Vihmase Otepää etapi võitis Cofidise profitiimis sõitev Gert Jõeäär, kuid sarja liidrite väikesed punktivahed lisavad eelviimasel etapil sportliku pinget. Otepää etapi järel kannab jätkuvalt liidrisärki sarja neljakordne võitja Caspar Austa ja vahed teisel kohal oleva Silver Schultzi ning kolmandal kohal oleva Peeter Tarvisega on küll veidi kasvanud, kuid see suurendab nende võidujanu. Spordiennustusportaal Paf hindab Kuremaal kõige tõenäolisemaks Caspar Austa võitu, kuid esikohale kandideerivad Kalevipoja etapil veel Silver Schultz, Peeter Tarvis, Alges Maasikmets ning temposõidu karikasarja võitnud Ivo Suur. Võistkondadest hinnatakse kõrgelt A&T Sport Team võiduvõimalusi, kelle kannul on Thule Opel ProTeam.

Põhisõidu start antakse Kuremaa järve ääres asuvast mõisapargist täpselt keskpäeval, kus maratoni rada suundub Rääbise poole ja sealt Kivioja soo äärest edasi Laiuse poole. Sel aastal on rajal asendatud Kuremaa Terviseradasid Laiuse mäele viinud rabasirge metsa- ja kruusateega, mis muudab raja veidi lihtsamaks ja kiiremaks. Hansgrohe kilomeeter algab raja 30. km-l ja pakub ratturitele võidukihutamise rõõmu, sest tegemist on sirge ja kergelt tõusva kruusatee lõiguga. Raja teises pooles on Würth Laiuse mäkketõus, mis algab maratoniraja 56. km-l, Laiuse mäe alt ja lõpeb mäe otsas. Põhisõidu start antakse Kuremaa mõisapargist täpselt keskpäeval, Herkuless lastesõidud algavad kell 12:10 ning PROBAR poolmaraton (35 km) saab stardi kell 13:30.

Estonian Cup rattasarja kokkuvõtliku paremusjärjestuse selgitamisel läheb nii maratoni kui ka poolmaratoni distantsil arvesse iga sõitja käesoleva hooaja kuus parimat etappi. Lisaks selgitatakse aktiivseim rattur Premium 7 vahefinišipunktide alusel, samuti Hansgrohe kiirenduskilomeetri parim, kõigi kaheksa etapi kiirenduskilomeetrite läbimise aegade summas. Võistkondliku punktiarvestuse aluseks on iga võistkonna nelja parima ratturi kohapunktid kõigilt etappidelt.

Lisainfo: http://estoniancup.ee/2013/stage/kalevipoja-rattamaraton/