist alustanud Kontaveit on Miamis võitnud juba kolm matši.
Kui Kontaveit täna võidab, teeb ta Eesti tennise ajalugu. Ta tõuseb sel juhul maailma edetabelis 15 parema hulka, mida pole varasemalt suutnud ükski Eesti tennisemängija.
Tere õhtust! Anett Kontaveit ja Su-Wei Hsieh on väljakul ning teevad sooja. Matši alguseni loetud minutid.

Eelinfo:

Hsieh alistas Miami turniiri kaheksandikfinaalis 6:3, 6:7 (0), 6:2 endise maailma esireketi Caroline Wozniacki (WTA 13.). McNamee treenis Kontaveiti 2014. ja 2015. aastal. 2011. aastast McNameega koostööd teinud 33-aastane Hsieh on 1982. aasta Australian Openi poolfinalisti õpilane tänase päevani.

Fakti, et Kontaveit ja Hsieh koostööd on teinud, on uudises välja toonud ka WTA koduleht, kus märgitakse, et eestlanna nautis treeninguid Taiwani kolleegiga väga.

"Ma tegelikult naudin tema mängude vaatamist. Ta varieerib oma mängu nii palju ning seda on lõbus vaadata," rääkis Kontaveit. "Tal on väga hästi läinud. Tema vastu on raske rütmi leida. Aga kes iganes ka (Wozniacki-Hsiehi) mängu võidab, pean ma väga hästi mängima, et edasi pääseda."

Kontaveidi ja Hsiehi mängu võitja poolfinaalivastane tuleb paarist Petra Kvitova (WTA 2., Tšehhi) - Ashleigh Barty (WTA 11., Austraalia).

Sarnaselt Kontaveidi viimasele vastasele Andreescule on ka Hsieh sel aastal mitmeid üllatustulemusi vormistanud. Miami Openi kolmandas ringis kukutas ta näiteks konkurentsist maailma esireketi Naomi Osaka. Veebruaris peetud Dubai turniiril alistas ta järjepanu Anastasija Sevastova, Aliaksandra Sasnovitši, Angelique Kerberi ja Karolina Pliškova, kaotades lõpuks poolfinaalis Petra Kvitovale.

Tänavusel Australian Openil sai tema komistuskiviks kolmandas ringis hilisem võitja Osaka, kelle võidunumbrid olid 5:7, 6:4, 6:1. Ühel Australian Openi eelturniiridest Aucklandis jäi ta poolfinaalis kahes setis alla Andreescule.

Viimase turniirivõidu saavutas Hsieh mullu septembris 250 000-dollarilise auhinnafondiga mõõduvõtul Hiroshimas, kus ta alistas veerandfinaalis Kontaveidi läinud nädala kolmanda ringi vastase Ajla Tomljanovici, seejärel hiinlanna Qiang Wangi ja finaalis noore ameeriklanna Amanda Anisimova.

Suurtel slämmidel on Hsieh kahel korral (2008, 2018 Australian Open) jõudnud neljandasse ringi. Küll aga on tal kaks suure slämmi tiitlit kapis paarismängudest (2014 French Open, 2013 Wimbledon). WTA turniiridest on ta üksikmängus võitnud ka 2012. aasta Guangzhou ja Malaisia turniirid.

Kontaveidiga on Hsieh väljakul kohtunud vaid korra, 2015. aastal Guangzhous. Eestlanna võitis selle esimese ringi kohtumise kindlalt 6:1, 6:3.