Kõige oodatumas vastasseisus teenis ManCity võõrsil Madridi Reali üle 2:1 võidu. Real asus 60. minutil juhtima, kui Viniciuse söödu realiseeris väravaks Isco.

Kohtumise lõpus lagunes Real aga korralikult. Esmalt suutis Gabriel Jesus 78. minutil seisu viigistada. Viis minutit hiljem vormistas Kevin De Bruyne aga penaltist lõppseisu. Eelnevalt oli Daniel Carvajal karistusalas maha tõmmanud Raheem Sterlingu.

Reali jaoks läksid asjad veelgi halvemaks 86. minutil, kui punast kaarti nägi meeskonna kapten Sergio Ramos. Ramos tõmbas viimase mehena maha Gabriel Jesusi. Karistusala joonelt teenitud karistuslöögi lõi Riyad Mahrez aga Reali puurilukule Thibaut Courtoisile sülle.

Teises samal ajal toimunud kohtumises tundis võidurõõmu Lyon, kes alistas koduväljakul mõneti ootamatult 1:0 Torino Juventuse. Mängu ainsa värava lõi 31. minutil Lucas Tousart.

Mõlemas paaris peetakse korduskohtumine 17. märtsil.

Meistrite liiga kolmapäev (Madridi Real - Manchester City, Lyon - Torino Juventus)
Lyon saab koduväljakul 1:0 võidu Juventuse üle!
Madridis on mäng läbi. ManCity võidab 2:1!
Mahrezi karistuslöök karistusala joonelt maandub Courtoisi süles.
Sergio Ramos tõmbab viimase mehe Gabriel Jesusi maha. Ramosele näidatakse punast kaarti.
Real teeb 84. minutil kaks vahetust korraga. Mängu tulevad Jovic ja Lucas Vazquez. Modric ja Isco puhkama.
Carvajal tõmbab Sterlingu maha. ManCity saab penalti!
ManCity viigistab! Gabriel Jesus lööb peaga 78. minutil 1:1. Jesus lükkab küll Sergio Ramost kätega kergelt selga, kuid kohtuniku arvates on kõik määrustepärane ja seis on viigis.
Nii Real kui ka City toovad rünnakule jõudu juurde. Reali poolel asendab Viniciust Bale ning Cityl tuleb Bernardo Silva asemel väljakule Sterling.
Mõlemas kohtumises on jäänud 20 minutit mängida. Real - ManCity 1:0, Lyon - Juventus 1:0.
Ronaldo karistuslöögid ei ole Meistrite liigas viimasel ajal kõige edukamad olnud. 25 möödalööki järjest. Äkki oleks aega Pjanicit usaldada?     https://twitter.com/OptaJean/status/1232770850455277570
Modric võtab keskväljal palli vahelt. Vinicius toob seejärel palli karistusalasse ja söödab paremale Iscole, kes saadab mänguvahendi vasakusse alumisse nurka.
Mahrez teeb taas teravust. Real arvestab ilmselt suluseisuga, kuid tegelikult on kõik määrtusepärane. Courtois päästab taas.
Mahrez tulistab 56. minutil teravalt. Courtois'i õnneks tuleb pall talle otse sülle.
Sergio Ramose jaoks on tänane kohtumine Meistrite liigas 124. Seejuures on ta alati kuulunud algkoosseisu. See näitaja teeb temast antud vallas rekordimehe.     https://twitter.com/OptaJose/status/1232758223259815936
Mõlemas kohtumises on avapoolaeg läbi! Lyon - Juventus 1:0, Real - ManCity 0:0.
City on sunnitud 33. minutil vahetuse tegema. Keskkaitsja Laporte lahkub trauma tõttu väljakult. Fernandinho tuleb mängu.
Värav Lyonis! Kodumeeskond asub 31. minutil tänu Tousarti tabamusele 1:0 juhtima.     https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1232765232751222784
Benzema saab 30. minutil peaga löögile. Edersonilt suurepärane tõrje. Vinicius ei saa tagasi põrganud pallile kohe jaole. ManCity pääseb üle noatera.
B. Mendy (ManCity) saab kollase kaardi. Seega jääb City äärekaitsja korduskohtumisest eemale.
City kombineerib 28. minutil hästi ning De Bruyne saab karistusalast löögile. Pall lendab aga kaugelt mööda. Eelnevalt saab löögile Gabriel Jesus. Courtois teeb kohtumise esimese tõrje.
Real ja ManCity ikka kompavad teineteist. Mäng ei ole veel täistuuridel käima läinud.
Real on koduväljakul alustanud hästi. Esimese 15 minuti jooksul on palli valdamine 71:29 Reali kasuks.
Mõlemad kohtumised on alanud. Mängitud on 10 minutit. Mõlemas on seis 0:0.

Reali ja City duellis on eriti palju kaalul just viimase jaoks. Alles hiljuti määrati Manchesteri klubile kahe aasta pikkune eurosarjades osalemise keeld. ManCity on juba aastaid suure raha toel Meistrite liiga trofeed jahtinud ja seega võib tänavune aasta olla nende jaoks lähiajal viimaseks võimaluseks.

City tuleb kohtumisele vastu sisuliselt oma parimas rivistuses. Mängukõlbulikuks on tunnistatud ka Raheem Sterling. Puudu on ainult pikaagse vigastusega väljas olev Leroy Sane.

City eeldatav algkoosseis: Ederson; Walker, Fernandinho, Laporte, Zintšenko; De Bruyne, Rodri, Silva; Bernardo, Agüero, Sterling.

Reali poolel on pikemat aega rivist väljas Marco Asensio. Viimati sai vigastada ka Eden Hazard, kelle debüüthooaeg Madridis on kujunenud katastroofiliseks.

Madridi tiim saab kohtumisele vastu minna üsnagi enesekindlalt, kuna nende juhendaja Zinedine Zidane ei ole varasemalt Meistrite liigas ühtegi play-off'i seeriat kaotanud.

Reali eeldatav algkoosseis: Courtois: Carvajal, Varane, Ramos, Mendy; Modrić, Valverde, Casemiro, Kroos; Vinícius Júnior, Benzema.

„Meil on olnud mõned kehvad mängud, kuid see ei tähenda, et meil läheks halvasti. Oleme õnnelikud, kuna tahame selliseid suuri kohtumisi mängida. See saab olema Madrid vs ManCity, mitte Guardiola vs Zidane. Meie oleme igatahes valmis tegema head tööd,“ sõnas Zidane kohtumise eel.

„Peame olema tugevad. Meil peab olema kvaliteeti ja õnne. Keskendumine peab olema väga kõrgel tasemel ja mänguplaan tuleb täpselt ellu viia. Lisaks tahame, et meil oleks varasemast rohkem õnne,“ lisas Guardiola omalt poolt.

Nii Real – ManCity kui ka Lyon – Juventus algavad Eesti aja järgi kell 22.00. Delfi Sport hoiab lugejaid kohtumiste seisudega kursis.