Päeva alustas meie jaoks Kristjan Ilves, kes sai Lillehammeri suurel mäel kirja 112,5 meetrit ja 85,9 punkti - see andis talle 10km murdmaasõiduks 26. stardikoha. Parima hüppe teinud Jarl Magnus Riiberist jäi eestlane maha 2.27. Riiber võitis lõpuks ka MK-etapi, Ilves suusarajale ei läinud.

Murdmaasuusatamise meeste 15 km klassikatehnika jälitussõidus otsustas Karel Tammjärv mitte startida, Andreas Veerpalu lõpetas 60. ning Raido Ränkel 74. kohaga.

Laskesuusatamise Pokljuka MK-etapi segapaarissõidus sai Eesti tandem Regina Oja ja Kalev Ermits 25 võistkonna seas 17. koha. Kirstunaelaks oli laskmine: Eesti pidi kaheksa tiiru peale kasutama 14 varupadrunit ning Ermits käis korra ka trahviringil.

Segateatesõidus sai Eesti nelik Tuuli Tominas, Grete Gaim, Rene Zahkna, Martin Remmelg samuti 17. koha. Laskmine oli enam-vähem, aga suusakiiruses kaotati palju. Võitis Prantsusmaa, Eesti jäi maha 4.53,1.

Talispordipühapäev
Pokljuka segateatesõidu MK-etapi võitis Prantsusmaa nelik. Edu Šveitsi ees 38,7 ja Itaalia ees 52,1 sekundit. Pärast naiste vahetusi liider olnud Soome sai 5. koha (+1.30,9). Eesti lõpetas 17. kohaga (+4.53,1).
Eesti nelik pääses ühegi trahviringita. Kaheksa tiiru peale kokku 0+7.
Martin Remmelg on viimase tiiru järel 16. kohal, aga mõne sekundi kaugusel on Austria. Läheb pusimiseks.
Zahkna lasi mõlemad tiirud puhtalt.
Rene Zahkna tõstis Eesti kolmandas vahetuses koha võrra kõrgemale. Enne viimast vahetust on Eesti 15. kohal, kaotust liidrile Prantsusmaale 3.54,2.
Kahe vahetuse järel Eesti Pokljuka MK-etapi segateatesõidus 16. kohal. Gaim andis teate üle kaotusega 3.19,4. Soome poole minutiga järgnevate ees liider!
Grete Gaim on teises vahetuses pärast teist tiiru 15. kohal. Vahe esimestega aga pidevalt suureneb. Eesti on liidrist Soomest maas 2.39,0. Gaim kasutas teises tiirus kaks varupadrunit.
Esimese vahetuse järel on Eesti 15. kohal, liidrist Soomest maas 1.20,4.
Laskesuusatamise MK-etapi segateatesõidus on avavahetuses Eesti koondisel väljas Tuuli Tomingas. Kahe tiiru järel on Eesti 14. kohal, liidrist Itaaliast maas 51,2 sekundiga. Tomingas kasutas teises tiirus kolme varupadrunit.
Kahevõistluse MK-etapi võitis hüpete järel liider olnud norralane Jarl Magnus Riiber, kelle edu koondisekaaslase Jörgen Graabaki ees oli finišis 35,8 sekundit. Kolmandaks spurtis end sakslane Johannes Rydzek, kaotusega 36,6 sekundit.
Kahevõistlejad on Lillehammeris suusarajal. Kristjan Ilves 10km distantsile ei startinud. Hüpete järel oli ta 26. kohal.
Murdmaarindelt nii palju, et meeste jälitussõit on Lillehammeris lõppenud. Võitis Didrik Tönseth Sjur Röthe ees, Norra kolmikvõidu kindlustas Emil Iversen. Eestlastest Andreas Veerpalu 78 lõpetaja seas 60., Raido Ränkel 74.
Eesti saab lõpuks 17. koha, kaotust võitnud Norrale 2.52,6. Poodiumile jõudsid veel Austria ja Ungari.
Oja annab vahetuse üle 17. kohal, kaotust Norrale 1.59,3.
Püstitiirus tuleb juba rohkem eksimusi ning Ermits põrutab koguni kolm lasku mööda. Vahetuse annab ta üle 18. kohal, kaotust liidrile Norrale 1.24,0.
Ermits alustab oma esimest vahetust nulliga, nagu ka suurem osa ülejäänud sportlastest. Tuult sisuliselt ei ole.
Teises tiirus eksis Oja korra ning annab teate üle 25 võistkonna konkurentsis 21. kohal, kaotust liidrile Ukrainale sisuliselt täpselt minut.
Esimeses tiirus eksib Oja sisuliselt ideaalsetes tuuleoludes kaks korda ning jääb liidritest pisut maha.
Oja kukub kohe päris sõidu esimesel minutil ning jääb grupist seetõttu - loodetavasti ajutiselt - pisut maha.
Start on antud ka Sloveenias Pokljukas laskesuusatamise MK-sarja esimesele etapile. Esimesena on kavas segapaaristeatesõit, kus meid esindavad Regina Oja ja Kalev Ermits.
Karel Tammjärv ei ole Lillehammeris täna jälitussõidu starti tulnud, aga Andreas Veerpalu ja Raido Ränkel on rajal.
Tere hommikust! Tänase talispordipühapäeva avapaugu andis eestlaste jaoks Kristjan Ilves, kes sai suurel mäel kirja 112,5 meetrit ja 85,9 punkti - see annab talle murdmaasõiduks 26. stardikoha. Parima hüppe teinud Jarl Magnus Riiberist saab eestlane lähte 2.27 hiljem.Andreas Ilves täna stardis ei olnud.