Olümpiafestivalil ootas murdmaasuusatajaid keskmäestikus, merepinnast 1270m kõrgusel Igmani mäel väga tehniline rajaprofiil, mis nõudis sportlastelt pidevat tähelepanelikkust, oskuslikkust, sitkust ja isegi julgust. 2,5km pikkustel ringidel paiknesid järjest erinevad tõusunurgad, järsud pöörded, äkilised laskumised. Hetkelisi puhkevõimalusi ei tekkinud isegi laskumistel, sest kiirel ja tehnilisel laskumisel hoogu pidurdades kuluksid kohe sekundid. Vastupidavust mõjutas ka keskmäestikus viibimine. Lisada siia ebatavalised ilmastikuolud, kus palju mängib suusk, ning ongi unikaalne võistluskogemus.

Esimestena läksid starti murdmaasuusatamise neiud, kes läbisid neidude jaoks üsna ebatavalise distantsi – 7,5km klassikat. Samuti ebatavaline oli ilm – kolm tundi järjest nii soojendusel, suuskade testmisel kui ka võistlusel kallas lakkamatult paduvihma. Sellised olud olid ebatavalised lõviosale võistlejatele. Kuid sportlasi see ei morjendanud – kes on juba starti tulnud, läheb vastu kõigele nii nagu oskab ja võimed lubavad.

Eesti tüdrukud sõitsid end protokollis keskele. 78 sportlase seas teenis Kaidy Kaasiku täna 35. koha (28:59.1), Johanna Udras 39. koha (29:23.3) ning Keidy Kaasiku 40. koha (29.24.4). Kaksikvõit läks Šveitsi, võitjaks tuli Anja Weber (25:22.5).

Seejärel läksid 10km klassikat sõitma poisid, kuid võis juba prognoosida, et keset sõitu tuleb drastiline ilmamuutus. Nii läkski. Paduvihm vahetus üksnes umbes 10 minuti jooksul lumetormi vastu. Eesti poisid jõudsid lumesajuta sõita paar ringi. Albert Unn sai 49. koha (35:12.2), Aleksander Tamm 59. koha (35:56), Karl Sebastian Dremljuga katkestas. Startis 88 sportlast, koore riisusid ehk kolmikvõidu võtsid prantslased, kellest kaks olid startinud esimeste seas. Võiduaeg 30:37.8 kuulus Florian Perezile.

Samal ajal samal Igmani mäel Bjelašnica suusakeskuses, mis on Bosnia ja Hertsegoviina kõrgeim, võistlesid slaalomis mäesuusatamise neiud. Erakordseid ilmaolusid ette prognoosides vahetati aegsasti programmis tänaseks plaanis olnud suurslaalom slaalomivõistluse vastu. Slaalom sõideti samasugustes ilmaoludes nagu murdmaa – esimese sõidu lõpuni sadas paduvihma, teise sõidu ajaks saabus tugev tuisk. Rada püsis siiski kõva ning ei olnud ka kuigi tehniline. Eestit esindanud Carmen Piho läbis esimese sõidu ajaga 1:02.45 ja teise 1:07.38 ning teenis kokkuvõttes 45. koha. Võitis Austria sportlane Magdalena Egger aegadega 48.10 ja 52.60.

Eesti Olümpiakomitee lähetas kuni 15. veebruarini Sarajevos toimuvale talvisele Euroopa noorte olümpiafestivalile 17-liikmelise koondise neljal alal: iluuisutamine, laskesuusatamine, murdmaasuusatamine ja mäesuusatamine.

Teisipäeval võistlevad murdmaasuusatajad neiud 5km ja noormehed 7,5km vabatehnika sõidus, oma olümpiafestivali debüüdi teevad laskesuusatajad – noormehed 7,5km spindis ja neiud 6km ning mäesuusataja Erik Sume slaalomis.

Eesti koondisesse Euroopa noorte olümpiafestivalil kuuluvad:

· Iluuisutamine: Eva-Lotta Kiibus ja Mihhail Selevko

· Laskesuusatamine: Kerstin Ojavee, Lisbeth Liiv, Gerda Narusk, Markus Rene Epner, Tuudor Palm, Markus Faster, Joosep Perv

· Murdmaasuusatamine: Keidy Kaasiku, Kaidy Kaasiku, Johanna Udras, Aleksander Tamm, Albert Unn, Karl Sebastian Dremljuga

· Mäesuusatamine: Carmen Piho, Erik Sume