Ülemaailmse koroonaviiruse pandeemia tõttu kehtib Eesti Vabariigis endiselt eriolukord ning määramata ajaks on keelatud suurte avalike ürituste korraldamine.

Tallinna Lauluväljakul, 23. mail, juba kolmekümne kolmandat korda toimuma pidanud Eesti suurim kevadine liikumissündmus Maijooks sel aastal traditsioonilisel kujul kahjuks toimuda ei saa ja ürituse kuvandit arvestades ei tule kõne alla ka selle hilisemaks lükkamine.

Kõigil jooksusõpradel ja liikumisharrastajatel, kes olid tänavusele suursündmusele ennast juba kirja pannud, on võimalik oma osalus üle viia 2021. aastasse või soovi korral osaleda esmakordselt toimuval Tallink Maijooksu virtuaaljooksul, aidates selle kaudu panustada maijooksu korraldamise jätkusuutlikusse ka järgmistel aastatel.

Esmakordselt 23.-31. maini toimuval virtuaaljooksul saab osaleda enda poolt välja valitud seitsmekilomeetri pikkusel rajal kas joostes, käies või kepikõndi tehes. Eesmärk on korraldada läbi aegade Eesti suurim virtuaalne liikumissündmus. Väljakutsele lisab kaalu asjaolu, et seda tiitlit minnakse püüdma traditsioonikohaselt üksnes naiste kaasabil.

Virtuaalsel Maijooksul saab osaleda ilma suure hulgana samaaegselt kokku tulemata. Igaüks saab Terviseameti kehtestatud reegleid järgides seitsmekilomeetri pikkuse distantsi läbida enda poolt väljavalitud marsruudil omale sobival kellaajal. Pärast distantsi läbimist tuleb osalejal seda kinnitada ning oma jooksu tõestus korraldajatele virtuaalkeskkonda üles laadida. Kõigile virtuaaljooksul osalejatele saadetakse posti teel kuldne maijooksu medal ning elektrooniliste kanalite kaudu E-diplom. Nagu maijooksudel tavaks on kõikidele osavõtjatele välja pandud hulgaliselt väärtuslikke osavõtuboonuseid ning ahvatlevaid loosiauhindu arvukatelt koostööpartneritelt.

Esimene Tallink Maijooksu virtuaaljooks toimub 23.-31. maini 2020. Virtuaaljooksule saab registreerida internetilehel www.jooks.ee.