Varem oli 25-aastane Tomingas MK-sarjas saanud parimal juhul 14. koha - kaks korda ülemöödunud ehk 2018-19 hooajal. Seevastu eelmine hooaeg läks tal alavormi tõttu täielikult aia taha, tal ei õnnestunud teenida ühtegi MK-punkti.

Täna oli ta esimese tiiru järel üheksas ja teise tiiru järel neljas. Viimasel ringil andis eestlanna kolm kohta ära.

Võitis rootslanna Hanna Öberg, kes edestas norralannat Marte Olsbu Röiselandi 23,9 sekundiga, Kolmas oli norralanna Karoline Knotten (+37,8). Seitsmenda koha eest ka karjääri suurima auhinna raha ehk 4000 eurot teeninud Tomingas kaotas Öbergile 56 sekundiga.

"Lasin nulli ära püstitiirus ja mõtlesin, et kurat küll, nüüd peab panema!" ütles päev varem sprindis kahe trahviga 26. koha saanud ning kahe sõidu järel MK-sarjas 13. kohta hoidev Tomingas finišis ETV-le antud intervjuus. "Enne teist tiiru olin rahulik, ei kaotanud pead. Rajalt sain infot, mis seis on. Aga vastik ärevus tuli sisse, et peaks panema, aga ei teadnud, kuidas ma tõusudel kestan. Tunne oli selline, et pakutakse, aga ei suuda vastu võtta. Aga sellegipoolest suurepärane sõit, kuigi jalad olid rasked."

"Tõestasin ära, et õigeid otsuseid tehes on võimalik kõrgele jõuda. Lilletseremooniast jäi natuke puudu, nulliga oleks võinud ju ära võtta. Mis siin ikka tähistada, hooaeg on alles ees."

Viimati jõudis Eesti laskesuusataja MK-etapil esikümnesse 2015. aastal Oberhofis, kui Roland Lessing lõpetas Oberhofi sprindi samuti seitsmendana. Ka Eesti laskesuusatajate parim koht taasiseseisvumisajal kuulub Lessingule, kes hooajal 2009/10 sai Pokljuka jälitussõidus teise koha.

Tomingast kõrgema koha on taasiseisvunud Eesti lipu all MK-etapil välja sõitnud veel viienda kohani küündinud Eveli Saue (kes lisaks tulnud korra ka kuuendaks ja kaks korda kaheksandaks), praegune koondise peatreener Indrek Tobreluts ning Jelena Vsivtseva. Sarnaselt Tomingale on MK-etapil korra seitsmenda koha saanud Martten Kaldvee.

Tulemused:

.
.

Teistest eestlannadest sai kahel korral eksinud Johanna Talihärm 62. koha (+2.30,7), samuti kaks trahviringi teinud Regina Oja oli 67. (+2.40,3) ja ühe möödalasu teinud Kadri Lehtla sai 104 lõpetaja seas 86. koha (+3.13,4).

Meeste 10 km sprindi võitis kindlalt Johannes Thingnes Bö. Eksimatult lasknud norralane edestas rootslast Sebastian Samuelssonit 44,1 ja tema kaasmaalast Martin Ponsiluomat 47,9 sekundiga.

Eestlaste parimana sai Rene Zahkna 64. koha, kes kaotas kahe trahvitiiru juures Böle 3.20,5. Kalev Ermits sai kolme trahviga 67. koha, kaotust kogunes võitjale 3.24,2. Kokku viiel trahviringil käinud Raido Ränkeli laeks jäi 91. positsioon (+4.37,9).

Eilsel tavadistantsil tegid hea sõidu Tomingas ja Talihärm, kes avasid tänavuse hooaja punktiarve MK-sarjas. Tomingas sai 26. ja Talihärm 31. koha. Lehtla piirdus laupäeval 83. ja Oja 96. positsiooniga.

KONTIOLAHTI LASKESUUSATAMISE MK-ETAPP (SPRINT):
Tuuli Tomingas ETV intervjuus: "Lasin nulli ära püstitiirus ja mõtlesin, et kurat küll, nüüd peab panema! Enne teist tiiru olin rahulik, ei kaotanud pead. Rajalt sain infot, mis seis on. Aga vastik ärevus tuli sisse, et peaks panema, aga ei teadnud, kuidas ma tõusudel kestan. Tunne oli selline, et pakutakse, aga ei suuda vastu võtta. Aga sellegipoolest suurepärane sõit, kuigi jalad olid rasked. Tõestasin ära, et õigeid otsuseid tehes on võimalik kõrgele jõuda. Lilletseremooniast jäi natuke puudu, nulliga oleks võinud ju ära võtta. Mis siin ikka tähistada, hooaeg on alles ees."
Teistest eestlannadest ka: Talihärm on 72 lõpetaja seas 54. kohal (+2.30,7), Oja on 57. positsioonil  (+2.40,3). Kadri Lehtla läbis esimese tiiru nulliga, ta on 51. positsioonil (+50,7).
Praegu näeb finišiprotokoll välja selline:
Tundub, et tagant enam keegi Tomingat ohustamas pole, seega terendabki talle seitsmes koht!
Elu parim tulemus on 25-aastasele Tomingale kindlustatud, seni on ta MK-etappidel parimal juhul tulnud 14. kohale.
Chevalier kaotab Tomingale 0,4 sekundit ja eestlanna jääb seitsmendaks!
Tagant on tulemas veel prantslanna Chloe Chevalier, kes edestas viimases vaheajapunktis eestlannat 1,4 sekundit.
Tomingas on finišis seitsmenda ajaga, kaotust Öbergile on 56 sekundit.
Finišini jääb alla poole kilomeetri.
Tomingas on nüüd võrreldes konkurentidega väsima hakanud, ta on 6,8 km peale seitsmes, kaotust Öbergile on 52,6 sekundit.
Kohe saame ka 6,8 km aja.
6,1 km peal on Tomingas kuues, aga tema ees ja taga on vahed väga väikesed.
Tomingas läheb neljandaks! Kaotust Öbergile on 39,7 sekundit.
Tomingas tabab taas kõik märgid!
Nüüd läheneb Tomingas lasketiirule.
4,3 km vaheajapunktis on Tomingas 62 naise seas kaheksandal kohal, Öbergile on kaotust 30,9 sekundit. 1,1 sekundi sees on koguni neli naist.
Tõenäoline võitja Hanna Öberg on finišis ja ta edestab Röiselandi 23,9 sekundiga.
Tuuli Tomingas tabab esimeses tiirus kõik märgid! Suusakiirus on samuti päris hea olnud, ta läheb kuuendale kohale, kaotust Öbergile on 21,8 sekundit.
Oja laseb ka püstitiirus ühe trahvi.
Talihärm on finišis 26. ajaga, kaotus Röiselandile on 2.06,8.
Teise tiiru liidrina tulnud Hanna Öberg laseb ka püsti viiest viis. Edu Röiselandi ees on nüüd 21,9 sekundit. Suure tõenäosusega on just Öberg tänane võidunaine.
Talihärm läheb teise tiiru järel 27 läbinu seas 26. kohale, kaotust Röiselandile on 1.48,1.
Oja eksib esimeses tiirus ühel korral.
Talihärm eksib püstitiirus kahel korral.
Startinud on ka Regina Oja, viie minuti pärast saab lähte Tuuli Tomingas
Esimeses tiirus on liidriks tõusnud rootslanna Hanna Öberg, ta edestab Röiselandi koguni 17,5 sekundiga.
Talihärm saab avatiirus kõik märgid maha, kuid vahepeal läks rütm sassi ning sinna läksid mõned sekundid kaduma. Talihärm läks 12. kohale, liidrile Röiselandile on kaotust 24 sekundit.
Kui 15 naist on esimese tiiru läbinud, hoiab liidrikohta Röiseland, edestades 2,5 sekundiga Innerhoferit.
Ühtlasi on Talihärm pääsenud rajale.
Laupäeval põrunud ja alles 84. koha saanud Vittozzi on tänast sõitu alustanud juba paremini.
Talihärm pääseb eestlannadest esimesena rajale kell 14.53.
Marketa Davidova on rajale läinud!
Juba 10 minuti pärast on naiste sõit algamas!
Naiste 7,5 km sprindiga tehakse algust kell 14.40. Võistlusest võtab osa 104 naist, eestlannasid on stardis neli: Johanna Talihärm (26), Regina Oja (43), Tuuli Tomingas (62) ja Kadri Lehtla (97).
"Eilne sõit oli väga-väga kohutav, aga täna polnud palju parem," rääkis Zahkna ETV otse-eetris. "Eilne päev lõi masti natuekne maha. Teadsin, et ma samamoodi ei lähe, vaid proovin ja kui saan haamri, siis okei, aga lähen algusest peale ikkagi võitlema. Võtsin riski, et mingi hetk võib tulla ärakukkumine. Sain teada, kui kaua niimoodi kestan. Juba soojendusel oli tunda, et kuidagi jalgades pole värskust Kontiolahtis""Tundsin soojendust tehes, et jalad olid natuke tühjad ja  õiget vurtsu jalgades ei olnud," lisas Ermits. "Paraku tuli raja peal sama tõdeda ja sõidu poolelt oli selge lati alt läbi minek. Püstitiir oli positiivne, lamades peab veel asju analüüsima. Sõidus oleme liiga palju maas."
Naiste sõit on kavas kell 14.40.
Nüüd saab meeste sõidule lõplikult joone alla tõmmata! Bö võidab ülekaalukalt, talle järgnevad Samuelsson ja Ponsiluoma. Zahkna saab 64. ja Ermits 67. koha, Ränkeli laeks jäi 91. positsioon.
Ränkel jõuab finišisse, hetkel 81. koht (+4.37,9):
Finišis hoiab Zahkna hetkel 53. ja Ermits 55. kohta.
Ränkel teeb püstitiirus neli eksimust ning läheb 84 sportlase seas hetkel 83. kohale (+3.46,7).
Kas esikümnes võib veel muutusi näha?
Ränkel läheb ühe eksimuse juures avatiiru järel 61. kohale (+1.15,3).
Christiansen (+51,9) läheb omakorda kolmandaks, lükates poodiumilt välja Faki.
Erik Lesser tuleb finišisse seitsmendana, kaotades liidrile Böle 1.09.
Zahkna tuleb finišisse 33. kohal (+3.20,5). Ermitsat edestab ta nelja sekundiga.
Starti on pääsenud nüüd ka Raido Ränkel.
Ermits on vahepeal jõudnud finišisse, kaotust Böle kogunes lõpuks ligi 3 ja pool minutit.
Zahkna tegi teises tiirus kaks eksimust ja läheb hetkel 37 sportlaste seas 32. kohale (+2.41,1).
Samal ajal jõuab Johannes Thingnes Bö finišisse, edestades Samuelssoni koguni 44,1 sekundiga.
Eile tavadistantsil võidutsenud Laegreid laseb avatiirus puhtalt, aga läheb 12. kohale. Kaotust Böle on 23,5 sekundit.
Ermits laseb teises tiirus puhtalt, seega jääb tema arvele täna kolm trahvi. Eestlasel on Böle kaotust 2.41,1.
Zahkna laseb avatiirus kõik märgid alla! Eestlane läheb 16. kohale (+34).
Johannes Thingnes Bö liigub omas maailmas. Teises tiirus on norralane taas eksimatu, tema edu samuti puhtalt lasknud Jakov Faki ees on 36 sekundit.
Vahepeal on rajale pääsenud ka Rene Zahkna.
Ermits on avatiiru järel hetkel viimane.
Puhtalt sõiduga juba Böle 40 sekundit kaotanud Ermitsal jääb avatiirus koguni kolm märki üles.
Bö laseb viiest viist ja läheb kindlaks liidriks, edu Latõpovi ees 16,8 sekundit.
Venelased on alustanud sprindisõitu hästi, hetkel avatiiru järel nelja parema seas kolm venelast:
Kalev Ermits on pääsenud rajale.
Johannes Thingnes Bö on startinud rajale.
Esimsed sportlased on rajale startinud!
Kui eile sai ühe eksimuse eest lasketiirus minutilise ajatrahvi, siis täna tuleb läbida 150 m trahviring.
Mehi on võistlustules 101, eestlastest on stardis Kalev Ermits (stardinumber 16), Rene Zahkna (36) ja Raido Ränkel (81).
Tervist, laskesuusasõbrad! Juba vähem kui poole tunni pärast algab meeste 10 km sprint.