Siseminister Andres Anvelt ja Eesti külaliikumise Kodukant vabatahtliku tegevuse valdkonna juht Eha Paas tunnustasid teisipäeval, 16. oktoobril Tallinnas toimunud vabatahtlike mõttekoja kokkutulekul vabaühendusi, kes on teinud tõsist tööd vabatahtlike kaasamise ja heaolu tagamise nimel. Seitsme laureaadi seas pälvis kvaliteedimärgise üle-eestilise mõjuga spordisündmuste korraldaja Pärnu Kahe Silla klubigi.

Hindajad leidsid, et ühingu vabatahtlike kaasamine on põhjalikult läbi mõeldud, professionaalne ja kõrgel tasemel ning Kahe Silla jooksu korraldamisega tuntuks saanud klubi täidab vabatahtlike kaasamisel ja hoidmisel järgmisi kriteeriumeid:

· Eesmärgid, tegevused ja vabatahtlike roll on läbi mõeldud;

· vabatahtlikuks saamise tingimused on selged, vabatahtlikega arvestatakse ja info on avalik;

· juhendajate vastutus on määratletud ja kõik inimesed organisatsioonis toetavad vabatahtlike kaasamist;

· vabatahtlikele tagatakse sobivad töötingimused ja nendega tehakse selged kokkulepped;

· vabatahtlike arengut toetatakse;

· vabatahtlikku tegevust tunnustatakse ja väärtustatakse.

Hindamisraporti koostaja Eha Paasi sõnul jäi Kahe-Silla Klubi talle meelde, kui siiani üks kõige põhjalikumalt oma vabatahtlike kaasamise läbi mõelnud ühing, keda on viimaste aastatega nõustanud.

„Esile toon nende motiveeritud ja laiapõhjalist meeskonda, hästi läbimõeldud tööjaotust ja oskust oma vabatahtlike aastaid enda juures hoida. Vabatahtlike hoidmine on järgnevate aastate üks olulisemaid märksõnu. Vabatahtlike kaasavaid organisatsioone tuleb üha juurde, pidevalt lisandub uusi põnevaid pakkumisi, vabatahtlikud peatuvad ja jäävad vaid sinna, kus neid osatakse hoida. Kahe Silla Klubi juurde vabatahtlikud jääva peatuma, sest siin neid tõesti hoitakse“