Videos jagavad oma seisukohti Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu president Ott Kiivikas, Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, liikumisharrastuse komisjoni esimees Helir-Valdor Seeder ning oma lugu avavad võistlejad Kaisa Abner ja Madis Laos.

Kulturism ja fitness on kogumas populaarsust väga suure kiirusega ning seetõttu otsustas Spa &Sport spordiklubi kõigile, kelle jaoks on tegu esimese võistlushooajaga, anda võimalus mõõtu võtta omavahel. Võistlusel osales ligikaudu 80 sportlast fitmodellis, bikiinifitnessis, rannafitnessis, bodyfitnessis, juunioride kulturismis ja klassikalises kulturismis.

Eesti Kulturismi ja Fitnessi Liidu president Ott Kiivikas ütles, et fitness on elustiil. „Harrastusspordis ei täida fitness ainult parema väljanägemise eesmärki, vaid laiemat tervisliku elustiili järgimist. Fitness ei suuna inimesi mitte ainult regulaarselt liikuma, vaid õpetab ka õigesti toituma ja puhkama,“ rääkis Kiivikas.

Ta lisas, et sügavam filosoofia ongi nende kolme olulise asja sümbioos, mis omakorda loob elukestva liikumisharjumuse. „Nii saame garanteerida kvaliteetsema vanaduspõlve ja tegusamad inimesed, kes on ka kõrgemas eas ühiskonnale olulised ja suudavad nii tööturul kui ka vabatahtlikuna ühiskonnas aktiivsed olla. Samal ajal tegeleme me haiguste ennetamisega, mitte ravimisega,“ lausus Kiivikas.

Võistlus õnnestus 100%, täismaja on selle kinnituseks ja lisaks väljamüüdud istekohtadele oli saal puupüsti seisjatest pealtvaatajatest. Otsa said kõik 500 käepaela ja neid tuli ka veel puudu. Minu suur tänu korraldusmeeskonnale eesotsas Ramil Lipp- ga. Võistlejate tase nii mõneski kategoorias üllatas positiivses mõttes. Tooksin välja juuniorite bikiinifitnessi kategooria, mille võitis Arida Muru (kes tuli hiljem ka naiste bikiinifitnessi absoluutseks võitjaks), lisaks meeste kulturismi absoluutse võitja Tõnis Hinnosaare ja kindlasti bikiinifitnessi pikkuskategooria +172cm üldise taseme (selle võitis Kaisa Abner). Kulturism ja fitness on tõusuteel ja kevadhooaja viimased võistlused, mis tõmbavad ühtlasi kokku ka fitnessikuu on Eesti karikavõistlused kulturismis ja fitnessis, mis toimuvad 29.04. Tallinnas, Salme keskuses algusega kell 13.00

Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige, liikumisharrastuse komisjoni esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on teemakuud nagu fitnessikuu üks osa EOK tegevustest liikumisharrastuse edendamisel. „Meie sihiks on, et valdav osa eestimaalastest liiguks regulaarselt. Teemakuude kaudu tutvustame erinevaid spordialasid ja liikumisvõimalusi, et igaüks leiaks endale sobiva ja meelepärase viisi treeninguteks ja tervislikuks eluviisiks,“ ütles Seeder.

Fitness, mis laiemalt tähendab heas füüsilises vormis olekut, aitab harrastajal tagada piisava ja mitmekülgse füüsilise aktiivsuse. Fitnessi treeningud aitavad efektiivselt arendada jõudu, parandada keha proportsioone, vähendada kehakaalu, tugevdada tervist ning ennetada mitmesuguseid terviseprobleeme.

Fitnessiga tegelemine sobib kõigile sõltumata vanusest, soost ja kehalisest vormist. Jõukohase ja meelepärase treeningu leiab lihtsalt ja mugavalt igaüks – on see siis rühmatreening või individuaalne kava jõusaalis, kodus või linnaruumis ja terviseradadel asuvates jõulinnakutes.

Fitness on tõhus vahend oma kehalise vormi uuele tasemele viimiseks. Iga ühe jaoks on fitnessi alade valikus olemas just see õige ja meeldiv ala, mille harrastamisest kujuneb hõlpsasti regulaarne harjumus. Fitnessiga on oodatud tegelema ka lapsed. Laste ja noorte fitnessi treeningus on peamine rõhk eelkõige harjutustel oma keha raskusega ja mis on ka suureks abiks kasvueas noore õige rühi kujunemisel ja liigeste, kõõluste ja lihaste tugevdamisel.

Fitnessikuu raames korraldatakse üritusi ja jagatakse infot, eesmärgiga anda huvilistele praktilisi teadmisi ja oskusi tervislikuks treeninguks. Kuu tipphetkeks on 22. aprillil avatud uste päev, kui külla ootavad paljud fitnessklubid üle Eesti.

Rohkem infot fitnessikuu ja klubide avatud uste päevade kohta leiab www.liigume.ee.