Spordinädala tegevuste kaudu loodame jõuda ka nende inimesteni, kes täna on regulaarsest liikumisharrastusest kõrvale jäänud.
Spordinädala patroon Sandra Raju


Korrapärase liikumisharrastusega ei tegele tänasel päeval pool täiskasvanud elanikkonnast.


Spordinädala avamine
Foto: Aivo Normak
Spordinädala hüüdlaused „Head vana elu lõppu“ ja „Head uut elu!“

Eesti Olümpiakomitee korraldab Spordinädalat neljandat korda, kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides tähistatakse seda ühiselt 23.-30. septembril. Spordinädala raames on Eestis praeguse seisuga kalendris 800 sündmust – võistlusi, avatud ja eritreeninguid, liikumispäevi, matkapäevi, spordipäevi, tervisepäevi ja palju muud. Kui mullu kandsid spordinädala põhiraskust koolid ja spordiklubid, siis tänavu annavad õnnestumisse suure panuse ka tööandjad, kes korraldavad sportlikke ettevõtmisi oma töötajatele. Praeguse seisuga registreeritud üritustest 600 toimuvad koolides ning 125 korraldatakse spordiorganisatsioonide ja 75 ettevõtete poolt. Vaata lisaks ja registreeri oma sündmus kodulehel www.spordinadal.ee

Spordinädala patroon Allar Levandi

Spordinädal 2018 avati Vabaduse väljakul “Eesti Tervisemess – Liikuma!” raames. Koguperemessil oli üles seatud eraldi spordi- ja liikumisharrastuse ala “Terves kehas terve vaim”, kus sai tutvuda erinevate spordialade ja treenimisvõimalustega, küsida spetsialistidelt nõu ja kohtuda tuntud sportlastega.

Spordinädala avamine
Foto: Aivo Normak

Spordinädala avamise järgselt toimus pühapäeval, 23. septembril esimene spordinädala tähtsündmus, milleks oli kogupere olümpiapäev Sportlandi Kõrvemaa Rattamaratonil. Olümpiapäev oli täis mitmekülgseid tegevusi, sealhulgas lastele mõeldud Olümpiapäeva rattasõit.

Spordinädala patroon Sandra Raju
Spordinädala patroonid Sandra Raju ja Gerd Kanter

Euroopa spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, mille eesmärk on tõsta inimeste liikumisharrastuse ja spordialast teadlikkust kogu Euroopa Liidus. Eestis korraldab Spordinädalat Eesti Olümpiakomitee koostöös Ühendusega Sport Kõigile. Spordinädala korraldamist toetavad Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti.

Spordinädala patroon Sandra Raju
Spordinädala avamine
Spordinädala patroonid Ott Kiivikas ja Allar Levandi
Spordinädala avamine
Spordinädala patroonid Sandra Raju, Gerd Kanter ja Allar Levandi
Spordinädala avamine, EOK president Urmas Sõõrumaa
Spordinädala avamine
Spordinädala patroon Sandra Raju
Spordinädala avamine