Talihärm alustas sõitu hästi, lastes lamadestiirus puhtalt. Püstitiirus tegi Talihärm ühe eksimuse, jättes üles viimase märgi. Kokkuvõttes saavutas Talihärm 20. koha, kaotades võitjale Kuzminale 59,8 sekundit.

"Täna olid väga head suusad. Olin väga üllatunud, kui kuulsin esimesel ringil, et olen kaheksas, sest tavaliselt alustan aeglaselt. Püstitiirus väristasin kõik lasud, hea, et esimesed neli lasku alla tulid," sõnas Talihärm ETV2 otse-eetris.

Tema seniseks parimaks kohaks oli Pyeongchangi olümpiamängudel saavutatud 22. koht.

Karjääri esimese MM-tiitli teeninud kolmekordne olümpiavõitja Kuzmina eksis kokku ühel lasul ning sai võiduajaks kirja 22.17,5. Talle järgnesid norralanna Ingmir Landmark Tandrevold (+9,7 sekundi) ning sakslanna Laura Dahlmeier (+12,6). Mõlemad suusatajad läbisid lasketiirud puhaste paberitega.

Tuuli Tomingas pääses eestlannadest samuti pühapäevasesse jälitussõitu, lõpetades 50. kohal, kaotust kogunes 2.11,1. Tomingas eksis mõlemas tiirus ühe korra. Regina Oja jättis lamadestiirus üles neli ning püstitiirus ühe märgi ja lõpetas 81. kohal, kaotust Kuzminale kogunes 4.13,4.

Pühapäeval sõidetakse 10 km distantsil jälitussõit.

ENNE STARTI:

Eestlasi on võistlustules kolm: Johanna Talihärm läheb rajale numbri alt 23, Tuuli Tomingas 47. ja Regina Oja 86. numbriga.

Tänasesse stardinimekirja kuuluvad ühtlasi ka MK-sarja liidrid eesotsas itaallannade Liza Vittozzi, Dorothea Wiereri ning norralanna Marte Olsbu Röiselandiga.

Sõit algab kell 17.00. Delfi kajastab sõitu otseblogi vahendusel.

LASKESUUSA MM: NAISTE SPRINT
Tomingas sai lõpuks 50. koha, pääsedes samuti pühapäevasesse jälitussõitu.  Kokku viiel korral eksinud Oja lõpetas 81. kohal.
Oma karjääri esimese MM-tiitli sai Anastassija Kuzmina, Johanna Talihärm sai 20. koha, mis on ühtlasi tema karjääri parim saavutus. Hõbeda teenis Ingrid Landmark Trandevold ja pronksi võitis Laura Dahlmeier.
Regina Oja jõuab finišisse 86. kohal.
Regina Oja on teise tiiru järel 83. kohal.
Tuuli Tomingas asub finišis hetkel 41. kohal, 24 sportlast veel tulla, jälitussõitu pääseb 60 kiiremat.
Regina Oja eksib esimesel tiirul neljal lasul.
Tomingas on jõudnud vahepeal finišisse, asub hetkel 31. kohal.
"Täna olid väga head suusad. Olin väga üllatunud, kui kuulsin, et olen kaheksas, sest tavaliselt alustan aeglaselt. Püstitiirus väristasin kõik lasud, hea, et esimesed neli lasku alla tulid," sõnas Talihärm ERR-ile.
Kuzmina tõuseb uueks liidriks, edestades Tandrevoldi 9,7 sekundiga finišis. Võimas suusasõit Kuzminalt, Talihärm hetkel 12.
Laura Dahlmeier pääseb ka teisest tiirust puhaste paberitega ning sõidab medalikonkurentsis. Tomingas hoiab praegu teise tiiru järel 30. kohta.
Tomingas eksib ka teises tiirus ühe korra ehk kokku temal täna kaks möödalasku.
Finišis tõuseb liidriks Tandrevold, kes edestab kindlalt järgmisi konkurente.
Clare Egan jääb finišis napilt Eckoffile alla, langetades Talihärma kuuendaks.
Talihärm jõuab finišisse ning ületab hetkel joone viiendana. kaotust 27,2 sekundit Eckhoffile! Ta edestab 1,6 sekundiga MK-sarja üldliidrit Vittozzit.
7,1 km peal on Talihärm viies!
Tomingas tõuseb esimese tiiru järel 27. kohale.
Finišis kaotab Wierer Eckhoffile 0,2 sekundiga!
Tuuli Tomingas eksib esimeses tiirus ühe korra.
Kaisa Mäkarainen laseb esimeses tiirus puhtalt ning tõuseb esimese lasketiiru arvestuses liidriks.
Talihärm hoiab pärast teist lasketiiru kuuendat kohta.
Talihärm eksib viimasel lasul ning peab siiski tegema ühe trahviringi. Arvestades konkurentide tulemusi, võib siit oodata täna siiski head kohta.
4.6 km peal on Talihärm jätkuvalt kolmas, kaotusseis liider Eckhoffile on vähenenud 3 sekundi peale.
Vahepeal on startinud ka Tuuli Tomingas.
3,8 km peal on Talihärm kolmandal kohal, kaotades liidrile 7,7 sekundit!
Talihärm laseb lamadestiirus puhtalt! Suurepärane algus sõidule. Esimese tiiru järel hoiab ta praegu neljandat kohta.
2.1 km peal näitab Talihärm seitsmendat aega.
MK-sarja teisel kohal paiknev Wierer eksib esimeses tiirus juba kahel korral.
1,3 km peal kaotab Talihärm liider Eckhoffile 9 sekundiga.
Esimese lasketiiru järel on hetkel liidriks šveitslanna Selina Gasparin. Viis naist on läbinud nulliga. Orienteeruvalt viie minuti pärast peaks tiiru jõudma ka Talihärm.
Johanna Talihärm on startinud.
Praeguseks on startinud 12 suusatajat, Talihärm tuleb 23., kohe tema järel MK-sarja üldliider Lisa Vittozzi.
Start on antud! Esimesena läks rajale ukrainlanna Valj Semerenko.
"Tiirus oli hetki, kus tuul oli muutliku suunaga, mis teeb sportlase jaoks laskmise keeruliseks, aga ei ole kokkuvõttes kõige hullemad ilmaolud," sõnas koondise peatreener Indrek Tobreluts ERR-i otse-eetris eesoleva sõidu kohta.
Peatselt on algamas naiste sprint! Tuletame meelde eestlannade stardinumbrid: Johanna Talihärm 23, Tuuli Tomingas 47 ja Regina Oja 86.