Fosslile tehti 30. detsembril südameablatsioon, et blokeerida südames soovimatud elektrilised impulsid. Pärast mitmetunnist operatsiooni lasti norralane haiglast välja. Uue aasta võttis ta vastu oma kodus.

"Olen pärast seda rahulikult võtnud. Märtsikuu jooksul tehakse veel üks uuring ning lähen uuesti haiglasse," sõnas Turvoll Fossli ajalehele VG.

"Ega see operatsioon olukorda palju ei muuda. Kuid see peaks aitama vältida südame seiskumist hilisemas elus," selgitas norralane.

Seda, kas tema tippsportlase karjäär on igaveseks lõppenud, ei osanud 26-aastane Turvoll Fossli öelda. "Mul lihtsalt pole vastust. Praegu võtan ühe päeva korraga. Pole kindel, mis edasi saab," sõnas ta.

Fossli juhtis suvise ootamatu terviserikke hetkel autot. Suusataja õnneks oli siis masinas ka tema elukaaslane, kes andis talle enne kiirabi saabumist arstiabi.

Turvoll Fosslit peeti Norra suureks sprindilootuseks. Ta võitis 2011. aastal Otepääl toimunud juunioride maailmameistrivõistlustel hõbemedali ja 2015. aastal Almatõs U23 MMil kuldmedali. MK-sarjas on ta pääsenud neljal korral poodiumile, ainsa esikoha sai ta 2015. aastal Ruka minituuril.