Elva Rattamaraton sai alguse Arbi järve lähistelt ning distantsi alguses läbisid ratturid ka Kulbilohu autoralli raja. Elva maratonirada on tuntud oma kiire profiili poolest. See võimaldas ratturitel teha valikuid siledama rehvi kasuks, mis võimaldab tavalisest kiiremat tempot.

Stardist sai kõige kiiremini minema sarja üldliider elvalane Caspar Austa. Õige pea läks ette aga duo Ivo Suur ja Aksel Nõmmela. Elvale omaselt ülikuumal rajal püsis paar ees kuni lõpuni ja kinni neid püüda ei suudetudki. Pea 74-kilomeetrise maratondistantsi lõpplahendus selgus finišisirgel, kus Aksel Nõmmela kasutas ära oma paremat kiirendust ja ületas nii võitjana Elva rattamaratoni finišijoone.

Esimese maastikumaratoni võidu teeninud Aksel Nõmmela sooviski lahenduse just lõpu peale jätta. “Selline maanteesõidu moodi sõit mulle sobis, mõned vahepealsed singlid ja metsakohad oli vaja üle elada. Õnneks saime Ivo Suurega eest ära ja temaga sujus koostöö väga hästi. Jätsin meelega lõpu peale, sest jäin enne lõppu pisut jooginälga ja hakkasid krambid tekkima. Aga teadsin, et maanteel olen teda lõpuga võitnud, nüüd ka hoidsin tema tuules ja sain lõpusirgel temast mööda,” sõnas Nõmmela pärast finišit.

Etapivõitjale Aksel Nõmmelale kuulus ka U23 vanuseklassi võit. Noorte, M18 vanuseklassis oli Elvas kiireim Kirill Tarassov (Sportland Botecchia Team). Naistest jõudis finišisse esimesena igapäevaselt Portugalis pedalleeriv Thule Opel Pro Teami rattur Maaris Meier.

Poolmaratoni pea 39-kilomeetriselt võistlusrajalt jõudis esimesena üle lõpujoone Kristo Prangel (A&T Sport Team), kellele järgnesid Markus Pajur (AleCoq Team 3) ja Karel Georg Nõmm (Nõmme Rattaklubi). Liidrisärgis jätkab Kristo Prangel.

Elvas traditsiooniks saanud heategevusliku Linnapea Cup rattasõidu, millest seekord võttis Elva linnapea Toomas Järveoja kutsel osa 8 avaliku elu tegelast, võitis võõrustaja ise lõppajaga 1:30:21.

Estonian Cup Elva Rattamaratoni korraldajad ja osavõtjad tänavad Elva elanikke, kes tulid sportlastele appi kuuma ilma trotsima pakkudes raja ääres ratturitele kosutavat külma vett.