Kahel viimasel hooajal NBA parimaks kaitsemängijaks valitud Gobert tunneb ennast USA meedia andmetel hästi ja tal pole tõsiseid sümptomeid esinenud, aga suurem oht peitub asjaolus, et ta võis nakatada ka teisi inimesi, alates tiimikaaslastest kuni ajakirjanikeni.

Mõned päevad tagasi tegi prantslane pressikonverentsil halvasti välja kukkunud nalja, puudutades meelega kõiki laual olnud mikrofone ja diktofone.

Suure tõenäosusega oli Gobert juba siis koroonaviirusesse nakatunud.

Mängija positiivsest testist teada saades otsustati kõigepealt edasi lükata Utah Jazzi ja Oklahoma City Thunderi kohtumine. Info anti kohtunikele edasi vaid loetud sekundid enne matši algust. Esialgu otsust ei põhjendatud, aga pool tundi hiljem teatas NBA, et kõik mängud tuleb teadmata ajaks ootele panna.

Nii Jazzi kui ka Thunderi mängijad pandi kohe karantiini ja neile tehti koroonaviiruse test.

"NBA kasutab tekkinud pausi, et otsustada, kuidas koroonaviiruse pandeemia tingimustes edasi minna," seisis NBA avalduses.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!