"Ma tean, et mul pole enam motivatsiooni," selgitas Öberg ajalehele Norrbottens-Kuriren oma loobumisotsust.

Pikki aastaid Rootsi koondisse kuulunud Öberg on võitnud MK-sarjas ühe etapi, kui oli 2015. aastal parim Rõbinski sprindis. 2011. aastal võitis ta Otepääl peetud juunioride MMil individuaalses sprindis pronksmedali.

Öberg viidi märtsi alguses 40-kraadise palaviku tõttu haiglasse. Seal andis ta positiivse COVID-19 viiruse testi, lisaks diagnoositi tal kahepoolne kopsupõletik.

"Ma pole ennast kunagi nii hullusti tundnud ja loodan, et ei pea seda enam kunagi uuesti kogema," sõnas Öberg.

"Kuna hooaeg oli tavalisest lühem, oli mul aega rahulikult mõelda. Haigena jõudsin mõelda, et mis ma arvan sellest, kui peaksin maist novembrini treenima iga päev 4-5 tundi. Leidsin, et mul pole selleks mingisugust motivatsiooni," lisas Öberg.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!