Kahekordse WRC 2 etapivõitja Katsuta meeskonnaks on Tommi Mäkinen Racing ja Ford Fiesta R5 on ette valmistatud Markko Märtini meeskonna MM-Motorsport poolt. Katsutale on see teine kord osaleda Rally Estonial ja esimesest korrast õppis ta palju.

Takamoto Katsuta: "See on minu teine start Rally Estonial. Esimene kord on mulle hästi meelde jäänud, olin oma karjääri alguses ja tahtsin alati igalt katselt võtta maksimumi. Peale kahte väljasõitu ja katkestamist sain aru, et midagi tuleb muuta. Nüüd ootan taas suure huviga, et nendel katsetel sõita ja see on meile heaks testiks enne Soome MM-rallit.

R5 klassi konkurents on tugev ja tuleb põnev heitlus. Samuti ootan huviga, et teada saada, milleks on võimeline uus Ford Fiesta R5. Eestisse on hea tagasi tulla, olen suur Eesti fänn, sest siit on pärit Ott Tänak ja Markko Märtin, kes on olnud olulisel kohal minu karjääris."

Urmo Aava, Shell Helix Rally Estonia direktor: "Hea meel on taas tervitada Takamoto Katsutat meie stardinimekirjas. Tema, Dan Barrit ja uus Fiesta R5 on põnev kooslus. Võrreldes selle ajaga, kui ta siin viimati võistles, on tema areng olnud suur. Ta on arenenenud järjekindlalt ja usun, et saame teda lähitulevikus näha WRC sarjas võistlemas."

Rallipassid on Circle K jaamades üle Eesti ning rallyestonia.ee rallipoes müügil hinnaga 34€.

Rally Estonia ametlik ralliajakiri, mille vahelt leiab kõik kaardid, pealtvaatamiskohad ja kogu muu vajaliku ralli külastamiseks, on saadaval sellest reedest 05. juulist Circle K jaamades üle Eesti.

Shell Helix Rally Estonia 2019 sõidetakse 12.-14. juulil Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel ning see on FIA European Rally Trophy ning Eesti ja Läti meistrivõistluste etapp ja WRC ametlik promotsiooniralli.