Tomingas eksis tiirudes kokku kahel korral ning kaotust võitjale kogunes lõpuks 3.52,9. Teise eestlasena stardis olnud Johanna Talihärm lõpetas 34. kohal, trahviringe kogunes kuus. Herrmannile kaotas ta 4.35,5.

Herrmannile tõi võidu viimane püstitiir, kus tal õnnestus kõik märgid alla lasta. Enne viimast tiiru oli liider rootslanna Mona Brorsson, kes aga eksis neljal korral ning sai lõpuks seitsmenda koha, kaotades sakslannale 1.47,2.

Põnevas finišiheitluses teenis hõbeda norralanna Tiril Eckhoff, kes edestas sakslannat Laura Dahlmeierit 0,2 sekundiga.

"Sõitsin okeilt, aga lasketiirus tuli eksimusi palju. Tuul oli huvitav ja muutlik isegi laskmise ajal, pidin parandusi tegema laskmise ajal. Täielikult rahule ei saa jääda, aga pettunud pole ka põhjust olla," võttis Talihärm ERR-i vahendusel oma sõidu kokku.

"Juba soojenduse all oli tunne, et täna head nahka ei tule. Mul hakkasid jalakrambid ka sõidu ajal tulema, seega olen väga õnnelik, et lõpuni jõudsin," rääkis Tomingas ERR-ile.
ENNE SÕITU:

Talihärm pääseb rajale sprindi maailmameistriks kroonitud Slovakkia esindajast Anastassija Kuzminast täpselt minut hiljem. Tomingase stardinumber on 50 ning tema saab stardi 2 minutit ja 11 sekundit pärast Kuzminad.

Kuzminad hakkavad jälitama norralanna Ingrid Landmark Tandrevold (+0.10), sakslanna Laura Dahlmeier (+0.13) ning rootslannad Hanna Öberg (+0.13) ja Mona Brorsson (+0.22).

Laskesuusa MM: naiste jälitussõit
"Juba soojenduse all oli tunne, et täna head nahka ei tule. Mul hakkasid jalga krambid ka tulema, olen väga õnnelik, et lõpuni jõudsin," rääkis Tomingas ERR-ile.
"Sõitsin okeilt, aga lasketiirus tuli eksimusi palju. Tuul oli huvitav ja muutlik isegi laskmise ajal, pidin parandusi tegema laskmise ajal. Täielikult rahule ei saa jääda, aga pettunud pole ka põhjust olla," võttis Talihärm ERR-i vahendusel oma sõidu kokku.
Kaks eksimust teinud Tomingas kaotas lõpuks Herrmannile 3.52,9, kuuel trahviringil käinud Talihärmil kogunes kaotust 4.35,5.
Talihärm tuleb üle finišijoone 34. kohal.
Tomingas lõpetab 28. kohal! Varsti peaks finišisse jõudma ka Talihärm.
Talihärm on 36. kohal.
Herrmann tuleb maailmameistriks! Eckhoff võtab Dahlmeieri ees hõbeda.
Eckhoff on püüdnud Dahlmeieri kinni ja hõbeda peale tuleb kõva heitlus.
Tomingas hoiab 28. kohta, tuletame meelde, et ta alustas täna 50. kohalt.
Tomingas jätab ühe märgi üles, Talihärm kaks.
Dahlmeier jääb Herrmannist maha 22 sekundiga, Eckhoff tõusis kolmandaks.
Liidrikohal olnud Brorsson eksib neli korda! Hermann laseb nulli ja tõuseb kindlaks liidriks.
Talihärm eksib püstitiirus ühe korra, Tomingas lasi nulli! Tomingas hoiab 27. kohta, kaotust 3.13 ja Talihärm 31. kohal.
Sakslannad Dahlmeier ja Herrmann jäävad Brorssonist maha juba rohkem kui poole minutiga.
Brorsson laseb kolmandas tiirus puhtalt ja tõuseb uueks liidriks!
Tomingas laseb teises tiirus puhtalt! Talihärm 27, kaotust 2.43 ja Tomingas tema järel kohe 28, kaotust 3.02.
Talihärm jättis viimase märgi üles ning peab ühe trahviringi veel sõitma.
Teise tiiruga tõuseb liidriks Hermann, kes edestab 0,5 sekundiga Brorssoni. Kuzmina eksib ka teises tiirus kaks korda ning on suurest mängust väljas.
Tomingas eksib esimeses tiirus korra, jättes üles viimase märgi. Talihärm asub 25. kohal, kaotust 1.45. Tomingas hoiab 48. kohta.
Esimese tiiru järel tõusis liidriks Dahlmeier, Kuzmina langes seitsmendaks.
Talihärm eksib samuti kahel korral tiirus.
Kuzmina eksib esimeses tiirus juba kahel korral. Peatselt on tiirus ka Talihärm.
Start on antud! Kuzmina läks rajale. https://twitter.com/IBU_WC/status/1104724935874891776
Varustuse kontroll: https://twitter.com/IBU_WC/status/1104724078022311936
Peatreener Indrek Tobreluts rääkis ERR-i otseülekandes, et tuuleolud olid pealelaskmisel äärmiselt keerulised. Tähtis on, et ei satuks seina äärde laskma, muidu tuleb hakata pealelaskmisega võrreldes kõvasti parandusi tegema.
Väike ülevaade, kes on sel hooajal naiste ja meeste jälitussõite valitsenud: https://twitter.com/IBU_WC/status/1104697360901378048