Tänase sprindi võitis kahe lasketiiru peale ühe möödalasu teinud itaallanna Dorothea Wierer, kes edestas 0,6 sekundiga soomlannat Kaisa Mäkäräinenit (0+1). Esikolmikusse mahtus veel venelanna Jekaterina Yurlova-Percht (0+0), kes kaotas Wiererile 24,4 sekundit.

Eestlannadest parimana sai Tuuli Tomingas (1+1) 63. koha, kaotades võitjale 2.22,0. Regina Oja (2+0) oli 71. ja Grete Gaim (1+0) 75., kes kaotasid Wiererile vastavalt 2.40,5 ja 2.49,2.

Laskesuusatamise MK-etapp jätkub homme, kui kavas on meeste 10 kilomeetri sprindisõit.

ENNE SÕITU:

Tippude kõrval on stardis ka kolm eestlannat: 55. stardinumbriga saab rajale Grete Gaim, neli sõitjat hiljem saab lähte Regina Oja. Tuuli Tomingas on stardijärjekorras 81.

Eesti laskesuusatajate jaoks ei toonud hooaja avaetapp positiivseid üllatusi: parimana suutis Regina Oja jälitussõidus saada 53. koha.

Kokku on võistlusele üles antud 102 naist.

Delfi Sport kajastab etappi otseblogi vahendusel.

Hochfilzeni MK-etapp, naiste sprint
Eestlannadest parimana sai Tomingas 63. koha, Oja oli 71. ja Gaim 75.
Tänane sprindisõit on lõppenud. Esikoha sai Wierer, kes edestas Mäkäräinenit 0,6 sekundiga. Veel mahtus poodiumile Yurlova-Percht.
Tomingas on hetkel 62. kohal, Oja hoiab 70. ja Gaim 74. kohta. Tomingas eksis kahel korral (1+1), Oja samuti kahel tiirul (2+0) ja Gaim ühe korra (1+0).
Tomingas samuti jälitussõitu ei pääsenud, olles hetkel esimene, kes ei mahtunud 60 parema sekka. Seega ükski eestlanna täna jälitussõitu ei saanud.
Tomingas liigub 6.1 km peal 59. kohal.
Tomingasel on veel võimalus jõuda 60 parema hulka ning pääseda jälitussõitu, olles teise tiiru järel 59. kohal.
Tuuli Tomingas teeb ka teises tiirus ühe eksimuse, kokku temalt täna kaks möödalasku.
Regina Oja on jõudnud finišisse ning saab 59. aja praegu.
Milline lõpp! Itaallanna Wierer suudab napilt oma edu hoida ning lõpetab finišis Mäkäräineni ees 0,6 sekundilise eduga.
Grete Gaim läbib teise lasketiiru puhtalt.
Wierer teeb teises lasketiirus ühe eksimuse, kuid on siiski enne viimast suusaringi liider ja juhib Mäkäräineni ees 11.4 sekundiga!
Itaallanna Dorothea Wierer juhib 3.6 km peal Mäkäräineni ees 3,2 sekundiga. Oja on esimese tiiru järel 58.
Regina Ojalt esimeses tiirus juba kaks eksimust. Eestlannadest pole veel tiiru jõudnud Tuuli Tomingas.
Grete Gaim teeb esimeses lasketiirus ühe eksimuse.
Mäkäräinen on jõudnud finišisse ajaga 21.05,5 ja on liider.