Oksanen reisis eelmisel teisipäeval Kanadasse Quebeci MK-etapile, kus sai järgmisel päeval teada enda kokkupuutest Covid-19 viirusse nakatunud isikuga. Seejärel isoleeris treener end ülejäänud koondisest ja andis laupäeval analüüsi, mis osutus positiivseks.

"Kolmapäeva hommikul sain Kanadas kohaliku aja järgi ärgates kõnesid ja sõnumeid Soomest. Pulmas, mida olin enne ärasõitu nädalavahetusel külastanud, oli olnud inimene, kes jäi pärast pulmi haigeks. Teda oli testitud ja Covid-19 analüüsi tulemus oli positiivne," rääkis Oksanen, kirjutab Ilta-Sanomat.

"Kui mind sellest teavitati, isoleerisin end kohe meeskonnast ja teistest inimestest. Ma polnud terviseameti kriteeriumite järgi haigega tihedalt kokku puutunud, kuid jätkasin karantiini ning otsisime koondise arstiga Kanada võimude ja võistluste korraldajate kaudu võimalust koroonatesti tegemiseks," jätkas treener.

Oksanenil enne riigist lahkuda ei lasta, kui ta on Kanada võimudele andnud kaks negatiivset testi.

Olukorra muudab eriti kurbnaljakaks asjaolu, et soomlastel Quebecis võistelda ei õnnestunudki, sest rahvusvaheline suusaliit (FIS) otsustas viimasel hetkel MK-etapi ära jätta.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!