Utah Jazzis mängivast Gobertist sai esimene NBA korvpallur, kes koroonaviirusesse nakatus. Tema diagnoosi avalikustamise järel otsustasid NBA juhid hooaja viivitamatult peatada. Gobert sattus aga kriitika alla, sest oli vaid loetud päevad varem teinud pressikonverentsil halvasti välja kukkunud nalja, puudutades demonstratiivselt kõiki laual olnud mikrofone ja diktofone.

Fournier' sõnul tehti tema kaasmaalasest patuoinas. "See tegi mulle haiget. Temast sai NBA-s kogu viiruse esinägu. Inimeste ja ajakirjanike käitumine on olnud tülgastav."

"Ma ei mõista, miks on nakatunute nimed üldse avalikustatud," jätkas Fournier. "See on väljakannatamatu. Saab öelda ka anonüümselt, et mängija on haigestunud. Tänase seisuga on Philadelphia 76ersil ja Los Angeles Lakersil samuti nakatunuid, aga nende nimesid me ei tea."

Fournier lisas, et Goberti kahjuks mängis ka tema päritolu. "Tüüpiline asi, et süüdistama hakatakse võõrast. Ta on eurooplane ja tõi seega viiruse siia? Me ei tea seda. Kes ütleb, et see polnud hoopis Donovan Mitchell (Goberti ameeriklasest tiimikaaslane, kes samuti koroonasse haigestunud - K.R.)?Meie keskkond on ebatervislik ja Donald Trumpi sõnavõtud ei aita kaasa."

"Goberti nali seoses mikrofonidega oli ajal, kui keegi polnud veel asja tõsidust mõistnud. Väga lihtne on kellegi peale näpuga näidata. Ma oleksin võinud sama nalja teha," lisas prantslane.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!